Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet elkerülni, hogy...

Hogy lehet elkerülni, hogy újszülött fiú baba pelenkalevételkor ne pisiljen össze mindent?

Figyelt kérdés
Első alkalommal nem voltam elég gyors, alighogy levettem a pelust, már jött a pisi. Aztán fürdetés után, ahogy kivettük a kiskádból már figyeltem, de ahogy hajtottam rá az új pelust, akkor meg arcon pisilte magát. Jó, az egy kicsit vicces volt :D, de így ha rögtön belepisil az újonnan felrakott pelusba félek, hogy nagyon kicsípi a bőrét. Hogyan lehetne megoldani? Gondolkoztam, hogy addig oda kellene fogni valami kis rongyot, vagy zacsiszerűséget, hogy abba menjen a pisi, de nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Meddig lesz ez így, mikortól nem fog rögtön pisilni?

2021. nov. 20. 02:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

1

Kinyitod a pelenkàt, majd visszahajtod,

2

alákészíted azonnal az újat, amélkül, hogy kivennéd

3

A kivett meleg pelenkát az alhasára teszed ( nálunk mondig túl tele volt egyéb produktummal, úgyh nincs saját tapasztalat)

4

Egy tetrát tartasz mindig arra, hogy letakard neki.


Később csökken a reflex

2021. nov. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom így, hogy aláteszem az újat rögtön.
2021. nov. 20. 03:08
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
egyébként nem csípi, esetleg akkor ha már nagyon teli van. ezek a pelenkák már nem olyanok. neked sem csípi a menstruáció betéttel a puncidat.
2021. nov. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kinyitom a pelenkát, visszahajtom és ráfújok a pocakjára vagy ha hideg a kezem akkor megfogom a hasát, erre általában pisil egyet.

Vagy már rutinos fiús anyukaként látom, hogy mikor fog pisilni (merevedik a kuki) és akkor gyorsan odatartok egy tetrapelust ha épp nincs a kezembe még a másik

2021. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a kis pelenkás valaga alá tettem az újat, és ahogy nyitottam ki, vártam egy kicsit ha nem pisilt attól mert kinyitottam és visszahajtottam akkor villám mozdulattal letéptem róla a használtat és már csak hajtani kellett fel az újat a pocakjára.


A kicsípés babafüggő. Az én fiamnak nem túl érzékeny a bőre, a fogzós kaki marja ki egyedül.

Van aki tetra pelenkát tesz rá, szerintem azért nem jó, mert egy pelenkázón, simán medencét csinál magának, és mi értelme letarkarni a fütyit hogy a háta ússzon a húgyban?

2021. nov. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ezen minden anyuka átmegy, teljesen normális,el fog múlni.

2021. nov. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

de most komolyan, ki az a hülye, aki lepontozott? semmi olyat nem írtam, ami nem igaz.

erről szólnak a pelenkák, hogy elvezetik a pisit. kaki persze hogy kicsípheti. főleg mikor jön a foguk

2021. nov. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én egyetértek veled, nálunk pisi még nem csípte ki. Kiskorában folyamatosan pisis volt, pedig igen gyakran cseréltem és sose csípte ki.

Gondolom az érzékeny bőrű babáknál megeshet, de ezek a pelenkák konkrétan száraznak érződnek ha teli vannak. Volt szerencsém rosszul megfogni, és belenyúltam, nem "nedves".

2021. nov. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kinyitod és gyorsan vissza is hajtod a használtat. Aztan ha már elmúlt a vész, ráadod a tisztát.
2021. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb.sehogy. örülj neki, hogy csak pisi. Az igazán fincsi az lesz, amikor télen bebugyolálod, majd amikor indulnál vele időpontra, nyakon fossa magát. 😆
2021. nov. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!