Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá 1 hónapos...

Hogyan szoktassam rá 1 hónapos fiamat az egyedül elalvásra?

Figyelt kérdés
Gondolom még nem vagyok nagyon elkésve, nem szokott túlságosan hozzá a kézben elalvásra. A gondom az, hogy van egy kétéves lánykám, aki egész nap ricsajozik, sikongat, rohangál, stb, ezért a kicsi nem tud elaludni. Volt, hogy már majdnem aludt, erre a nagy felébresztette akaratlanul is. Próbáltam máshol altatni, de itt a panelban teljesen mindegy melyik szobában van, áthallatszik még a legkisebb zaj. Amikor ébren van a kicsi, akkor is összerezzen minden hirtelen hangra. Ezért eddig úgy próbáltam altatni, hogy a kezemben volt, és egyik kezemmel próbáltam kicsit takarni a fülét. Viszont azt sem szeretném, hogy ehhez hozzászokjon, mert már most elég nehéz cipelni, főleg, ha nem alszik el egykönnyen.
2010. aug. 26. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy egy hós babának NEM KELL EGYEDÜL ELALUDNIA! Te vagy az anyukája, Te kellesz neki. Az más kérdés, hogy a nagyobbnak el lehetne magyarázni, hogy a babának pihennie kell, hogy ő is olyan nagyra nőhessen, mint a nővérkéje. Egyébként pedig a pici meg fogja szokni, hogy nem teljes csöndben aludjon.
2010. aug. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 hósan még sehogy!


Ha alvásideje van, a nagyobbal vonulj félre játszani, pl. gyurma, rajzolás, formaválogatás. Nálunk ez vált be.

21 hónap van köztük.

Valamint, a pici akkor alszik el a leghamarabb, legkönnyebben, ha búg a porszívó

2010. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
olvass ilyen könyveket, hajrá.
2010. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

nekem 2 év van a lányok között és én is képzen altattam a picit az elején, sőt volt olyan, hogy a nagyobb ágya szélén ültem, a pici az ölemben szopizott és a nagyot simiztem.

A Bartos Erika egyik könyvében volt egy mondat, engem az"tartott életben" azt mondogattam: a nagyi azt mondta. hidd el a nehéz hónapok hamar elmúlnak....és tényleg. még nem volt fél éves a kicsi, amikor magátólaludt el böfi után az ágyában és utána nyugodtan össze tudtunk bújnu a naggyal és mindenki úgy aludt el, ahogy neki jó. kitartás.

Amúgy eg yhónaposan nem is lett volna szívem nevelni bármire is. nem spártai katonákat képzünk, hanem érző embereket nevelünk. és nem Amekirában élünk, hanem itt, úgyhogy nem muszáj "suttogni" :)

2010. aug. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
15:14 utolsó mondatánál a pont!
2010. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!