Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvállalnátok a munkát, ha...

Elvállalnátok a munkát, ha nem ìgy volt tervben?

Figyelt kérdés
Egy hònapja lett 1 èves a fiunk. A kollègám tegnap (egèszsègügyi szektor, nem Magyarország!) felhìvott egy szuper lehetősèggel, várnak vissza egy modern sugárterápiás gèpre, semmi ügyelet, ünnepnap, hètvège, mint eddig dolgoztam a másik helyen (mindig rakosgattak ide-oda, tehát már itt is dolgoztam, ezèrt is akarnak vissza, ismernek, szeretnek) Ez a kollègám lenne az új főnököm is, fèl 2-2-ig melòznánk fèl 8-tòl, a pènzem meg szinte ugyanannyi lenne, mint ügyeletekkel, nem sok a külömbsèg, legkèsőbb őszig tudják tartani a helyet nekem. Erre vágytam mindig, ez az eü- ben egy kivèletes lehetősèg, viszont! Megfogadtam anno, hogy ha nem a kenyerünk múlik rajta itthon leszek a gyerekemmel 3 èvig, mert ìgy a helyes számomra, a fèrjem jòl keres. Az, hogy bölcsibe adjam nem opciò, sajnos nekem ez nem fèr bele, valamièrt irtòzok ettől a gondolattòl. Hallani mindenfèlèt a városi bölcsikről..Èdesanyám azt mondta szìvesen segìt, ha úgy döntök. Jelenleg ő melòzik, de nincs oda èrte, sem pènzileg rászorulva, nyáron jár le a munkaszerződèse a boltban. Apum jòl keres, de mègis hatalmas nagy szivessèg ez ès persze hiányozna a gyerekem, hisz mèg kicsike,nehèz lenne, viszont miòta pozitìv volt a tesztem itthon vagyok, nem dolgozhattam ès nèha már nagyon hiányzik a munka, az emberek. Ha elhalasztom kb mehetnèk vissza a règi helyre, ahol covid betegeket is kell jóvizsgálnunk, ügyeletek stb. Fèrjem szerint vállaljam el, s kèrjem meg anyum. Anyòsom is be tudna segìteni, ha suliban szünetek lesznek.
2021. dec. 23. 11:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy látom, nagyon erős benned az ellenérzés azzal szemben, hogy másra bízd a gyerekedet, így nem vállalnám el a melót.

Egyébként nekem nagyon szimpi, amiket írsz a munkáról, és el tudnád hozni korán a gyerekedet a bölcsiből, ha tényleg 2 körül végül; a férjed viheti reggel (8-9 körül, persze nem tudom, hánytól dolgozik), és akkor azért nem lenne egész nap ott, csak kora délutánig. De ettől még el kell rendezned magadban, hogy másra bízod.

2021. dec. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%
Biztosan elvállalnám. Nem kell így rágyógyulni a gyerekre, ráadásul nem is délután 4-5-ig dolgoznál.
2021. dec. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
20%

Ha az anyagiak múlnának rajta akkor természetesen igen.

Amúgy nem,nem azért szülök hogy anyám nevelje ameddig munka és társaság hiány okán dolgozni járok.

Persze van aki bölcsibe is be adja,de annak megint csak anyagi okai vannak többnyire.

2021. dec. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Vállalnám, mert amellett, hogy nem így terveztem, ilyen lehetőség nem gyakran adódik, és ha esetleg terveznék másik gyereket, akkor szívesebben mennék vissza majd egy ilyen helyre, amire vágytam. Nyilván nem feltétlenül a pénz miatt, hanem mert az első 2-3 éven túl valahol dolgozni fogok, és nem mindegy, hogy azt milyen helyen tehetem. A munkaidő is elég jól hangzik.
2021. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Szó szerint ugyanebben a helyzetben voltam, egy különbség volt, hogy én nem fogadtam meg hogy három éves korig otthon maradok és én a régi munkahelyekkel voltam ugyanígy. Én visszamentem egy év után, anyum gyeden maradt. Az életünk legjobb döntése volt, pszichés, szakmai és anyagi szempontból is. Anyám nagyon élvezi az otthon töltött időt, a gyerekem konkrétan kiegyensúlyozottabb mint előtte és én is milliószor türelmesebb vagyok, érzem hogy hiába vagyok távol hétköznap, a lányommal töltött minőségi idő mennyisége nőtt összességében, bármilyen furcsán hangzik. Nekünk nagyon jót tett, de imádom a munkám, a kislányom imádja a mamáékat és anyám is nagyon szívesen vállalta el.


Ezt nektek kell tudni. Egyet mondhatok, mint érintett, aki nagyon soká bizonytalankodott: ne engedd, hogy társadalmi elvárások határozzák meg a döntéseid! A gyereknevelés és a családi dinamika nagyon speciális és egyéni. Nem kockák vagyunk, tucatnyi megoldás van minden élethelyzetre, és nemcsak egy lehet helyes.

2021. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
17%

Aki ilyen helyen dolgozhat mert megvan a végzettsége és tapasztalata annak mindig lehet jó állást találni,főleg külföldön.

