Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ikres anyukak, mennyire volt...

Ikres anyukak, mennyire volt nehez lelkileg, hogy a babaitokat ott kellett hagyni nehany hetig a korhazban?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok erdekelnek nem feltetlen ikres anyukaktol, irhat olyan is, akinek csak egy babája lett, de koraszulott es nem lehetett azonnal hazavinni.

32 hetes vagyok ikrekkel, nagyon remenykedek, hogy még egy honapig legalabb nem akarnak megszuletni, hogy minél kevesebbet kelljen a korhazban lenniük. Viszont azt mondta a doki, hogy a babak szuletese kozelebb van, mint gondolnám. Most mar barmelyik percben megindulhat a szules.

Nagyon felek attol, hogy hetekig ott kell majd lenniuk a babaknak, persze mindent az egeszseguk erdekukben, de nem tudom elkepzelni, hogy nelkuluk menjunk haza es csak latogatni menjunk nehany órára. Mar ha belegondolok attol is osszeszorul a torkom.

Nyilvan tudom, hogy nem lesz konnyu, de erdekelne, ki hogyan elte meg ezt az időszakot.


2021. nov. 28. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok kórházban anyuka is bent van végig, amíg a babák. Nálunk amint stabil az állapotuk, rooming-inben az anyukával vannak a koraszülött babák is. Mi "csak" 6 hetet töltöttünk bent a hármas ikreinkkel, de volt szobatársam, aki 5 hónapot élt bent a koraszülött osztályon.

Kérdezted, hogy nálatok milyen lehetőségek vannak?

2021. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is bent kell lennie az anyukának. Ha baba barát a kórház, akkor az anyuka kontaktját szem előtt tartják, mivel ez növeli a túlélési esélyeket a korababáknál, plusz mindent megtesznek hogy a kolosztrumot, előtejet megkapják, ezzel is erősítve az immunrendszerüket.

Öcsém 35 hétre születet, 3 hétig benn volt az anyja vele, amíg elég erős nem lett a hazamenetelhez.

2021. nov. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem koraszülött, de a második gyermekünk szívbeteg, emiatt 3 és 6 hetes kora között kórházban volt, amit az alig egy éves nagytesóval és az akkor még home office lehetőség nélküli férjemmel nem tudtunk úgy megoldani, hogy bent legyek vele folyamatosan. 3 naponta “költöztem”, így voltam a naggyal és a kicsivel is, de a szívem szakadt meg a másikért mindig. Így, hogy neked első gyerekek, ott lehetsz velük, ez sokkal kevésbé lesz rossz, még ha az izgalom nem is kellemes.
2021. nov. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 34. héten született. És bár a terhességi heteket tekintve nem is rossz, viszont ő nagyon kis súlyú volt, mert méhen belül lemaradt toxémia miatt. 3 hetet voltunk kórházban. De én is ott voltam végig. Sajnos a kórház nem családbarát így ott a PIC nem 0-24-es a szülők számára. (Nagyon sok helyen már amúgy az). Ahol én szültem ott látogatási idők voltak, engem nagyon megviselt a szeparáció, pedig "csak" 18 napot volt inkubátorban. Ma már 3 éves, okos, ügyes nagyfiú, de meggyőződésem, hogy a kezdeti szeparáció a mai napig látszik rajta. Extrém anyás a mai napig és egy pillanatra nem száll ki a fenekemből.

Nyilván alapvetően senki nem a pic-re készül terhesen. De ha lenne második gyerek (nem lesz), akkor biztosan olyan kórházban szülnék ahol a PIC-re a szülők bármikor mehetnek és bármennyit ott lehetnek.

2021. nov. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hétig volt a délpesti kórházban a 36 hétre született harmadik babám. Éjjelre hazamentem, mert úgysem engedtek be, reggel 8-tól este 6-ig meg ágyakkal felszerelt anyaszobából mentem 3 óránként szoptatni.

Én őszintén bevallom, hogy nekem ez jó volt. Az első szülésem, ahol kipihentem magam. Gyorsabban gyógyultam, mint az első kettőnél. Tejet hagytam bent, így éjjel is azzal etették az első 2-3 nap után.

Kifejezetten jó a kapcsolatunk, bújós kismacska így 8 évesen is, szóval nem lett semmi problémánk ebből. Nyilván az is benne van ebben, hogy neki a súlyán kívül semmi problémája nem volt, így nem aggódtam egyáltalán.

2021. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 33.heten születtek, egy hetet voltak a picen, ods 3 óránként kellett menni, utána még 2 hetet voltunk bent. De ez 2 éve volt. Kérdezd meg hogy most bent maradhatsz e majd velük. Es nyugi. Tüdőérlelőt kaptál, ha már úgy gondolja a dokid hogy nemsokára szülsz?
2021. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ha minde igaz, akkor nem lehet most bent maradni majd velük, legalábbis legutoljára ezt mondták és nem hinném,hogy változni fog.

De nehezen is tudnánk megoldani, mert van egy 2,5 évesünk is.

Tüdőérlelőt is kapok természetesen, de a legjobb lenne ha picit maradnának még a babák. Most a 33.hét a cél, szóval péntekig kéne még húzni, aztán ha maradnak addig, akkor újabb célt tűzünk ki, a 34.hetet.

2021. nov. 29. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!