Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A csak anyatejes újszülött és...

A csak anyatejes újszülött és nagyobb babák pisilnek és kakilnak is, vagy csak kakilnak?

Figyelt kérdés

Jobban belegondolva szerintem persze naná, h mindkettőt csinálják, hiszen az egyik a bél, a másik a vese mellékterméke, szemete.


A kérdésem tán abból ered, h kisbabákra vigyázva feltűnt, h szinte mindig csak kaki van a pelusban, de persze lehet, h az már pisivel együtt van...


Ma láttam tán először csak pisit egy öthónapos kisbabánál, de előtte is feltűnt, h szerintem sosem találtam még csak pisit babapelusban.


Persze azt is tudom, h nálunk, felnőtteknél is gyakran vizelés közben jelentkezik a székelési inger, így tán ez születésünk óta így van? Vagy az újszülöttek nem is pisilnek? Szerintem de, biztos, de nem tudom biztosan, ezért kérdezem. :)



2021. dec. 6. 07:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne is haragudj, de a kérdés amúgy full hülyeség. Én el nem hiszem, hogy neked ez a szakmád. Hogy miért? Mert nekem szülés napján már elmondták, hogy az a jó, ha van minden nap megfelelő számú pisis pelus (olyan, aminek súlya is van). A kaki nem baj, ha nincs minden nap, de pisinek kell lennie.

Fiam, miután beállt nála a 2-3 óránkénti szopi, előtte peluscserekor mindig volt pisi benne, szóval tényleg nem értem, hogy a bánatba nem találkoztál még csak pisis pelussal.

2021. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ez a szakmád, bármi legyen is az, akkor végképp ásd el magad, hogy egy ilyen ostoba kérdés megfordul a fejedben. Aztán meg kikéred magadnak, ha leírják, hogy buta vagy. Gyerekek közelébe nem engednélek ilyen"szakmai" tudással.
2021. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Oké, #10, köszi :D , felkacagtam én is a nevetséges szembesítésemen, amelyet akár beismerő vallomásnak is lehet venni tőlem, bocsi mindenkitől korábban :D és alátámasztom a korán volt tippet, pláne, hogy egy időzónával még korábbról írtam Magyarországtól! :D És figyelmetlen, átolvasatlan, kapkodósan, oké, le is köptem a billentyűzetet, akkorát pfff-ztem fel tényleg az idézeteim összeütköztetésénél, hehe! :D :D :D


#11 16 éves koromban végeztem sok éve egy tényleg ilyen alapismeretekből álló, elméleti és gyakorlati képzést is tartalmazó, majd vizsgáztam is belőle kurzust, jó pár évtizeddel ezelőtt, szerintem tökre természetes az, hogy az ember elfelejt dolgokat, de az még furább szerintem is, hogy én egyes gyerekeknél, kisbabáknál, félév alattiaknál szinte csak kakit látok, lehet persze véletlen is, időzítés kérdése, ezért merült fel bennem ez a kérdés, amikor egyszer mégis arra leltem.


#12 Valahol egyetértek veled abban, hogy vannak dolgok, amelyeket nem illik elfelejteni, mint pl. azt sem, hogy melyik végén etetjük a gyereket :D - szélsőséges példával élve -, ugyanakkor ebből még szerintem nem kéne messzemenő következtetéseket levonni és nem készülök elásni sem magam, ha megengeded. Eszembe jut az a mondás, hogy nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik vagy a hülye okoskodik, nem áll szándékomban okoskodni sem és magam is belátom magam is, hogy hülye kérdést tettem föl, ráadásul hülye módon :) , ettől még nem vagyok közveszélyes bűnöző, hidd el... ;) Még akkor sem, ha most mindenki elítél inkább...


Én kértem, én kapom, tudom, hülyeséget kérdeztem hülyén, hát ne csodálkozzak, én tudok magamon nevetni is :) és ti is inkább nevessetek ítélkezés helyett, szerintem... :)

2021. dec. 8. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!