Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyi idosen baj, hogy nem...

Ennyi idosen baj, hogy nem tud kirakozni?

Figyelt kérdés
3 honap mulva 3 eves lesz a kislanyom es annyira ledobbentem h az unnepek alatt sok hasonlo koru (sot fiatalabb) uncsiteso 15-24 darabos puzzle-kat siman raknak. Mi kb fel eve probalkozunk a kirakossal de lovese nincs hozza 😅 azokat tudna kirakni a 2 dbos tehat mondjuk egy nyuszi ami el van felezve. Azt ossze tudja illeszteni. De mar egy 3 darabos nem megy. Pedig tok regota gyakoroljuk
2021. dec. 28. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem. De 3 évesen már nem baba....
2021. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nembiztos, hogy érdekli.


Nekem mind2 gyerekem kirakós..

A 3,5 èvesem 1,5 évesen kezdte ( de pl nem beszélt)

Most 60 db-osat is kis noszogatással kirakja.


2 évesem pedig a kicsiket(10db alatt) noszogatással kirakja..

( ő beszél is😅)


De ez olyan, hogy vannak akik a mesét mondják vissza, vannak akik ènekelnek, van olyan 3 éves ismerős (‘most lett 3), aki pótkerék nélkül biciklizik, míg az enyém meg sem tudja hajtani..

2021. dec. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Derjaderja ***** válasza:
66%

Az én lányom se tud, viszont 1 éves kora óta mondatokban beszél, minden éneket megtanul, száguld a futobicajjal. Mások.

De 3 év alatt zártvégű játék nem is különösebben szükséges, es nem is javasolják az olyan kirakót, ahol el van vágva a kép (tehát nem olyan hogy mondjuk a fa törzse és teteje van külön), mert még nem látják jól így a képet.

Persze van olyan gyerek, akinek ez pont az erőssége vagy ilyet sokat játszott, de igazából még minden szabályjáték 3 éves kortól aktuális fokozatosan.

2021. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerek más. Ha egyéb területeken nincsenek gondok még hozzá, akkor nem baj, ha pont kirakózni nem tud. Nem minden gyereket érdekel, és felnőttben is van olyan, aki alig tud összerakni egy 20 db-osat.


Kislányom pont a másik véglet: 2 évesen simán kirakta a kép nélüli, 48 db-osakat. Most 3,5 éves lesz; 100-150 db-osokkal játszik csak, mert a többi 'könnyű'. Mondjuk mi is nagy puzzle-sek vagyunk a férjemmel. Van kirakott, bekeretezett, 10.000 db-osunk is, ami egy téli táj, és csak fehér, kék és szürke színekből áll.

2021. dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem baj nem baj de azert mindenki elmondja h az o gyereke siman kirakozik😅 szoval akkor megicsak tudnia kene


Egyebkent mindig is lassabban fejlodott mint a kortarsai beszelni is csak 2 evesen kezdett

2021. dec. 28. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hat figyelj.. szerintem ezt neked kell latni, te ismered a gyermeked. Ha ugy erzed nincs egyeb ok az aggodalomra, szerintem engedd el ezt... Ez tenyleg olyan lehet, hogy egyik gyerek szaval 1 evesen, a masik meg 3 evesen annyit mond h apa anya cica. Kozel nem biztos, hogy ertelmesebb lesz ha osszeernek.

Persze osztonozni lehet, meg megprobalni megszerettetni, mert az is lehet, hogy szimplan csak nem kapott meg ra.

2021. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!