Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ülnek maguktól a babák?

Mikortól ülnek maguktól a babák?

Figyelt kérdés

Kislányom 6,5 hónapos, próbálgatom, hogy felültetem és fogom közben, hogy egyensúlyoz, de még nem megy, ha lazítok a fogáson, dől amerre néz... :)

Érdekelne, hogy mikor ülnek a babák? Illetve ezzel ártok-e Neki, ha próbálgatjuk?


2008. dec. 13. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megtámasztás nélkül, kb. 8 hónapos korukra. Biztos van aki előbb is tud ülni, nálunk mindegyik ebben a korban kezdte az üldögélést egyedül. Szerintem nem érdemes próbálgatni, mert ahogy írtad így is-úgy is el fog dőlni. Előbb hagy gyakorolja a mászást, az a legegészségesebb. Nálunk mászott, majd pihenés képpen az oldalán félig megtámaszkodott, és egyszer csak az oldaláról feltolta magát ülő helyzetbe. A legnagyobb pedig előszőr felállt, majd onnan ült le. Nagyon eltérő módszereik vannak a gyerkőcöknek.

Boldog babázást!

2008. dec. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam 7,5-8 hónaposan ült fel először egyedül. Addig dülöngélt jobbra balra még az etetőszékben is. Soha nem erőltettem az ülést!

TE SE TEDD!!!

A baba érzi, hogy mikor jött el rá az idő. Ne erőltesd, mert árthat a kis gerincének, ami még nem elég erős!

Amúgy minden baba más más módon fejlődik, van amelyik előbb, van amelyik később ül meg egyedül!

És az mindenre igaz, hogy nem szabad erőltetni!!!

2008. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányom is 6,5 hós és még nem ül.De ne aggódj majd ülnek még eleget.....

Üdv neked!Mikor született pontosan a babód?Hány kg,cm-?MIt eszik már?BOCSI a sok kérdésért de ha már egyidösek a babáink:-)

2008. dec. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Akkor nem erőltetem, majd megcsinálja magától! :)

Utolsó válaszolónak: május 19-én született, tehát már nemsokára 7 hós. 50 cm-vel és 2830-cal született, nem volt egy nagy baba. Most 7100 gramm. Sajna elég korántól már tápszeres lett, de most már eszünk mindenfélét, gyümiket, főziket. A sárgarépát utálja, a barackot, almát, banánt, szilvát, sütőtököt nagyon szereti, sajna almát és banánt csak nagyon ritkán kaphat, mert megfogja a pocakját. Néha szoktam neki estére tejpépet adni, de azt is ritkán, mert szintén székrekedést csinál nálunk! Boldog babázást Nektek is!

2008. dec. 14. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!