Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a hasonfe...

Hogyan szoktassam rá a hasonfekvésre?

Figyelt kérdés
5 hónapos lányom egy hónapja átfordult, de azóta nem hajlandó. Sőt, ha leteszem a játszószőnyegre, 10 perc után nyűglődni kezd, akkor is ha mellételepszem. Csak ölben lenne el, vagy hucolászva... Elrontottam valamit? Pedig igyekeztem nem sokat kézbe venni, de úgy látszik mégis így sikerült. Csak néz rám és nyüszög. Ha pedig hasra teszem elszabadul a pokol. Hogy fog így forgolódni?! Ja, éjjel viszont csak hason alszik, akkor nincs gondja vele.
2008. dec. 13. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már egyre jobban érdekli a világ, és az öledből sokkal kényelmesebben tud nézelődni. Hanyatt fekve csak a plafont látja, hason meg folyamatosan tartania kellene a kis fejét, ami azért fárasztó még neki. Próbáld meg őt az autó babaülésébe/hordozóba tenni (persze vedd ki az autóból), abban olyan pózban van, hogy kényelmesen tud nézelődni.
2008. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Igazából sehol sincs el huzamosabb ideig. Pihenőszékbe is szoktam tenni, sőt egy dönthető támlájú etetőszéke is van, de ott is hamar elunja magát, pedig énekelek és bohóckodok neki, kezébe nyomok ezt-azt... 20 perc a maximum!
2008. dec. 13. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 4 hónapos a kislányom és ő is utál hason lenni. Vagyis már kezd alakulni a dolog, mert már azért 10 percet kibír hason. Én megmondom őszintén, hogy nem erőltetem, addig van hason amíg nem sír. Ha felveszem a kezembe, akkor az alkaromra fektetem, és úgyis "edzi" a kis gerincét, hátát, mert úgy is tartja a fejét.

Amikor meztelenül hasra rakom az esti fürdés után, hogy megmasszírozzam a kis hátát, egyből átfordul hátra.

Hidd el, hogy megtanul forogni, minden baba más! :)

2008. dec. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 6 hónapos és max 15 pervet bír hason utána nyüglődik. Én hagyon picit nyösörögni mert a védőnő mondta h kell h erősödjön a hátizma. Semmi baja nem lesz ha pár percig nyüsszög. Majd idővel változik szerintem mert eddig 15 percet sem bírt ki.
2008. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne aggódj, a legtöbb baba nem szeret kezdetben hason feküdni. Furcsa nekik ezt a testhelyzet, kényelmetlen, nem szabad a kezük sem a játékra. Próbáld meg a Pocifix hasalós babapárnával, akik használják, nagyon elégedettek :-)
2012. febr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!