Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond lehet az anyatejes...

Gond lehet az anyatejes táplálással, ha 1-2hétig tápszert kap az újszülött?

Figyelt kérdés
2015. jan. 19. 13:39
1 2
 1/15 kloetta ***** válasza:
nem tudom pontosan hogy gondoltad, de 1-2 hét alatt elmehet a tejed pl, vagy lehet hogy a baba nem is hajlandó elfogadni a tápszert, pl az íze miatt, ha még kicsi
2015. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha 1-2 hétig egyáltalán nem szoptatsz, fejsz akkor elapad teljesen a tejed. Ha csak kiegészítésnek adod a tápszert, mert nem szopik eleget a baba akkor nem feltétlenül lesz belőle gond, ha közben szaporítassz sokszori mellretétellel és fejéssel.
2015. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 piroska és a farkas ***** válasza:
Az én kislányom 10 napos korátol kapott 10 napig tápszert, de kiegészítésképpen. A tejem egyszerúen nem akart beindulni, ő meg csak fogyott, ezalatt az idő alatt fejtem elektromos géppel, szerencsére beindult, végül 5 honapig volt tisztán anyatejes. Ha ez a cél, akkor én a helyedben szoptatnám mindig a tápszer előtt. Egyébként azért egy kis cumizavarral számolj...
2015. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 piroska és a farkas ***** válasza:
Ha pedig bármi olyan gond van, vmi gyogyszert kell szedned vagy mittudomén, ami miatt ezalatt az idő alatt nem tudod szoptatni a babád, akkor is mindenképpen fejd le a tejet legfeljebb sajnos kiöntöd, de nehogy elapadjon. Ha viszont az a helyzet mint nálunk, akkor megnyugtatlak, semmilyen gond a későbbiekben nem volt belőle, 10 nap után visszaálltunk csak anyatejre, nem hiszem, h akár lelkileg, akár fizikailag bármi baja származott volna a dologbol. Nagyobb gondnak tartom, ha éhes/éhezik egy pici.
2015. jan. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha minden evés előtt szoptatsz, és a tápot medela calma etetőfejjel adod nem,de ha kevés a tej, fej még plusszba is, nehogy a szervezet úgy vegye elég ennyi is.
2015. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ha csak pótolsz a tápszerrel, később még lehet anyatejes 100%ban, de ahhoz fejni kell hogy ne apadjon el a tejed. miért kérded?
2015. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hónapos volt a babám, amikor 10 napig gyógyszert kellett szednem és nem szoptathattam. úgyhogy ő kapta a tápszert én meg fejtem a cicim minden etetésnél és öntöttem ki :( aztán az első pár nap kicsit hiszti volt, de aztán visszaállt a cicire
2015. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kicsi babámnak születése után baktériumot találtak a vizeletében.Sajnos most hogy kezelést kap,családi nehézségek miatt,ott kellett hagynom a kórházban. Most tápszert kap,mivel a kórház nem engedi,hogy beadjam neki az anyatejet. Ezért kérdeztem. Itthon 2-3óránként fejem magam. Mindenképp szoptatni szeretném ha hazahozom. Bízom benne,hogy nem lesz gond.
2015. jan. 20. 06:48
 9/15 anonim ***** válasza:

fejjed csak, ha nem is tudsz annyit fejni mint amennyit o leszivna még akkor is egy hét alatt felturbózza majd :)

es miert nem engedik a gyokerek hogy be add az anyatejet?

2015. jan. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vegyél tejtárolókat, és fagyaszd le a tejet! Fél évig feltudod használni. Mikor kiolvasztod,10 órán belül felhasználhatod a tejet miután kivetted. Vegyél medela calmát, attól nem lesz cumizavaros és vidd be neki a kórházba! Amúgy milyen dolog,hogy nem viheted be??? Meg figyelj rá,hogy éjszaka is fejj,legalább 3-4 óránként.
2015. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!