Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek van értelme?...

Szerintetek van értelme? Megéri anyagilag? Meg lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki babát vár. Nincs férjnél, csak együtt élnek. A gyereket az apja nevét kapja meg, megcsinálják az apasági nyilatkozatot, de hogy minél több támogatásban részesüljenek, egyedülállóként adja be a papírokat a juttatásokhoz. Meg lehet csinálni?Vagy ha a párjának van bejelentett munkahelye vonják majd a tartásdíjat?
2010. szept. 5. 14:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy ebben a témakörben írom a kérdést!
2010. szept. 5. 14:24
 2/14 anonim ***** válasza:
Tartásdíjat csak bírósági végzés alapján vonnak. A gyed illetve gyes összege nem függ attól, hogy valaki egyedülálló-e vagy sem. A családi pótlék (lusta vagyok megnézni, hogy pontosan mennyivel, de max. 1.500,- Ft a különbség) összege több egyedülállóként. Az egyedülállóságról az igénylőlapon kell nyilatkozni, ha bebizonyosodik, hogy valaki jogalap nélkül vett fel ellátást akkor akkor azt vissza kell fizetni. Az önkormányzatnál igénylehető ellátások általában egy főre jutó jövedelemhez kötöttek, illetve őket nehezebb megvezetni egyedülállóság ügyben.
2010. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
gusztustalan a barátnőd
2010. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

jaj, ugyanmár, egyedülállóként valóban a családi pótlék összege magasabb kb 1500 forinttal. Más juttatást nem kap azért mert egyedülálló. Nem gusztustalan egyáltalán.

A tartásdíjat pedig ki vonná, szerintem nincs kötelezően fizetendő tartásdíj csak akkor, ha anyuka igényt tart rá.

2010. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 5000Ft-ot fog nyerni havonta, és retteghet, hogy kiderül (főleg mivel pluszpénzt az önkormányzatoktól kaphat). Az államtól családi pótlékot kap magasabbat, 12200 helyett 13700Ft-ot.

Az önkormányzat meg hajlamos kiküldeni szoc. munkást környezettanulmányra, és ha kifog valami alaposat, akkor kamatostól fizetheti vissza a pénzt. Szerintem marhára nem éri meg. Mivel nem tudja, mikor mennek környezettanulmányt csinálni, így folyamatosan dugdoshatja apa holmiját. Ez nem normális élet havi pár ezerért.

2010. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Nem barátnőm, hanem csak ismerősöm aki ezt akarja csinálni. Szerintem sem éri meg, csak kíváncsi voltam, Ti mit mondtok erre.
2010. szept. 5. 15:11
 7/14 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Én is ugyanúgy vagyok, mint a barátnőd. Nem házasodtunk össze a párommal, ezért egyedülállóként igényeltem a csp-t, de a gyerekek az ő nevén vannak. Nem az 1500 Ft miatt, hanem mert az egyedülállóságot nem kellett bizonygatni, míg az együttélést igen. Mi nem is ugyanarra a címre vagyunk bejelentve, én papíron még a szüleimnél lakom :)

2010. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem mondod, hogy a környezettanulmány házkutatást jelent? És benéz a szekrénybe meg kikérdezi kinek a kabátja lóg a fogason? És ezt lehetővé teszi valamilyen törvény, hogy egy szociális munkás átkutassa a házamat? Hiszen ezt még egy rendőr sem teheti érvényes házkutatási paranccsal, volt szerencsénk házkutatáshoz, és a házban, ami apósómék háza be sem mehetett azon helységekbe, amire apósom azt mondta ő használja és nem a fia. Egyedül a fia szobájába léphetett be és nézhetett körül.

És azt mondod egy sima szociális munkás ilyen alaposan körül nézhet nálam, bejelentés nélkül, és köteles vagyok beengedni a lakásomba?

Melyik törvény teszi ezt lehetővé számára? Írd ide a paragrafust, mert erre kiváncsi vagyok.

2010. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
undorító a barátnőd már ne is haragudj.a családi pontosan 1100 ft-tal több egyedülállóként.a többi juttatás ugyanannyi.ennyit fog vele nyerni.ja és kezdhet flni ha ez kiderül nagyon meg fogja szívni.van egy ismerősöm aki ugyanezt eljátszotta,és kiderült méghozzá úgy h szült még egy gyereket és furcsa volt az államkincstárnak h ugyanaz a vezetékneve a 2 gyereknek de mégis egyedülállóként van bejelntev.visszakellett fizetni neki 2 évre visszamenőleg a külömbözetet és még meg is büntették 60 ezer forintra.erről ennyit.
2010. szept. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Már írtam, NEM Barátnőm!

Amúgy köszi nektek is, én sem csinálnám az biztos. Minek?

2010. szept. 6. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!