Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképpen szükséges a...

Mindenképpen szükséges a babakarám egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Anyámék ezzel szekálnak, hogy így nem fog tudni mibe belekapaszkodni, tehát nem fog felállni ha nem veszek…
2021. dec. 2. 10:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nincsen. Szépen fel tud állni a bútorok mellett is. Igaz, hogy legelőször a rácsos kiságyba kapaszkodva állt fel 😅
2021. dec. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem.

Jó esetben kanapéba, szekrények, komódok szélébe kapaszkodva is tud mászkálni. Ha nincs biztonságos felület, aminek mentén tud kapaszkodva menni, akkor is elég lehet egy járássegítő.

2021. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Babakarámnak nem az a lényege, hogy megtanitsa járni. Hanem, hogy nagy lekeríkett része legyen ahol mégis szabadon játszik. Én egy nagy szönyeget takartam le lepedővel és körülötte volt. Kimehettem úgy a konyhába, hogy nem kellett félnem, mit ránt magára. Na meg így a kutya se tudodd a gyerek játszószönyegére menni:)
2021. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk nem volt!

Jár a fiam, fel is tud és szokott állni! :D


A kanapé segítségével húzta fel magát, illetve bútorokba kapaszkodott :)


Én szándékosan nem akartam, sokak szerint praktikus, de Én nem akartam 'bezárni'.

2021. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem


De ha kell is, pont amiatt nem ajánlott, amit a szüleid mondanak…


A karám arra való, hogy ha nem tudod gyerekbiztossá tenni a környezetet, akkor ott biztonságban van, amikor nem tudsz 100%-ban figyelni rá.

2021. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Úgy kell berendezni a lakást, hogy kapaszkodás közben ne tudjon a gyerek magában vagy másban kárt tenni. A karámba zártság sok gyereknél kirekesztettségi érzést generál, ami akár az egész gyerekkoron áthúzódó lelki traumát is okozhat.
2021. dec. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szükséges. A babakarám akkor kell, ha egy területet el szeretnél tőle különíteni a lakásban, ahol a rá veszélyesebb dolgok vannak. Nem azért van, hogy abba kapaszkodva álljon fel.

Nálunk nem kellett, karám nélkül is bababiztosra tudtuk rendezni a házat.

2021. dec. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én a hülye fejemmel megvettem 40000-ért mert a védőnő szerint jó lenne.

Pár alkalom után összecsuktam mert üvöltött benne a gyerek. Nem tudta megszokni.

Kidobott pénz volt.

Bárhol megkapaszkodik.

Az enyém pl a cipősnél állt fel először. Azóta is az a törzshelye.

Szerintem feleslegesen ne dobd ki a pénzt mert nagyon drága.

2021. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt sosem babakarámunk, biztonságossá tudtam tenni a lakást anélkül is, és amúgy sem volt rá szükség.

10 hónaposan kezdett el járni, szóval nem hiszem, hogy nagyon hiányzott. Bútorok gondolom attól még vannak a lakásban, a lányom képes volt a falba kapaszkodni, mint valami kis pókember, hogy felálljon, szóval nem ezen múlik. Évezredek alatt megtanultak gyerekek milliói járni babakarám nélkül is, tehát annyira nem lehet létfontosságú :D

2021. dec. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%
Egyik gyereknél sem volt. Pedig a másodiknál nekem is megfordult a fejemben, hogy kellene, mert annyira mászott mindenféle. De csak egy nagyon rövid ideig tudtuk volna használni, nem érte volna meg. Nem kell elzárni őket, nem lovak, hogy karámban legyenek. 😂
2021. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!