Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves kislányom kizárólag...

1,5 éves kislányom kizárólag mesenézés mellett eszik, van megoldás?

Figyelt kérdés

A főétkezésekre gondolok elsősorban, amúgy szeret csipegetni (gyümölcsöt pl.). Most, hogy beteg volt, csak úgy volt hajlandó enni, hogy ment vmi mese, zenés mondóka, mi meg hagytuk, mert alig volt étvágya. De rákapott...és egyelőre nem látom a megoldást. Ha nem kapcsolok videót, brutál hisztibe torkollik az egész.

Kicsit csapdában érzem magam, amúgy nem jó evő sajnos.

Aki hasonló cipőben járt, van ebből kiút?


Előre is köszönök minden tippet.


2021. dec. 15. 22:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
66%
2 éves korig semmilyen kijelző nem ajánlott. Ki kell kapcsolni, az a megoldás. Nem ő mondja meg, mit hajlandó tenni, hanem te. Te vagy a felnőtt. Kikapcsolod és 1 év múlva, normális keretek között, ahol helye és tere van a tévénézésnek, majd bekapcsolod. Átáll 2-3 nap alatt.
2021. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Viseld el a hisztit! Nem uralhat egy másféléves! Másfélévesnek mesét kapcsolni bűn volt! Mindketten megszenveditek, mire helyreáll. Teljesen jogos, ha nem érti, hogy ha tegnap lehetett, akkor ma mért nem. Azért nem evett, mert beteg volt. Neked sincs étvágyad betegen, valószínűleg nem az emésztésre akarja a szervezet az erőit koncentrálni, hanem az immunrendszerre. Amúgy meg nem kell félni attól, hogy nem jó evő. Nem hagyja magát éhenhalni.
2021. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Brutál hiszti alatt csinálj magadnak egy citromfű teát és ülj le, várd meg, míg elmúlik. Aztán lehet ebédelni.
2021. dec. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
77%

Sokszor látom környezetemben is a "rosszevő a gyerek" problémát. Többnyire a közös ezekben, hogy anyuka nem mer nemet mondani a gyereknek, de legalábbis a tűréshatára alacsonyabb, mint amennyire a gyerek kitartó. Láttam már mindent, kergetni a lakásban, falatkákat adogatni a szájába, könyörögni, zsarolni, csak édességet enni, stb. A titok az, hogy keménynek és határozottnak kell lenni:


1. adott az étel, az van, ami van

2. akkor van étkezés, amikor ott vagyunk az asztaltnál, nincs köztes

3. nincs elrohangálás az asztaltól, ott maradunk mindannyian

4. minden jelenlevő eszik, amennyit kíván

5. nem téma az evés, nincs könyörgés, nincs figyelgetés, ha nem evett, és vége az étkezésnek, elmegyünk, 3 óra múlva lesz a következő. Egyszer enni fog.

2021. dec. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, teljesen igazatok van 😔 tudom, elcsesztem, minden erőmet és türelmemet összeszedem és megfogadom a tanácsokat!!!

Reménykedem nagyon, hogy tényleg sikerülhet pár nap alatt leépíteni azt a xart 😭

2021. dec. 15. 22:52
 6/30 anonim ***** válasza:
84%
Persze, simán sikerül. Nagyon gyorsan alkalmazkodnak!
2021. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
És külön köszönet azért, hogy hasznos tanácsokat adtatok, és nem döngöltetek a földbe 😉😉 vannak itt megértő szülők is!!
2021. dec. 15. 22:55
 8/30 anonim ***** válasza:
82%
Na èn ezèrt etetem mindig az etetőszèkben, az ètkezőben, az asztalnál. Max a retro radio megy, nincs mese, se kutyafsza. Egy èves, de már pròbálkozik dolgokkal, de ami nem, az nem..Elmondod neki szèpen, nincs mese, ha eszünk, kikapcsoljuk. Ha ordìt, ordìt. 2 nap után megunja. Az èn fiam a járòkában ordìtott, mikor beleraktam, mivel már fel tud mászni kanapèra, asztalra, s ha mennem kell wc-zni, belerakom. Ha bezártam a cipzárral, azonnal ordìtott, pedig amúgy, ha nyitva van eljátszik benne, bunkerozik. Mindig elmondtam anya pisilni, kakilni megy, nemsokára jön. Pár percig sìrt, aztán elkezdett játszani. Mára már egèsz jòl elvan benne, már tudja, hogy nem sok idő ès kiengedem... Ez az ő èrdekèben van, mert önveszèlyes, egy percre sem hagyhatom magára, sajnos.
2021. dec. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Minél idősebbek, annál rafináltabbak lesznek és nagyon hamar észreveszik, hogy ha fájdalmat mutatnak (sírás, szenvedés, vagy extrém hangerő) anya azonnal reagál, hiszen meg akarjuk nyugtatni, meg akarjuk szüntetni a hangot és a szituációt. Ezt fogja kihasználni, ha el akar érni valamit. Youtube -on találsz majd olyan videókat, hogy a gyerek csak addig üvölt, amíg anya a szobában van, aztán elhallgat, amikor kimegy, követi, majd amikor utoléri, akkor földre veri magát és folytatja. Ez az egyetlen eszköze eddig, amit kitapasztalt, hogy működik. 1.5 évesen ez is nagy dolog. Ezt fogja követni az, ha észreveszi, hogy aggódsz a kaja miatt. Nem fogja enni, amíg nem azt csinálod, amit ő akar. Nem azért teszi ezt mert gonosz, vagy megfontoltan akar manipulálni. Ösztönből cselekszik még, nézi a dolgokat, mire-mi történik és úgy köti össze az ok-okozati dolgokat idővel. Minél többször ismétlődik annál inkább. Zenére, mesére kondícionáltad most, mint Pavlov a csengőre a kutyáját, idő lesz leváltani, de menni fog, ha többé nincs ilyen (és sosem lesz kivétel ezután, csak még egy kicsit, vagy csak ma, holnap nem, erre nem reagálnak jól). Ha tudod ezt, el tudod érni az általad várt viselkedést is, pl. eszik egy falatot, nagyot nevetsz, megint eszik, megint kacagsz, gyorsan rákap! :) Ha hiszti van, és tudod, hogy nem azér,t mert baja van, hanem mert irányítani akar, fordítsd vissza: üvöltés - elfordulsz és félrenézel, abbahagyja visszafordulsz, majd újra, egy idő után nevet és te is, és megy tovább az élet. Játssz és ne idegeskedj, semmi baj! ;)
2021. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm szépen, kedves 9. Válaszoló, nagyon tanulságos dolgokat írtál!!

Irigykedek, hogy ilyen bölcsek vagytok, én meg egy pizsamahuszár.

Teljesen igaz, hogy nehéz nemet mondanom neki, de az ő érdekében muszáj lesz!!

2021. dec. 15. 23:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!