Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli baba, aki csak...

1 év körüli baba, aki csak egyszer alszik, nem hulla fáradt estére?

Figyelt kérdés
Kisfiam éjszaka nagyon rosszul alszik, szeretném, ha már csak egyszer aludna nap közben, de képtelenségnek látom. Hiszen felkel 7-kor és 10-kor már álmos...akinek csak egyszer alszik a babája, az hogy csinálja? Kibír ébren 5-6 órát az egy éves?

2021. dec. 1. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem egyformák a gyerekek. Nagyobbik 14 hónaposan állt át egy alvásra, kb. 2 hónapos folyamat volt ahogy egyre későbbre tolódott a délelőtti alvása és végül nem követte még egy délután.

Második gyereknél jóval később következett be, 1,5 éves kora körül állt át.

2021. dec. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nem kell erőltetni az átállást. Ha 7-kor kel, és 10-kor már álmos, akkor neki még egyelőre jobb, ha marad a 2 alvás. A fiam majdnem másfél (!) éves volt, mire átállt 1 alvásra. A lányom már 1 évesen megtette ezt. Mindketten egészségesek, jó alvók. Észre fogod venni, ha már nem kell neki a 2 alvás, mert akkor vagy délelőtt, vagy délután nagyon nehezen fog elaludni, és 20-30 perc után felkel. Nálunk legalábbis mindkét gyereknél ez volt a jel, hogy már sok a 2.
2021. dec. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Hát nem tudom... a lányom 11hrnapos és még 2× alszik átlagban (van hogy 3×)

9kor kel reggel, este 8kor már ágyban van, tehát nem is "hosszú" a napja)

Valahogy nem tudom elképzelni, hogy csak 1× aludjon, így is tiszta nyűgős, ha véletlenül kicsúszunk az altatási időkből és fél órával később teszem le aludni

2021. dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 13 hónap körül tért át az egy alvásra, akkor is max 30-40 percet aludt.Este 1/2 9 a fekvésidő a mai napig és nem volt soha hullafáradt maximum egy-ket nap mikor valami borzasztóan nagy új inger érte (olyankor előbb lefektettuk). Annyit nyertünk vele hogy elkezdte vegigaludni az éjszakát, amit előtte nem tett.
2021. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem én "állítottam át", hanem magától alakult így, de azért leírom,hátha találsz valami hasznosat benne.

Kisfiam 11,5 hónapos volt, amikor elkezdett ki-kimaradni a délutáni alvás. Ekkor 6kor kelt, 10 óra felé aludt el. Ha hosszabban aludt (másfél, két óra), akkor délután már nem aludt el. Ha rövidebben, 3 óra körül kidőlt meg egy fél órára kb. Este 7 fürdés, 8ra alvás.

1 éves korára teljesen elhagyta a délutáni alvást. 6 órás kelés maradt, 10kor elaludt,kb délig-egyig, szintén 7kor fürdés, 8ra alvás.

Olyan 14 hónapos volt, amikor már a délelőttöt kibírta alvás nélkül (nem akart hazajönni a játszótérről 😄). Akkor így alakult: 6kor kelés, fél 12 ebéd, dél-fél egy alvás (maximum 3ig, de inkább 2-fél 3), este 7 fürdés,8ra alvás.

Az éjszakai kelések nálunk teljesen függetlenek voltak a nappali alvastól, a mai napig van, hogy egyszer sem kel fel, és olyan is, hogy óránként (vagy hajnalban órákig nem alszik vissza...)

2021. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

amikor készen áll rá, akkor át fog állni magától. addig alszik kétszer, amíg a szervezete igényli.

a szakirodalom szerint (aminek persze nem kell hinni) 16-18 hónapos kor körül állnak át az egyszeri napközbeni alvásra. ez nyilván egy átlag, van, aki előbb és van, aki később.

2021. dec. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nagy 15, a kicsi 11 hónaposan állt át. Ők későn kelők, 9 körül ébredtek, 1 körül mentek aludni, aludtak fél 4-4-ig és 9 körül tettük le őket.
2021. dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! A helyzet az, hogy szerintem bizony nem igényelne ő ennyi alvást, mivel minden éjjel másfél-2 órán keresztül ébren van (olyan 2 és 4 között) és csak szenved, de nem tud (rendesen) visszaaludni, max. be-bebólint pár percekre, aztán tovább mászkál, forgolódik és dünnyög az ágyban...
2021. dec. 1. 14:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam korán tért át az egyszeri alvásra, 9-10 hónapos kora között. Elég hirtelen jött, előtte pár héttel még aludt szépen kétszer, aztán hiába próbáltam másodjára altatni, nyűglődés volt, ha meg valahogy sikerült nagy nehezen, akkor este 10 után is föl-alá mászkált a lakásban, úgyhogy hamar beláttam, hogy itt bizony már 1 alvás lesz. Most hétvégén lesz 1 éves. 7-8 körül kel reggel, 11-12 között megy aludni, 2-3 körül kel délután és este 8kor megy aludni. Egyelőre ez a rendszer. A nővére amúgy 11 hónaposan ált át az 1 alvásra, úgyhogy nem olyan ritka, hogy 1 évesen már csak egyet alszanak. Próbáld ki, hogy mennyire bírná estig egy alvással.
2021. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!