Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem muszáj teszteltetnem...

Ugye nem muszáj teszteltetnem az egyèvesem covid-ra?

Figyelt kérdés
Sajnos nagy a valòszìnűsège, hogy elkaptuk apukámtòl, aki mèg negatìv volt szombaton, a fiamat jöttek köszönteni (mindig csinálnak tesztet, ha találkoznak az unokával),azonban este már èrezte, hogy kapar a torka, gyenge, másnap otthoni antigèn teszttel pozitìv lett este, majd hètfőn is. Ekkortòl karantèban vannak. Fèrjemnek ès nekem is tegnap fájt a fejünk, viszont frontèrzèkenyek is vagyunk, a telet vègig tüsszögjük, teázzuk, az èn torkom folyton reszel tèlen. A fiam is köhentett tegnap 2-t,ma is kb 2-t. Nèha tüsszög, de nála ez is előfordul, fogzásnál is köhècsel ès minimálisan folyik az orra oyankor, szòval most ezekből a tünetekből hogy legyek okos? Szombattòl elvileg már kène mutatnia a tesztnek? Tegnap csináltunk, negatìv. Mèg holnap vagy holnapután csinálunk itthon, vettünk patikában orrosat. Egyèbkènt az egèsz család oltott, elèggè fèltem a fiam, de eddig ugyanolyan az ètvágya, láza sincs ès jò a kedve, pörög. Akik elkapták, hány nap múlva èszleltèk a tüneteket ès mikor lett pozi a teszt? (Nem PCR, azt tudom, hogy azonnal reagál, mìg az antigèn orros sajnos csak kèsőbb). Köszönöm!
2021. dec. 9. 11:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Majd kivizsgáltatom, ha lesz rá indok. Negatìvak vagyunk egyelőre, neki nincs semmi tünete, ami aggoladomra adna okot. Se orrfolyás,se köhögès, se láz, semmi. Eszik, játszik, ahogy szokott. Remèlem ìgy is marad. Emberek közè meg nem megyünk...
2021. dec. 9. 20:56
 12/24 anonim ***** válasza:
Mint írtam anyám több tanítványa tünetmentes, ez persze nem jelenti hogy szövődmény mentes is lesz.
2021. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Én babám is sírt első szurinal de nem érdekelt mert az egészsége miatt kapta . Van nyálon alapuló teszt és így se akarod? Ha igenakkor csak lusta vagy elmenni a gyógyszertárig.
2021. dec. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
89%

Amikor mi mind a 3an covidospl voltunk (férjem, anyukám és én), kérdeztem, hogy a kocsit is tesztelni fogják? Nem, mivel nem jár közösségbe.


Igazából, ha nincs tünete, szerintem felesleges tesztelni. Nyilván ha covidos és tünete van, akkor is magát a tünetet kezelik.

A negatív gyorsteszt pedig nem biztosíték, mert simán lehet pozitív a PCR.

2021. dec. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Remek ,akkor hagyjuk hátha nem beteg,hátha nem fajul el és hátha nem lesz covid utáni szövődmény még tunetmentesen is, mert így megúsztam 20 percet az életemből. Best mom ever....
2021. dec. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
40%
Pl én orrszívó porszívóval szívom ki a taknyot az orrából, ezalatt éktelenül sír. Sajnálhatnám és békén hagyhatnám,csak hogy ne legyen bűntudatom de ezzel kockáztatnek egy arcureg gyulladást. Persze a gyereknek rossz,de én vagyok a FELELŐS FELNŐTT és a gyerekkel ellentétben én tudom hogy ez az ő érdekében van.
2021. dec. 10. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

PCR teszt mondja csak meg, hogy covidos-e.

Mi vasárnap kaptuk el, férjemnek szerdára lett tünete, szombaton tesztelték és + lett. Minket később teszteltek és + lett, de PCR-ral, akkor még nem volt gyorstesztelés.


Beszélj a gyermekorvossal, de lehet, hogy nem rendeli el a tesztelést. Akkor viszont fizetni kell.


De fentebb írtak nyalókás tesztet vagy olyat, ami nyálból kimutatja.

2021. dec. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Itt egyesek nagyon túltolják már ezt, Jèzusom. Hányan estek át már ezen a szron, köztük gyerekek is, mindenfèle tünet ès tesztelgetès nèlkül? Vagy max 2 tüsszentèssel ès azt sem tudják, hogy átment rajtuk. Persze, lehetnek szövődmènyek, rèsen kell lenni, rèsen is vagyunk, de szerinted a doki ha pozi is mit fog csinálni? A nagy semmit. Apumnak sincs semmi gyògyszere, csak vitaminok, pedig köhög is. Best mom, jaj de nagyot mondtál most :) A best mom felhìvta a dokit ès azt mondták, hogy mèg várjunk vasárnapig, de egyèbkènt tünetek nèlkül nem kell tesztelni a gyerekeket. Ha èn akarom a nyálassal, rám bìzza. Már megrendelte a best mom, köszönöm a linket.
2021. dec. 10. 10:38
 19/24 A kérdező kommentje:
Kèrlek ne hasonlìtsuk már itt össze a kötelező vèdőoltásokat ès a fontos orrszìvást egy hülyw covid tesztelèssel. Ti is tudjátok, hogy ez baromira nem.jò hasonlat. Èn is szìvom az orrát, èn is beadattam a rota ellenit, a bexseror is befogom, nem csak a kötelezőket. De könyörgöm, ilyen alapon állandòan tezstelhetnènk tünet mentesen, mert apa tudni illik jár munkába, sokszor jött haza azzal, hogy van kollèga közt covidos s mèg soha meg sem fordult a fejünkben, hogy piszkáljuk az orrunkat mindenfèle tünet nèlkül, nem hogy a pici babánkèt. Ilyen alapon gondolom ti a munka mellett rendszeresen tesztelitek a babát, ugye? Hisz lehet tünetmentes hordozò ő is, bármikor.
2021. dec. 10. 10:41
 20/24 anonim ***** válasza:

Kérdező igazad van, de ne idegesítsd fel magad ezen.

A gyk-n sokszor tobzódnak a hülyék. Válogasd ki a számodra hasznos válaszokat, a többivel ne törődj.

2021. dec. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!