Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy baba termetre kicsi...

Lehet egy baba termetre kicsi a kuszashoz, uleshez?

Figyelt kérdés
9 hónapos múlt a babám, de még nem ül, fel sem magától, és ha mi felultetjuk is eldol pár mp után,ha csak nincs kitamasztva, de pl egy etetoszekben is látszik hogy még nem stabil az ülése, de a másik pozico, meg a fekvő, ahoz meg már nagy. Kuszni nem kúszik előre hátra, körbe igen maga körül. Nincs feszes izomzata, nem hipoton. Nincs 7 kg és alig 60 cm. A fejlesztő és a gyerekorvos szerint ő nagyon picike a korához, de semmi nem áll mögötte. Az egész családunk elég alacsony, mindkét ágról. Az orvos szerint kB egy 5-6 hónapos közötti baba ő most termetre és még kicsi hozzá testileg.
2021. dec. 27. 17:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. A kisebb termet pont segít. Még ha gyengébb lenne az izomzata, akkor is előnyt jelentene.

De éppenséggel nem is kicsi a gyereked, csak hosszra. A 60 centihez a 7 kiló inkább gömböc lehet.

2021. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem lehet. Viszont 9 hónapos korig el kéne indulnia a rendes kúszásnak (előre, nem körbe/hátra). Egyébként súlyban az is számít, hogy születésekor mekkora volt és önmagához képest mennyit hízott azóta.
2021. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik gyerek nem tud ülni, az nem túl nagy a fekvő pozícióhoz...

Főleg mivel az ültetés csak hátráltatja a mozgásfejlődés haladását.

Lányom 78 cm és 9 kg volt amikor megtanult ülni. Addig bizony feküdt a babakocsiban és etetőszékben sem ült. Kifejezetten kérte a gyógytornász, hogy így tegyünk.

2021. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan 5-6 hónaposok, akik javában kúsznak, másznak és ülnek. Ezért ez nem túl reális, amit az orvos mond. Nem termetileg, hanem idegrendszerileg kell megérni az adott mozgásformához.
2021. dec. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én neurológushoz vinném.

Szerintem is kicsi a korához képest,de ezzel nem lehet mit kezdeni. Viszont a mozgásával igen.

2021. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Voltunk már neurológusnal, mindent rendben talált, ő is azt mondta hogy nagyon picike a korához képest, de ez genetika. Két fejlesztonek és két gyerekorvosnak is megmutattam. Ez volt mindenki véleménye. Valóban picike, barátnőm 5 hónapos kislánya ekkora már most mint az én babám, és látom más korabeli babakon is hogy hatalmasak hozzánk képest. Csak olyan fura nekem, még nem tapasztaltam, hallottam hogy van ilyen :)
2021. dec. 27. 19:53
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy jótanács : ne ültesd,kitámasztva se!

Amíg nem ül, addig félülő testhelyzet a maximum, pl pihenőszékben.

2021. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Lehet növekedésihormon hiányos vagy lehet felszívódási zavara is.
2021. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8, akkor súlyra se hízna. Márpedig a hosszára vetítve a súlya 96 percentilis, azaz csöppet sem alultáplált. Ilyen cemtivel csak a babák 4 %-a rendelkezik nagyobb súllyal.
2021. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha esetleg törpe.
2021. dec. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!