Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ciki babát kifelé hordozni...

Ciki babát kifelé hordozni kendővel?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, és ez olyan rossz. 4,5 hónaposom imádja a nandu kendőnket, de csak kifelé fordulva. Sem befelé, sem háton , sem oldalt nics el benne, kifelé viszont órákat lehet így vele sétálni, vigyorog benne. Viszont azért érzem cikinek, mert mindenhol azt szajkózzák,hogy nem szabad így hordozni. Egyébként a kis gerince tök jól felfekszik a testemhez, nem görbül sem oldalra, sem hátra, sem előre.
2011. okt. 14. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer kérdeztem, hogyan kell kifelé feltenni a picit "buddha"(asszem így hívják) pózban a babát. Csak azt tudták mondani, hogy egészségtelen.

Nem ciki, csak árt a kicsinek, mert nem úgy görbül a gerince ahogyan kell.

Ha azt nézzük, hogy ártani babának ciki, megvetendő akkor a kifelé hordozás ciki...

Bár én inkább azon szoktam megrökönyödni, amikor pici nyeklő-nyakló babát kenguruban kifelé tesznek, amiből hol erre hol arra lóg ki a kicsi.

2011. okt. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem gond, bár már tényleg mindenből problémát csinálnak. Kérdezd a dokit, ha jó fej, vagy a védőnőt, de szerintem ha jól meg van kötve, és nem érzed görnyedtnek a babát, nyugodtan vidd így!
2011. okt. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezernyi különböző vélemény van erről is, mint pl. a kengururól, a hozzátáplálás elkezdéséről, stb. Soha nem fogják tudni egyértelműen megmondani, hogy azért lett ferde a gerince, mert kifelé hordoztad, azért lett allergiás, mert túl korán, túl későn kapott olyan ételt, stb.


Én is azt mondom, akkor hordozd így, ha a dokitok, védőnötök (akiben megbízol) nem ellenzi, akkor nyugodt lehet a lelkiismereted.

Nekem pl. a kengurut nem ellenezték, bár keveset is van benne, de mivel ők azt mondták, ennyi nem árthat, nem foglalkozom azzal, ki mit gondol, ha meglátja.

2011. okt. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem ciki, és nem is gond! Igaz, nekem kengurum van, de arra is az van írva, hogy 4 hónapos kortól lehet használni kifele! Ne foglalkozz másokkal, ha neki/nektek így kényelmes, akkor hordozd így.
2011. okt. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Hordozd, ahogy akarood.

Mi mind akettőnél kenguruztunk(ált az apja cipelte őket), soha nem érdekelt, hogy mit mondanak, nekem a kendő nem szimpi.

2011. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ne egyáltalán ne hordozd kifelé a babádat, gondolj bele, hogy érzi magát hogy ne lát,nem érez,csak tolod bele magad előtt a világba. Órákig meg főleg ne...mert pár perc ok,de órákig már ártasz vele.
2011. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

talán világ is érdekelheti,


nam tudom szerintem meg az rossz, amikor anyu hátán van gyerek, arca odanyomódva a hátához és semmit nem lát


nyugodtan hordozd kifel!

2011. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én rosszul vagyok, ha kifele megkötözve látok gyereket.

A gerince nem úgy fekszik, ahogy befele kötözve lenne.

Olyan mintha neked fél órát vagy egy órát (vagy amennyit rád van kötve) le kéne menned hídba.

A babádnak lehet hogy kényelmes, de attól még nem jó.

2011. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem ciki, hanem ártalmas lehet!!!

Ha sehogy nincs el, akkor inkább ne hordozd sehogy. Legalábbis egy darabig, aztán pár hét múlva próbáld meg hátrakötni, hátha akkor már élvezni fogja. Ha akkor sem tetszik neki, akkor én inkább lemondanék a hordozásról, mert kifelé semmiképp sem egészséges. Ráadásul egy idő után te sem fogod bírni elől hordozni, úgyhogy én inkább a háton hordozást "erőltetném"!

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

(Ezeket a linkeket csak azért tettem be, hogy lásd, mennyi cikk van erről. És még rengeteget találhatsz, ha beírod a gugliba, hogy "kifelé ne".)

2011. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!