Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos babátokat alvasido...

Pár hónapos babátokat alvasidoben viszitek sétálni vagy mikor ébren van? És ha ébren viszitek és elalszik mégis az nem zavarja őket össze a napi alvást illetően ? 1 vagy 2 séta van egy nap?

Figyelt kérdés
Egyébként van valami napirendetek egy 3 hónapos babával?

2021. dec. 21. 08:58
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
A séta is a napi rutin része, így semmit nem zavar össze.
2021. dec. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
73%

Mit zavarna össze? Minden nap megyünk sétálni, nagyjából ugyanabban az időben délelőtt. Alvásidőben.

A naggyal is eleinte alvásidőben mentünk. Olyan 6-8 hónapos koráig kb. Utána már ült a babakocsiban és minden érdekes volt, nézelődött. Addig eleinte kendőben vittem, mert a kocsiban csak ordított. Így jó nagyokat aludt. Később már a babakocsiban is elaludt.

Most a picit a délelőtti alvásidőben kendőben kötöm magamra és úgy viszem a nagyot játszótérre. Addig a kicsi alszik rajtam. Ő most 3 hónapos. Remélem, mire tavaszi jó idő lesz, már szépen fog ülni és akkor babakocsiban elüldögél ő is.

2021. dec. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%
Ez a napirend is olyan, hogy lehet vele nyomasztani az anyukákat. Őszintén kit érdekel, mikor alszik a 3 hónapos napközben, ha alszik. Nekünk annyi van hogy este pancsol meg éjszaka alszik, reggel felkel. 2,5 hónapos. Élvezd ki ezt az időt, hallgass a babád igényeire és ne valami hülye napirendet kövess. Mi napi 2x megyünk sétálni kb 1 órát. Mindig jót alszik a babakocsiban.
2021. dec. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk összezavarja sajnos... Alvás időben nem jó, mert nem alszik annyit amennyit itthon aludna. Ébrenlét idejében sem jó mert 20 percet mégiscsak elbóbiskol, de az nekünk pont arra elég hogy ne aludja ki magát, és nyűgös legyen utána. Mostanában elkezdtem este 5-6 körül sétálni vele, 8kor van fürdés így annyira nem zavar be a napirendbe, csak nem jó buli a sötétben sétálgatni :D
2021. dec. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%

3as, én pl nem általam kitalált napirendet szeretnék követni, hanem megfigyeltem hogy a babának mikor mire van igénye, mi után mit szeretne csinálni, és abba szeretném beilleszteni a sétákat. Sajnos akkor megy flottul a napunk ha nincs séta, ha van, utána fixen nyűglődés van fürdésig.

4es voltam

2021. dec. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
5. Tehát pontosan azt csinálod amit javasoltam, hogy hallgasson a babája igényeire :) jól csinálod! Mindenkinek meg kell találnia azt ami az ő kis családjának működik.
2021. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ,,napirend". Ébredéskor indult a ,stopper'. Akkor 3 alvás kellett, ami átlag 1,5-2 óra hosszú volt, közte sztem 1,5 esetleg 2 órát volt nagyon maximum ébren. Ébredés után evés(akkor még vagy 30-40 percig szopizott), kis játék, újra alvás. Sajnos mivel hason alvó volt mindig is, babakocsiban 1,5 hónapos kora után nem tudott aludni, úgyhogy ébrenléti időben mentünk, de akkor is csak nyűglődött, sokszor ki kellett venni (kendőben, hordozóban se szeretett sose). Szóval nálunk is akkor ment flottul a nap, ha nem sétáltunk. A lányom amúgy nyáron volt 3 hónapos, és 40 fokban nem is nagyon vittem ki, mert utálta, ha mentünk sétálni, akkor az este volt, egy nap 2x sose mentünk.
2021. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
79%
Nagyjából ugyanakkor viszem sétálni, ez inkább az én napirendem miatt van, nem a baba miatt. Napi egyszer, de köveztek már meg itt azért, mert úristen volt olyan, hogy 3 napig nem vittem ki. Akkor szoktunk menni, mikor már pár órája ébren van és lassan úgyis elaludna, a babakocsiban pár perc alatt elalszik és általában 2-3 órákat.
2021. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Én kendőben vittem, lehetőleg mikor aludt.
2021. dec. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%

8-as, engem is köveztek meg már emiatt...de ha végigüvölti a babám a sétát, kinek jó? Vagy vannak napok, amikor összejön minden és nincs rá idő. Vagy kedv :)


7-es voltam

2021. dec. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!