Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok az ilyen rokoni...

Mit szóltok az ilyen rokoni megjegyzésekhez?

Figyelt kérdés
Kisfiam tegnap találkozott először a távolabbi csaladtagokkal és az egyik nö, aki összejött a rokonommal, azt mondta: jaj milyen pici, a képeken sokkal nagyobb. És hogy jaj milyen koszmos a feje, ő ilyet még senkinél se látott. Aztán, hogy olyan furán tartod a kicsit (éppen kezembe kapalozott, nert bár álmos volt,nem akart aludni) aztán, hogy ő a fiát mindig csak letette az ágyra, paskolgatta a seggét és már aludt is és nézhette a kedvenc sorozatát. Meg, hogy neki milyen alombaba volt a fia, evett aludt. (Nekem is ilyen volt az elején, de bizony már nem mindig egyszerű az altatása) megjegyzés..ez a gyereke ma 8 éves és sose játszik vele. De gyereket szeretne a rokonomtól
2021. dec. 28. 03:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Semmit. Egyik fülemen be, másikon ki. 😊
2021. dec. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelnek távoli rokonok megjegyzései.
2021. dec. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Leszarom. Vagy tanuld meg leállítani akár bunkó stílusba.

"Köszi a megjeyzéssket, de legközelebb tartsd meg inkább magadnak".

2021. dec. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is elengedem. Jót röhögtünk múltkor a férjemmel egy hasonló sorozaton, amit kaptam. Aztán ennyi. 🙂
2021. dec. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
"Jaj, akkor már értem, hát igen, a sorozatok kicsit butítanak, de hát kinek mi. Én duolingózom alvásidőben, vagy pedig Esterházyt olvasok, van mit behozni. De hát nem vagyunk egyformák, mint ahogy a babáink sem azok." És egy nagy mosoly.
2021. dec. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, elengedem a fülem mellett. Annyira sem alacsonyodok le, hogy méltassam a megjegyzéseit.
2021. dec. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Ilyen esetben arra is gondolni kell, h nem szándékosan csinálja. Tehát nem rosszindulatból, készakarva beszólni akar. Egyszerűen beszél, mesél, sztorizik bele sem gondol, h nem jól adja elő és a másikat ezzel megbántja. Nekünk is van ilyen rokon a családban, nekem is rosszul esik, de idővel rájöttem, h nem direkt csinálj, csak ilyen egyszerű, tapintatlan.
2021. dec. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Elkülöm a francba, úgyse találkozunk sokat.
2021. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak én nem értem, mi ezekkel a probléma? Ezek egyszerû megállapítások.


A képen nagyobbnak látszott: lehet, ki tudja?

Koszmós feje: hát gondolom mert koszmós. Majd elmúlik. Nem tette hozzá, hogy ez rossz lenne, csak megállapította a tényt.

Furán tartod: gondolom ô máshogy szokta, de nem mindegy?

Az ô gyereke ilyen meg olyan volt: oké.

2021. dec. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Elengedem a fülem mellett, max vigyorgok magamban egy jót. Imádom a kéretlen tanácsokat. Nincs velük bajom, mert 100-ból egy még lehet bent is marad és akár ki is próbáljuk, csak a másik 99-et nehéz türelemmel lesz*rva végighallgatni.

De sajnos szokj hozzá. Annyi, de annyi ilyen ember van!

A kedvencem az volt, amikor egy napon belül három társasággal találkoztunk (14!!!! hetes terhesen még) és 24 órán belül kaptunk 3 egymásnak teljesen ellentmondó szoptatási tanácsot... ismétlem 14 hetes várandósan... A férjem ült a harmadiknál a szoba egyik végén, én a másikban. Összenéztünk és elkezdtünk röhögni. Utána hazafelé meg is beszéltük, hogy atyaég mi vár ránk mostantól. :D

Utána volt, amikor szinte szó szerint belealudtam egy haveri beszélgetésbe, mert csak öntötték a gyerekük körüli aktuális problémáikat, azóta is késztetést érez a csaj, hogy beszámoljon minden lépéséről a gyerekkel kapcsolatban. Én nem is értem ezeket az embereket, mintha megszűntek volna létezni sokan, mint önálló személyiségek.

Ha valaki egyértelműen kijelenti, hogy ezt nem jól csinálom (pl. nem jól altatom a babánkat), akkor elszoktam mondani, hogy nekünk ez így jött be és rövidre van zárva a téma. Általában szoktak érteni belőle.

2021. dec. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!