Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gond, ha 3 hós babával...

Nagy gond, ha 3 hós babával csak hétvégente babakocsizunk?

Figyelt kérdés

Szoval van egy 7,5 kilós babám és az 5-ik emeleten lakunk egy lift nélküli panel lakásban, egyedül vagyok vele napközben.

Már az otthoni emelgetéstől is fáj a hátam, ezért csak az erkélyre viszem ki levegőzni, de ott sajnos nincs meg az a babakocsi élménye, igy elaludni nem tud és nem is bírja sokáig a vastag ruhába beöltözve. Nagy hibát követek el ha nincs napi séta? Amúgy nekem is annyira jól esne kimozdulni, de félek vele lemenni a lépcsőn is.



2021. dec. 14. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha magadra kötnéd? Megértem hogy nem tudod lecipelni babakocsival együtt (mi első emeleten lakunk, az sem könnyű, de megoldható), de meg fogsz bolondulni folyton bezárva. Neki is kéne a levegő.
2021. dec. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

A babakocsi lent van esetleg tárolóban? Vagy azt is cipeled? Ha az utóbbi, úgy tényleg nehéz. Egy ismerősöm pont emiatt a kocsija csomagtartójában tartja a babakocsi vázát, így csak a hordozóban viszi a babát, és azt csatlakoztatja a vázra. De az is opció, hogy beteszed a babát az ágyába, te leviszed a kocsit a lépcsőházba, felöltözteted a bébit és úgy indultok. 5 perc alatt senki nem viszi el a babakocsit, biztos sírdogálni fog a babád, de ennyitől nem lesz baja :)


Szerintem jelölj ki még 1-2 napot a héten, én is így szoktam, akkor direkt úgy készülök, úgy alakítom az agyamat is, hogy menni ,,kell", mert különben nagyon nehéz télen elindulni.

2021. dec. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Csatos hordozóval nem is éreznéd a súlyát annyira, mint ölben, kézi eszközben cipelve.
2021. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Most még nem, de 1 évesen már meg fogsz kattanni, ha nem mentek ki naponta és akkor is kell még babakocsi vagy valami amiben viszed. Csatos hordozó jó megoldás, bár én egy 3 hónapost még nem tennék bele, bár súlyra elég nagy baba. Szövött kendő, mei tai, amik még alternatívák lehetnek.
2021. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Nagy baj nem történik, de jobb ha hozzá van szokva és jót tesz neki egy kis séta. Lent nincs tároló a kocsinak? Esetleg hordozóban nem gondolkodtál?
2021. dec. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nagy hibát követek el ha nincs napi séta?"


Nem katasztrófa, ha pár nap kimarad; rossz idő vagy betegség miatt nem megy ki naponta az ember, de ez hosszú távon tarthatatlan.

1 évesen se lesz kisebb súlya, sőt... és hol van még az önálló elindulás és az önálló lépcsőzés még attól is odébb van. Nem lehettek bezárva örökké.

2021. dec. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
Én nem viszem ki, tudom hogy kéne de az első fuvallattól arcüreg gyulladásom szokott lenni. Meg is van fázva a kicsi és én is. Majd jobb időben viszem,de akkor sem szívesen, a környék nem babakocsira van kitalálva, a derekammal meg nem bírom hosszú távon a hordozót.
2021. dec. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj, ha kimarad 1-1 nap, de én megpróbálnám többször, mondjuk legalább heti 4x levinni. Ha lent van a babakocsi, akkor a lépcsőzés erejéig egy szövött karikás kendőben magadra kötheted, az két mozdulat és elfér a kocsi aljában vagy a pelenkatáskában is. Elölhordozáshoz lassan tényleg túl nagy (én szövöttben 8 kilóig vittem elöl az óriásbabám), hátulhordozáshoz viszont csatosban kicsinek tartom még (bár vannak szuper szűkítős manducák). Azzal meg kellene várni a stabil törzstartást legalább. Én kb. 5 hósan tettem manducába, addig meg szövöttel a hátamon 4 hónaposan. Vagy mei tai. Ugyanakkor nem könnyű kabátra hátra felvenni egy overálos bébit, de én is megtanultam valahogy (vékonyabb kabátra tükör előtt kötöttem fel). Vigyázz, hogy akkor ne egybetalpas overál legyen rajta, hanem vagy talpatlan, vagy egy számmal nagyobb talpas.
2021. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Irigylem azokat az anyukákat, akik mint a bolygó hollandi, képesek napi 3-4orat babakicsizni, engem egyszerűen nem visz rá a lélek. Én a déli szundinál (35perc) kicsapom a teraszra mózesben,vagy jövünk - megyünk, vásárolni stb.

De ha kint túl hideg van, vagy itthon van dolgom és bent alszik ilyenkor, a későbbiekre nincs hatással. Nem eszik vagy alszik jobban utána.

A nagy alvás és esti fekvés előtt mindig szellőztetek a szobájában,az viszont fontos.

A mindennapi levegőzés inkább a változatos mozgás miatt lesz fontos, mert amikor már tud kúszni - mászni, vagy már elindult, sokkal több inger kell neki,akkor már nem tudnak 2-3 napokat otthon tölteni.

2022. jan. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!