Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire amatőr vagyok?...

Tényleg ennyire amatőr vagyok? 4 hónapos fiamat sikerült leszoktatni a pólyáról és az ölben alvásról, azonban sajna rászokott a cicin való elalvásra. A napirendünk is teljen felborult. Hogyan szoktassam le? Teljesen elment az önbizalmam.

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy a pólyára ésaz ölben alvásra is te szoktattad rá. MOst a cicin alvásra is. Ne leszoktatni akarj.

Tedd be az ágyába. Arra szoktasd rá.

2010. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van; csak az a gond, hogy sajnálom.
2010. jún. 24. 19:52
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem miért baj, ha egy 4 hónapos a cicin alszik el. Nem marad úgy örökre!

Én lefekvés előtt mindig szoptatok, aztán megy be a baba az ágyba, ha ébren van, ha alszik. Sokszor félálomban kerülnek be az ágyba, és konstatálják, hogy már ott vannak, majd alszanak. Ahogy nőnek, egyre ritkábban alszanak el szoptatás közben, akkor már inkább csak a közelség, utána még úgyis jön az esti mese/összebújás, vagy mindkettő, ki amit szeret.

Csak bízz a megérzéseidben! Jó neki az a cici! :o)

2010. jún. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azért megnézném, hogy az 1. válaszoló az én 5 hós babámat hogyan szoktatná az ágyban való elalvásra. Szerintem az én kisfiam ájulásig üvöltene.

Szerintem is nyugodtan altasd így, úgyis mindig változnak ők, pár hét múlva, már máshogy lesz.

2010. jún. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
első vagyok, 3 gyerekem van. Ahogy hazajöttünk a kórházból vacsi után beraktam az ágyába, a saját szobájába és ott aludt mindegyik. Ha nem szokik rá másra, akkor nem is hiányzik neki, ez a természetes. és sokkal "kímélőbb"is a gyereknek, hiszen nem kellnagy sírások árán leszokni valamiről.
2010. jún. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
1.-től kérdezném, neked nem voltak hasfájósak a babáid? Minekünk így szokott a kezünkbe. Nem volt szívem sírni hagyni, főleg hogy fájt a hasa.
2010. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

1. vagyok

ilyen szempontból szerencsém volt, az egyik lányomnak volt egy időszaka 3-4 hónapos korában amikor fájt a hasa, de nem vettük ki, csak maszíroztuk az ágyban.

és a szopással se volt gond, 2-4 hetesen már átaludták az éjszakát.

2010. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek más. Az én kisfiam is egy időben előszeretettel aludt el kézben, aztán egyik napról a másikra nem volt hajlandó.

Ugyanez a cicin való elalvás. Mi ezt úgy küszöböltük ki, hogy odabújunk mellé (ha a kiságyában fekszik én oda is behajolok hozzá akár pár percre), már fordul is oldalra, tudja, hogy alvás jön, a takarójával szokott játszani, morzsolgatja és úgy elalszik. Mondjuk ő cumizik is néha, lehet ezzel kompenzálja a cicizést, de nem is mindig kell neki.

Próbálhatsz neki esetleg cici helyett egy kis teát vagy vizet adni, persze csak ha nem azért cicizik, mert éhes. Előbb-utóbb megtanulja, hogy akkor úgysincs cici, alvás és kész...

És ne menjen el az önbizalmad, lesz ez még így se. :))

Kitartást! :))

2010. jún. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. jún. 24. 21:48
 10/12 anonim ***** válasza:

szia!

na aggódj, az én lányom is csak cicin aludt el 4 hónaposan, aztán egyik napról a másikra elaludt magától a kiságyban is. Most a 7. hónapban jár és magát választotta el, már nem akar szopizni csak hajnalban nap egyszer. Mindennek eljön az ideje, kényeztetsd amíg lehet :-)

2010. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!