Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós babámat ölben ringatva...

11 hós babámat ölben ringatva tudom csak elaltatni. Én ülök az ágy szélén és kicsit ringatom. Hogy szoktassam a kiságyban való elalvásra?

Figyelt kérdés
Nem megterhelő, de jó lenne, ha el tudna egyedül is aludni. Kb. 4 hós koráig elaludt egyedül, aztán altatni kellett. Ezután az én derekam becsípődött, és a babakocsiban aludt mindig nappal. Aztán jött a május, és azóta nem hajlandó a babakocsiban aludni, állandóan ülne fel, fordul oldalra. Ha beteszem a kiságyba, akkor rögtön feláll, mászkál benne, kidobálja a takarót, cumit, alvókendőt...stb. Ha mellé ülök, vagy fekszek, akkor nevet. Ez így megy akár 30-40 percen keresztül. Ha kijövök a szobából, akkor pedig nagyon sír. Ötletek?
2010. júl. 6. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 1 éves.Nálunk is megvoltak a periódusok. Az első hónapokban elaludt magától. Aztán jött, hogy csak kézben, aztán már nem akart kézben aludni, ment mindig a játék, midig talált magának valami néznivalót-megbeszélnivalót.Mostmár a súlya miatt is áttértem arra, hogy lefektetem a nagyágyba, a nagy párnára, és melléfekszek. Szereti a nagy puha párnát, és a takarómat. A hátára fektetem, és én úgy fekszem mellé, hogy az egyik karommal átkarolom a takaró köztünk van.Ha mozdulni akar ( ez alatt értem, hogy indulna vándorútra )akkor azzal a karommal amelyikkel átöleltem, nem engedem. De azt sem engedem neki, hogy matassa az arcom, mert akkor nincs alvás. Úgy teszek, mintha én is aludnék, és erre ő is bealszik. Amikor elaludt, de még nem mélyen ( ez kb.5-10 perc, attól függ milyen nehezen alszik el ), fogom és beteszem a kiságyába. Aztán ott folytatja az alvást.Egyenlőre ez a módszer bevált.Nem tudom mi lesz a következő....

Remélem segítettem.

2010. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyan ez a szitu nálunk is szorol-szora.Én is igy ringatom álomba mert különben megy a sztrájk:)Ez megy amiota rájött hogy a kiságyban mászkálni is lehet nem csak aludni:((Nem tudom mi a megoldás Én is kiváncsi vagyok rá...Nincs sziven magára hagyni hogy sirva aludjon el.Érdekes mennyire egyformák a babáink...
2010. júl. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nalam is ez volt,es elegge faraszto volt minden nap ringati egy orat mire elalszik.Aztan raszantam magam es beraktam a kisagyba,sirt nagyon kozbe bementem megsimogattam nyugtattam es kinlodva de elaludt,masnap mar hamarabb,harmadnap pedig siras nelkul elaludt.KIcsit nehez halgatni hogy sir de mas modszer nekem nem valt be,azota alszik gond nelkul este szinten;)sok sikert es azert amiert sir meg nem lessz baja,hiszen nem faj semmije csak megszokta a ringatast amirol esze agaban sincsen leszokni:)
2010. júl. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!