Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közel 4 hós kisfiam állandóan...

Közel 4 hós kisfiam állandóan ülni próbál? Nem árthat neki? Hogy segítsek?

Figyelt kérdés
Ha az ölembe veszem rögtön megmarkolja az ujjam,vagy a kezem és abba támaszkodva dől előre és ülni akar.Ha meg fekszik a hátán, akkor is gyakran megfogja az kezem és húzza fel magát ülő helyzetbe. A fejét meg is tartja csak a törzsével szokott egy picit dölöngélni. Hagyjam neki, vagy esetleg még segítsek is (ültessem)? Nagyon erős baba, a fejét már rögtön szülés után tartotta.Vajon pár hétmúlva már egyedül fog ülni?
2008. dec. 13. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Erőltetni semmit nem szabad, csak amit magától is csinál.

Igen, ilyenkor már kezdenek ülni akarni, de még nem tudnak, ezért nem is szabad ültetni. Kitámasztva meg végképp nem.

Néha vedd az öledbe rövid időre, szeret így nézelődni, másképp lát. VAgy tedd a hordozóba, pihenőszékbe kicsit. De ennél többet még ne.

CSak ahogy ő fejlődik.

2008. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ha pihenő székbe rakom akkor annak lehet már kicsit döntve a háttámlája? Vagy maradjon vízszintes?
2008. dec. 13. 16:42
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én a babás tanácsadó könyvemben azt olvastam a 4 hós babákat lehet segíteni ülni úgy hogy a kezénél fogva ülő helyzetbe húzzuk.Persze ha akar,szerintem nem lesz baja ha ül.
2008. dec. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi babaánk is mindig ülni akar. 9-én volt 4 hós. A doki azt mondta, hogy csak akkor szabad ülnie, ha aktív izommozgás van, magyarul, ha ő húzza fel magát, de akkor is csak rövid ideig. Pihenőszékünk nekünk is van, abban lehet. A miénknek nem lehet állítani a támláját, "kagyló" alakú, kicsit íves, de nem megerőltertő a babának. A doki szerint abban lehet. Kitámasztva ültetni nem szabad!!!

Jó babázást!

2008. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanígy vagyok ahogy ti nekem a bébihordózóba érzi csak jól magát mert már mindent lát a kis drága.Üdv és jó babázást.

Nekem pölö abszolute nem kellett fogni a fejét és forgati magátol tartotta és forgatta a fejét a születése után egyből

2008. dec. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A lányom ugyanígy volt, mint a te babád. Szülés után olyan dolgokat csinált, hogy a védőnő is csak kapkodta a fejét, és 38. hétre született. Ennek ellenére nem nagyon akar ülni, tegnap töltötte a 6 hónapot. Sztem először állni fog, mert születése óta állni akar, és utána csücsül le.
2008. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsokat,sokat segítettetek!Akkor majd segítek neki, de nem hagyom,hogy túl eröltesse magát a pindúr.

Jó babázást mindenkinek.

2008. dec. 14. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!