Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekeitek személyisége...

Gyermekeitek személyisége mennyire mutatkozott meg a 0-6 hónapos korig tartó időszakban?

Figyelt kérdés
Főleg akinek már több gyereke is van és idősebbek, az hogy látja, mennyire volt észrevehető, hogy milyen lesz később?
2021. dec. 22. 08:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ebben az időszakban még a fiam és a lányom is nyugis volt. A fiam ilyen is maradt (már 9,5 éves). Na, a lányom nem maradt nyugis. 15 hónapos elmúlt, egy igazi örökmozgó, önveszélyes, hisztis kis boszorka :)

Imádjuk, de tény, hogy sokkal mâsabb, mint a testvére, pedig ez még 6 hónapos korában nem látszott.

2021. dec. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál abszolút. Sokat síró, nyűgös baba volt, most 11 éves, a mai napig folyamatosan elégedetlen, semmi se jó neki.

A lányom nyugisabb volt babának, volt, hogy órákig elnézegette a fényeket a plafonon. Most is jobban elvan magában úgy, hogy rajzolgat vagy babrál, a bátyjának meg folyamatosan kell az inger.

2021. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon! Sosem volt el egy percet sem, hasfàjòs, ölben lèvő baba volt, erős akaratù, 0 türelemmel. 2 èvesen is ilyen :)
2021. dec. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, nyugis jó baba volt, most akaratos makacs dühöngő 2 éves.
2021. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már terhesen voltak sejtéseim, amik be is jöttek :) Amelyik fiam nyugis volt pocakban, az kint is az volt, sőt kicsit lusta is, amelyik meg folyton pörgött, az köszöni, kint sem aludt csak "röptében" max. fél órákat... Fokozatosan mutatkozott meg, melyik milyen személyiség, nem tudnék ilyen határidőt írni, hiszen még most is érnek, hozzájuk tesz az élet ezt-azt.
2021. dec. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem kész személyiséggel jönnek a világra. Van egy alap beállítottságuk, nyilván, de a személyiséget az formálja, hogy mi történik velük. Egészen másképp fog viselkedni egy gyerek, aki minden rokon szeme fénye mert egyedüli baba közel s távol és másképp az, akinek 1.5-2 évesen tesója születik, esetleg betegen. Így igen, egy alap temperamentuma van fél évesen, de ez semmit sem mondd el arról, hogy milyen ember lesz 5, 10 vagy 30 évesen.
2021. dec. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Annyiban egyet értek a 6-ossal, hogy a gyerek sorsa, természete nincs előre megírva, de az alap személyiségjegyek igenis ott vannak, és az már környezeten múlik, mit hoz ki belőle. Az agresziót például ma szinte mindig negatív tulajdonságnak tartjuk, pedig lehet jól is használni, például versenysportban (nem úgy, hogy leüti az ellenfelet, hanem úgy, hogy képes nagyon erősen küzdeni a győzelemért.) Az én elégedetlen fiammal sem mindig könnyű az élet, viszont azt is tudom, hogy ő lesz az, aki képes lesz a dolgokon változtatni, ha kell. (Én pont az ellentéte vagyok, nekem minden jó, és kb. minden mindegy. Könnyű velem együtt élni, de a világot nem én fogom előrébb vinni.) Egy könnyű, simulékony természet is lehet pozitív dolog, egy ilyen ember lehet jó családanya és jó segtő, és lehet negatív is, ha egy bamba áldozattípus lesz belőle. Ez függ a tágabb értelemben vett neveléstől, tehát nem csak a szülőktől, hanem rengeteg mindentől, ami az embert gyerekkorában éri.

2021. dec. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 6 és 7 egyszerre igaz. A személyiség egy nagyon jelentős része genetikailag meghatározott, de ahhoz hogy ez a genetikai potenciál kiteljesedjen kell a megfelelő környezet.

Pl kiváló zongoratehetseg sosem lesz zongorista ha nem jár zongora órára :/

2021. dec. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az alap temperamentumukat láttam. A nagyobb mindig is nyugodtabb, megfigyelő típus volt. Már iskolás és megmaradt neki, nagyon alapos, minden részletet megfigyel. A kicsi mozgékonyabb volt már picinek is, minden addig gyakorolt amíg nem sikerült (emiatt hamarabb is csinált sokmindent). Most ovis, megmaradt neki, hogy "hírtelenebb", kockázat vállalóbb és mozgékonyabb, mint a tesója, de nem annyira alapos, kapkodósabb.

DE! Például egy hasfájós baba lehet sokkal nyugodtabb lenne alapból, ha nem fájna a hasa... Náluk becsapósabb.

2021. dec. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk abszolút az maradt az alaptermészet, ami megmutatkozott csecsemőkorban. A fiam örökmozgó, sírós többemberes baba volt, most kamaszom önfejű, nehezen kezelhető és mindig elmászkálna.

A lányom nyugis, sokat alvó, könnyen kezelhető baba volt. Most sincs gond vele, sokat olvas, nem igényli az állandó jövés menést, folyamatos programokat.

2021. dec. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!