A gyereked csak egyszer egy éves és csak egyszer lesz 2 éves is.Amiről lemaradsz azt többet nem kapod vissza.Tény,hogy a pelenkázásnál és a gyerek nevelésnél izgalmasabbak a munkahelyi f*szságok,de hát..gyerek kellett.Ez ezzel jár.


Jól gondold meg,hogy neked mi éri meg jobban.Ha nem lenne anyagi okom rá biztos,hogy egy egy évest nem hagynék másra.

Ráadásul..oké,anyukád vigyáz rá ameddig dolgozol.De utána ha haza jöttél akár milyen kimerült vagy ugyan úgy ott lesz a nap hátra lévő része és főleg az éjszakák vele.Ha 100x fog felkelni vagy beteg lesz (vagy oltást kap..) te akkor is reggel mész megint dolgozni.Hulla fáradtan.


Az meg úgy tényleg nem játszik,hogy te táncikálsz munkahely és otthon közt anyukád meg 0-24 helyetted lesz a gyereked anyukája,mert hogy könnyítsen a dolgodon éjszakázik is vele ha kell..

2021. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
7%

Na,ott van az élő példa,hogy mégis működik az ilyen.

Most oké,hogy a nagyik szívesen vigyáznak rájuk,de gyerekek,szülni anyátoknak egy elfoglaltságot azért..na mindegy.Ízlések és pofonok,azért ezt az én gyomrom nem venné be.A gyerekvállalás nem azt takarja,hogy majd anyám vigyáz rá ameddig megyek élek egy tök másik életet.Oké,hogy munka után haza mész és játszol vele egy kicsit de amúgy fordítva kellene,hogy legyen.Mert nagyi a dolgok oroszlán részét elvégzi mint pót anyuka,aztán ti haza mentek "minőségi időt tölteni" a kicsikkel.Hát persze hogy minőségi idő miután a nehezét letudja valaki más.Reggelit,ebédet,boltba járást vele,játszóterezést,mindent ami vele fér egy 8-12 órás munkarendbe.Az a még durvább ha utána tényleg még éjszaka is ő babázik ameddig ti csináltok még egy gyereket,mert persze tesó az kell,úgyis van segítség...:D


Értem már miért nem tud sok anyuka a saját gyerekével mit kezdeni sem az utcán,sem a boltokban,sem amikor a második gyereknél már egyedül is tudni kellene helyt állni.

Hát ezért,mert nagyi neveli a kölköt.👏

2021. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
27%
Nehéz kérdés, de nem vállalnám. Ha 2 éves lenne a gyerek, akkor talán, de egy 1 éves szerintem még kicsi és az anyjával van a helye. Legalábbis én nem tudtam volna elképzelni, hogy ekkora gyerek mellett vissza menjek dolgozni, max ha nagyon rosszul álltunk volna anyagilag. De persze mindenki máshogy éli meg, vki már fél évesen beadja bölcsibe. Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy ha tehetem, és nem szorulunk rá anyagilag, akkor 3 éves koráig maradjak itthon vele. Csak azért nem ment bölcsibe, mert úton volt a kistesó. Szóval neked kell tudnod, mi a fontosabb, egy olyan állás, amire mindig vágytál, vagy a gyermekeddel lenni, akire úgyszintén vágytál. De munka lehetőség később is lesz, viszont a gyermekedet felnőni csak egyszer látod. Aztán úgyis jön az óvoda, ott mindenképpen el kell engedned a kezét.
2021. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%
Ha legalább 1,5 éves lenne, akkor elgondolkodnek rajta, de ilyen kicsi mellett biztos, hogy nem. Bar 3 éves koraig se maradnék otthon, de az 1 éves az annyira kicsi még, en ha megtehetnem, nem hagynám másra semmilyen munka nem er annyit (ha nem megélhetés kérdése).
2021. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Legkesobb oktober-novemberig huzhatnam a dolgot, akkor lenne 2 eves a gyerekem, novemberben. Nem mostanrol van szo!! Nyilvan kihuznam a max idoig, amig tudja a fonok tartani a helyet, de akkor oszre biztosra kell mondanom, kb irasba is is kellene adnom! Nem anyamnak szultem, nem kell panikolni, csak ha elvalallnam bevalallna 7-tol kb 2-ig a gyerekety utba esik a telepules pont. Bolcsibe is ashatnam 2 evesen, de nem igazan vagyok a bolcsikkel kibekulve. Ez az en hulyesegem, nyilvan. Az nem tudom hogy jott ide, hogy anyum ejszakazna vele. Hat az a gyerek mar max fel 3-tol velem lenne... Borzaszto nehez helyzetbe kerultem, nem a penz motival most, inkabb a jovore nezve a rendes, stabil hely es az, hogy a gyerekemnek nem kell majd magyarzkodnom miert nem.mehetunk hetvegen kirandulni, miert nem vagyok ejszaka itthon, unnepnapokon stb. A ferjem nem elerheto hajnali 4 kor indul meloba, a gyerek total ram maradna. Tipikus szivemre vagy eszemre hallgassak esete....
2021. dec. 23. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!