Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik a két hetes...

Miért nem alszik a két hetes baba?

Figyelt kérdés

Az első itthon töltött hét után csak 70g-ot hízott, ezért kaptunk tápszert kiegészítésnek. Azért nem értem, hogy miért csak ennyit hízott, mert amúgy van tejem. Sajnos csak kézi fejőm van, ahhoz meg nincs lelkierőm.


Ma is egész nap rajtam volt, mert csak így alszik. Viszont én így nem tudok tőle semmit csinálni, aludni se...Ha már azt hiszem hogy mélyen alszik és berakom a kiságyba kB 10 perc múlva kinyílik a szeme és ki kell vennem.


Nem tudom mit csinálok rosszul. Nem etetem elég sűrűn azért nem gyarapodott eleget? Az altatást se értem....nem akarom elkapatni, nyilván nekem se jó hogy egész nap rajtam van.


Most evett, kB fél órát szopizott összesen. Mind a két mellemből szokott enni a doktornő javaslatára. Utána kínáltam tápszerrel de nem kérte, alszik de nem mélyen.


Már nagyon fáradt vagyok, állandóan fáj a fejem. Kérlek ne bántsatok. :(



2021. nov. 20. 01:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Ez teljesen normális, olvass utána a harmadik trimeszternek. Új neki a világ, te jelented neki a biztonságot. Nyugodtan legyen ölben.
2021. nov. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Elnézést, negyedik trimeszternek hívják amire gondolok
2021. nov. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm utána fogok olvasni.


Az a baj, hogyha rajtam van félek elaludni. Félek hogy leesik vagy nem vesz levegőt és nem veszem észre.

2021. nov. 20. 01:44
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

Ha àgyban szoptatod, próbàld meg magad mellè fektetni, ès ùgy etetni. Ìgy egtszerre el tudtok aludni. Vagy ha ölben szoptatod, akkor magad mellè tedd le, ès aludjatok ùgy. Tedd a babàt a fal felè, arra vigyàzz, hogy ne legyen akkora rès, ahova beszorulhat.

Ha van elèg tejed, akkor ne tàpszerzd.

2021. nov. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

El fog múlni ez az állapot, ne izgulj.

Az első hetekben rajtam aludt a baba, vagy én is oldalt fekve etettem és egyszercsak mind a ketten bealudtunk.

Egy ekkora gyereket nem tudsz elkapatni, ne félj.

Gondoljunk bele, eddig bent volt, melegen, nem volt éhes, nem fázott, nem volt pisis pelus miatti diszkomfort, most meg kikerült, fények, hangok, hideg, stb. Most csak rád van szüksége, de néhány hét alatt ez elmúlik.

2021. nov. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy előttem is írták, nagyon pici még a baba és sokáig te fogod neki jelenteni a világot 😊


Adj időt magadnak, magatoknak! Hat hét a gyerekágyi időszak, a testnek meg még hónapok fognak kelleni helyrerázódni. Igen, kell 3 hónap nagyjából, hogy összeszokjatok. Feküdjetek be az ágyba, ahogy fentebb is írták.


Elkényeztetni...ohh az nem itt kezdődik, hidd el 😊 vedd ölbe amikor csak igényli.

Esetleg hordozást próbáltál?

Barátnőm első babája sokáig szó szerint csak karban/hordozza aludt. Amint megérezte, hogy lerakják, felébredt.


Esetleg szoptatási tanácsadó megkeresése, ha izgulsz e miatt?


Nekünk orvos azt mondta, amíg gyarapszik, nincs gond.


Tényleg csak idő kell. Rengeteget változnak, ahogy kezdik a világot megismerni.

A 9. hétben (de lehet előtte is), 3. hónapban van pl növekedési ugrás. 4. hónapban pedig az alvásuk változik meg.

2021. nov. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!😊
2021. nov. 20. 08:19
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Mindenki leírt mindent és csak mégegyszer leírnám és kiemelném azt hogy ennyi idősen nem tudod elkapatni. Az ok okozati viszony megértése jóval később alakul ki, a pontos hónap nem jut eszembe de valahol 1 éves kora körül. Addig nem tudja összekötni fejben A tevékenységet B tevékenységgel. Tehát nem úgy köti össze fejben, hogy ha sírok, anya felvesz, hanem ösztönös szinten. Manipuláció szinten jóval később csinálja, szóval ne félj attól hogy elkapatod. Nem tudod hozzászoktatni ehez. Most jelenleg a kézben léttel csak a közelség iránti igényét elégíted ki, nem mást. Majd 3 hónapos kora körül kezdjetek el kialakítani rituálékat, hogy lassan szoktassátok.
2021. nov. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Az első hat hét a túlélésről szól, teljesen felesleges bármilyen napirendet tartani vagy logikát keresni. Neki te vagy most a minden, 9 hónapig minden szívverésedet, minden lélegzetvételedet hallotta.
2021. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%

Mi az első pár hétben éjszakára bekapcsoltuk neki spotify-on a méh hangjait (sound of whomb), 10 órás "mix" 🤣.

Próbáljátok ki, hátha nekem mem kel fel 10 perc múlva.

2021. nov. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!