Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 9 hónapost hogyan lehet...

Egy 9 hónapost hogyan lehet leszoktatni a ciciről?

Figyelt kérdés

A kisbabám lassan 9 hónapos lesz, a kezdetektől anyatejes. Most még 3-szor szopizik egy nap, hajnali keléskor, este altatáskor(ilyenkor kal plusz tápszert is), illetve valamikor a délután folyamán. De délután már egyértelműen nem éhes, csak megszokásból kell neki a cici, ilyenkor addig nyűgősködik, nyüstöl és sír, míg még nem kapja, utána nyugi van.


Mi 1 éves korában szeretnénk elkezdeni próbálkozni a kistesóval, de a menstruációm még nem jött meg, gondolom a szoptatás miatt, szóval nyilván le kellene választanom a következő 2-3 hónapban.


Már voltak próbálkozásaim, de nagyon nehéz, követeli a cicit, főleg este az alváshoz :/



2021. dec. 28. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Én még nem venném el tőle. Nekem 10 hónapos volt,mikor megjött és szoptattam. De nyilván ez én vagyok. Ha te nagyon szeretnéd,akkor neked kell erősebbnek lenned és nem adni neki amikor erőszakosan kéri és hallgatni pár napig vagy hétig a sírást érte. Fokozatosan váltsd ki neki.
2021. dec. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Derjaderja ***** válasza:
41%

Szerintem nem függ össze. En mindkettőnél 6 héttel szülés után menstruáltam és volt/van ciklusom, pedig pl most a 12 hónapos fiamnál még bőven az étele 2/3-a az anyatej (nem fanatizalom az anyatejet, de ilyen az igénye). És ő is a lanyom 13 hónapos korában fogant, amikor még szinten szoptattam (bar jóval kevesebbet).

Próbáld a reggeli szopit elvenni előbb. Esetleg fogzik és attól nyűgös du, mert akkor azt lehet kezelni.

Meg ha delutam van vmi progi, séta, de hát télen ez nehéz.

2021. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Próbáljàtok meg nèlküle


Napi 6-8 szoptatás ès mensi nélkül lettem ( tervezetten) terhes..


Amúgy kitartással, tápszerrel.

Őszinte leszek, nekem nem ment.. nem birtam hallgatni a könyörgést.

2021. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi is így voltunk, csak mi elöbb elkezdtünk próbálkozni. Mig szoptattam nem jött meg, nem estem teherbe. Leválasztás után 2 honappal jött meg, 3hónapra lettem terhes.


13honaposan szoktattam le.

Nálunk a cicit a cumi valtotta fel (addig nem cumizott). Volt sírás, talán 2 napig, és el is felejtett.

2021. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó, dehát ezt most tipikusan olyan, hogy van, aki terhes lesz szoptatás mellett, van, aki meg nem. Lehet, hogy én pont az vagyok, aki nem.
2021. dec. 28. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Legrosszabb kor leszoktatni. Már tudja mit akar,de azt nem érti,miért nem kapja meg.

Csak sok sírással fog menni. Nekem se menne,bár mi legalább 2 évet várunk a második gyerekkel ( ha egyáltalán lesz).

Azért addig próbálkozhattok,tesómék egyszer engedték el a "kiszàll időben" dolgot és terhes lett,pedig szoptatott és nem menstruált.

2021. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
Ezt nem fogod tudni ugy csinalni, hogy ne legyen drasztikus. 9 honapos, es ahogy irod megviseli. Nem all meg ra keszen. Szoval vagy eros vagy es vegigcsinalod, vagy hagyod, es rabizod a sorsra a teso erkezeset.
2021. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!