Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szilvából milyen kaját szoktat...

Szilvából milyen kaját szoktatok "főzni" a babátoknak?

Figyelt kérdés
Valami olyanra gondolok amihez husi is kell, pl. csirkemell.
2010. szept. 6. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:

én mindig nyersen, hámozva-reszelve vagy turmixolva adtam neki, magában, almával, körtével, barackkal.

most legutóbb a rizst is szilvával kevertem, úgy kóstoltattam vele. szerintem ehhez menne a csirkemell is, végül is van aszalt szilvás husi is a felnőtteknek is, nem? én megfőzném neki a husit és a rizst, és összeturmixolnám a nyers szilvával.

viszont arra figyelj, hogy a szilvát nem minden baba pocakja bírja, sokakat meghajt. több hozzátáplálós táblázatban is 18 hónapos kortól láttam, de az én 7 hónaposom nagyon szereti és semmi baja nincs tőle.

2010. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Eddig én is magában adtam neki a szilvát. Tulajdonképpen az almát akarom kerülni, mivel az lehet, hogy puffasztja és szilva van itthon, meg őszibarack, meg szőlő. Már ma két őszibarackot megevett a drágám, így valami mást akarok adni. Van egy pár bébiételünk is, de szinte mindegyikbe van alma, hihetetlen annyi mindenbe bele teszik!
2010. szept. 6. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:

- A szilvát lepürésítve elkeverheted tört bulátával, vagy kefirrel, natúr joghurttal tízóraira vagy uzsonnára.

- Szilvaleves - isteni!

- Szilvás muffin szintén tízóraira vagy uzsonnára

- Csirkemellbe göngyölt szilva lesütve.

így hirtelen ennyi jutott eszembe, 15 hónapos a lányom.

2010. szept. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!