Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjatok meg a napot...

Hogyan oldjatok meg a napot egy csecsemő es egy 2 éves mellett?

Figyelt kérdés

A problémam igazából az, hogy a kicsitol semmit nem tudok csinalni. Nagyon igyekszem, de egyszerűen úgy érzem, hogy lassan beleszakadok a feladatok es a gyerekek körül teendőkbe. Ha a kicsi aludna akkor nem lenne gond, de nappal maximum 30 percet alszik a kiságyban. Pontosan 30 perc utan felkel. Probaltam kendőben rakni, ami be is válik, de egész nap nem tudom hordozni hiszen a nagyobbal is kellene játszani, együtt lenni es engem nagyon zavar, hogy rajtam vam a kicsi. Folyton vigyaznom kell, hajolgatni szamomra szinte képtelenség.

Babakocsiban is alig alszik. Ha megall a kocsi akkor máris felebred.

Szóval úgy érzem nem tudom megoldani a helyzetet es megszakad a szívem a nagyobbik kisfiam miatt, mert egesz nap azt nézi, hogy a kicsivel vagyok. Sajnos mar el is távolodott tőlem. Apukajat hívja inkabb nem engem, mert en nem vagyok elérhető. Segítségem nem sok van.

Szóval igazából csak tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy volt e valaki ilyen helyzetben vagy csak nekem ennyire nehéz. Ha pedig voltatok ilyen szituban akkor hogyan vagy mikor oldodott meg? Mit tudnék tenni, hogy a kicsi aludjon? :(

Köszönöm, ha segítetek!!!!



2021. dec. 21. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Na pont ezért nem akarok második gyereket és senki nem érti meg.
2021. dec. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkoztál mar hintával ? Vannak egész piciknek való hinták, amibe kb mint a hordozó fekszik. És az allandoan mozog szep lassan. Hatha ez is mint "mozgás" bevállik. Sokáig használhatóak, a picik általaban nagyon szeretik. És amíg benne van a hintában tudsz a másikkal is játszani, kvazi ott vagy ugymondd mindkettő mellett.
2021. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hintát és az autóshordozót nálunk is szereti a pici. Talán a pihenőszék is jó lett volna, de arra későn gondoltunk.

Nem tudom mekkora helyen laktok, a kicsi nálunk a hintában remekül alszik, ha egyedül van :D De lehet ő így alszik, bár még változhat, változni is fog.


Az eleje biztosan nehéz. Összeszoknak. Idővel. Az idő segít.


Az altatás és alvás nálunk túlélésre ment. Ritkán aludtak egyszerre, pici kevesebbet is aludt, mint a kicsi.


Így 7 hónap után jobb mostmár máshogy nehéz.

2021. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Apuka babázik, addig te a kicsivel játszol. Nálunk ha valamit csinálnom kell addig Apuka ringatja a babát vagy a mellkasán altatja, esetleg megeteti cumisüvegből a fagyasztott tejemmel ha hosszú időre kell mennem pl. Doki.
2021. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Apropó adamo hinta amúgy ilyenkor beválik, valakinek tapasztalat?
2021. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A hintát első gyerekünk nem szerette, de őt pár hónaposan tettük bele először és nem volt rugó rajta. Másodikat szinte rögtön beletettük és van rugó is. Szereti, alszik is benne. Most már fel is "ül" benne és akkor nézi, hogy mi mit csinálunk. (Nincs benne így órákig csak pl ha eszünk beletesszük, el van egy darabig, majd felül)
2021. dec. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon átérzem, de szeretnélek vigasztalni, hogy hétről hétre egyre jobb lesz! Hamarosan elkezd a pici nézelődni. Nálunk a kicsi 3 hónapos korától vette észre a nagytesót és az volt minden öröme, ha őt nézhette. Mi pihenőszéket és járókát használtunk.

Sokat segített a férjem támogatása abban, hogy engedjem el a főzést, rendeljünk. Így minden pár percet a nagytesóra szántam, ha nem sírt a kicsi. Hamar megtanultam szoptatás alatt mesélni, kisautózni, építőkockázni.

Ez most nehéz, tényleg. De nemsokára jobb lesz!

2021. dec. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kendővel én nem hajolok, hanem guggolok. Fárasztó, de a combizmok hosszú távon jobban bírják.
2021. dec. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit írnék, igaz, lányom a nagyobb, de nálunk is volt apás időszak.

Az apukája elment dolgozni és amíg haza nem ért, ez a párbeszéd volt köztünk:

-Apa?

-Apa dolgozik.

-Dü-dü.

-Nem, nem autóval ment.

....

-Apa?....


Kb apa volt a minden, amikor otthon volt. Talán 1,5 hónapig tartott ez.

Lehet nálatok is átmeneti.


Ha csak mellettetek van a pici az jó neki? Nálunk az kellett, hogy legyen vele valaki, halljon, lásson minket (konkrét "foglalkozást" nem igényelt).

2021. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az összes hozzaszolast!

Adamo hinta van es pihenoszek is, de mind a kettoben elkezd sírni, ha mar fáradt. Hiaba ringatom a hintaval, teljesen hidegen hagyja.

Az első reggeli alvás után jön a káosz. 30 percet alszik, visszaaltatni nem lehet, de nagyon fáradt így folyamatosan sírdogal. Aztan kihuzzuk valahogy amíg elindulunk sétálni és akkor a kendőben alszik 2 órát.

Igyekszem akkor a naggyal lenni, amikor jól van a kicsi csak ez ritka.

Azt hiszem túl kell élnünk és a célom az most pusztan annyi, hogy életben maradjunk aztán majd gondolom szép lassan kisimul minden.

Köszönöm a biztató szavakat, sokat jelentett!

2021. dec. 22. 21:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!