Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam önálló...

Hogyan szoktassam önálló elalvásra 19 hónapos fiamat ha már nem rácsos ágyban alszik?

Figyelt kérdés
Egy éves korában az aludj jól gyermekem módszerével sikerült önálló elalvásra szoktatnom a fiamat. Akkor végső elkeseredésemben nyúltam ehhez a módszerhez, mert úgy fél éven át csak 1-2 órákat aludt egyben. 1,5 hónapja begyulladt a füle, egy hónapba telt mire kikezelték. Az első két hétben fájdalomcsillapítóval igaz, de szépen elaludt egyedül, nagyrészt átaludta az éjszakákat is. Aztán egyszer csak nem engedett el maga mellől altatáskor, csak úgy volt hajlandó elaludni ha ott ültem az ágya mellett, éjjel ha felébredt szintén ez ment, volt hogy órákat ültem mellette mire visszaaludt. Úgy gondoltam mivel beteg, ez természetes. A betegség már egy hete elmúlt de ez az állapot megmaradt. Éjjel 4-5ször is felkel, amikor már nagyon ki vagyok magamhoz veszem vagy én alszom a szobájában, de ezt nem szeretném hosszú távon csinálni. GOndoltam rá hogy újból meg kellene tanítani egyedül aludni, viszont sakk matt helyzetben vagyok mert most már nincsenek korlátok, lekerült az ágyrács, így simán lemászik az ágyáról.... Segítsetek mit tegyek!!! Nagyon tanácstalan vagyok!!!!!!!!!!!
2010. szept. 6. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Mikor kerültek le a rácsok? Előre is bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de nem lehet, hogy az zavarta meg? Másfél éves kislányomnak 1 hónapja Mi is levettük, aztán jött a napokig tartó kínlódás az elalvással. Végül visszaraktuk, azóta nincs gond. Ezek szerint még nem volt itt az ideje a rácslevételnek. Talán a rácsokkal jobban biztonságban érzi magát, vagy ilyesmi....
2010. szept. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Dehogy, egyáltalán nem kérdeztél hülyeséget! :) Mi pont azért vettük le a rácsokat, mert azt hittük, hogy az zavarja. Már akkor jó pár napja kínlódtunk. Igazából két napja nincs rács az ágyán, de semmi változás, csak nekem lett még nehezebb az egész. Már gondoltam rá hogy visszateszem, de annyira örült amikor látta hogy nincsenek rácsok, fel le mászott az ágyon, nagyokat kurjongatott neki, szerintem most már nem viselné el ha újból rácsos lenne az ágya....
2010. szept. 6. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak mondani tudod,hogy most aludni kell. Mivel le len tudod fogni. Csináld mindig ugyanazt. Húzd be a függönyét, kisérd az ágyába, olvassatok egy rövid mesét vagy takard be az alvós állatkáját, "fektessétek le a macit", majd betakarod, leoltod a villanyt. Ha kéri, maradj vele ott, de ne beszèlgess vele. Ha kimászik az ágyból, csendben tedd vissza és takard be. Ha 20 szor jön ki, annyiszor tedd vissza. Kitartás, ha mindig ugyanazt csinálod, meg fogja szokni. 23 hós a fiam.
2010. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!