Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem muszáj teszteltetnem...

Ugye nem muszáj teszteltetnem az egyèvesem covid-ra?

Figyelt kérdés
Sajnos nagy a valòszìnűsège, hogy elkaptuk apukámtòl, aki mèg negatìv volt szombaton, a fiamat jöttek köszönteni (mindig csinálnak tesztet, ha találkoznak az unokával),azonban este már èrezte, hogy kapar a torka, gyenge, másnap otthoni antigèn teszttel pozitìv lett este, majd hètfőn is. Ekkortòl karantèban vannak. Fèrjemnek ès nekem is tegnap fájt a fejünk, viszont frontèrzèkenyek is vagyunk, a telet vègig tüsszögjük, teázzuk, az èn torkom folyton reszel tèlen. A fiam is köhentett tegnap 2-t,ma is kb 2-t. Nèha tüsszög, de nála ez is előfordul, fogzásnál is köhècsel ès minimálisan folyik az orra oyankor, szòval most ezekből a tünetekből hogy legyek okos? Szombattòl elvileg már kène mutatnia a tesztnek? Tegnap csináltunk, negatìv. Mèg holnap vagy holnapután csinálunk itthon, vettünk patikában orrosat. Egyèbkènt az egèsz család oltott, elèggè fèltem a fiam, de eddig ugyanolyan az ètvágya, láza sincs ès jò a kedve, pörög. Akik elkapták, hány nap múlva èszleltèk a tüneteket ès mikor lett pozi a teszt? (Nem PCR, azt tudom, hogy azonnal reagál, mìg az antigèn orros sajnos csak kèsőbb). Köszönöm!
2021. dec. 9. 11:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egyelőre magatokat teszteljétek, őt ne. Ha ti pozitívak lesztek, valószínűleg ő is az lesz előbb utóbb. Ebben az esetben én felhívnám a gyerekorvost, hogy mindenképpen kell e teszt a babának is.
2021. dec. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%

Ha a gyereked nem mutat tünetet, akkor őt semmiképp se teszteld.

Amikor én egy évvel ezelőtt covidos voltam, engem a munkahelyem küldött tesztelésre, így igazolódott be a gyanú (tüneteim voltak). Ugyanakkor a feleségemet, a jellegzetes tünetei (pl. szaglás- és ízlelésvesztés) ellenére SEM küldte a háziorvos tesztelésre. A gyerekeknek nem volt tünetük, föl se merült, hogy őket teszteljék.

A karantén ugyanannyi idő, mivel ők is egy covid-pozitívval (velem) laknak együtt. A teszt eredménye csak a statisztikában számít. Ha pedig tünetek vannak, akkor úgyis azokat kell kezelni.


Ha holnapután is negatívak lesztek, akkor nagy valószínűséggel ti sem vagytok koronások. Ha igen, akkor igen. Ha a gyerek nem mutat tünetet, ne foglalkozzatok vele. Ha mutat, akkor is a tünetekkel kell foglalkozni, ill. adott esetben a gyerekorvost kérdezzétek, mit tegyetek. Ha ti pozitívak lesztek és karanténba kerültök, értelemszerűen a gyerek se mozdulhat ki (de ekkora gyerek nem is tudna egyedül).

2021. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem mutat tüneteket felesleges tesztelni.Az a 2 kis köhögés még nem oszt nem szoroz.
2021. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Van az a nyalókás teszt a gyerekeknek. oké, nem PCR, de ha csak ti szeretnétek megtudni, elkapta-e, arra tökéletes.
2021. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%
Van már nem orrba dugós teszt. Komolyan sajnálod a gyereket és ezért megkímélnéd a teszttől? Engem az érdekelne beteg-e nem hagynám hogy meh biztos csak fogzik...
2021. dec. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Persze, egyelőre magunkat teszteljük, s remènykedünk...Aztán ha jönnènek nála a tünetek nála, hìvom a dokit. De nem tudok ròla, hogy kötelező jelleggel kellene tesztelni ilyen piciket....persze, ha már csúnyán köhög, befulladna, magas láza lenne, más, akkor kòrházba vinnèm, az fix.. Nyilván èn is követem majd az orvos utasìtásait, de ha csak enyhèvel megússzuk minek tegyek ki ennek a gyereket? Ez az orros nekünk is kellemetlen, könnyezek tőle, mert meg is kell sodorni mind 2 orrjáratban. Nem akarnám pár kòsza tünet miatt visìttatni. De majd a doki szòl, mit akar. A nyálgyüjtős teszt ilyen pici gyereknèl szerintem felejtős, ez a nyalòkás meg èrdekes, tudnál linket adni esetleg rá? Köszönöm.
2021. dec. 9. 14:32
 7/24 anonim ***** válasza:
55%
Mikor én pozitív lettem, úgy teszteltük a fiam, hogy orszi porszival szívtunk egy kis motyót az orrából, és abba mártottuk a pálcikát. Nem tudom ért-e valamit, de negatív lett, egyet se tüsszentett. Férjem se kapta el. Tavaly amikor a férjem volt covidos, akkor meg én nem kaptam el tőle.
2021. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
2021. dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
34%
Anyám tanítványa covidos csak fájt a feje, egy másik tünetmentes volt. Vizsgáltasd ki. Ennyi erővel ne kapjon vedooltast hisz sír...
2021. dec. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%
És a hagyományos védő oltásra gondolok, nem a covid ellenire...
2021. dec. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!