Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Buta a gyerek ha nem szeret...

Buta a gyerek ha nem szeret kirakózni?

Figyelt kérdés

Ma olyan rosszul esett az egyik anyuka véleménye, vagyis egy mondata.

Beszélgettünk, és szóbajött, hogy az ő fia 3,5 évesen 80 db-os puzzlet rak ki.


Mikor én mondtam, hogy az én fiam egyáltalán nem játszik vele, van neki több is, de nem köti le. (Legózni viszont szeret).

Akkor azt mondta, hogy ,,attól, hogy gyengébb szellemi képességű, még lehet jó ember, ne aggódjak,,


Szóval burkoltan, de kb butának nevezte a fiam.


Nem érzem, hogy buta lenne a fiam azért, mert épp a kirakó nem érdekli.


2020. nov. 17. 22:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Jézusom! Ne törődj vele! Persze, meg valaki már úgy születik meg, hogy már tud olvasni... Semmivel nem gyengébb szellemi képességű a te gyermeked. Nem szabad összehasonlítani senkivel, mindenki más, mindenkit más érdekli, mindenki másképp fejlődik. Egyáltalán nem "buta" ettől a fiad. Ezen egyáltalán nem kell aggódnod!
2020. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell vele foglalkozni. Majd fejlődik, a legó meg a puzzle majdnem ugyanaz sőt biztos nem 1000 db-os puzzlét rak ki hanem a kb 6 db-at.


Ne törődj vele, paraszt volt.

2020. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Tipikus "játszótéri anyuka" vélemény.

Na, én ezért nem szeretek senkivel arról beszélni, hogy mit tud a gyerekem és mit nem. Meghallgatom, ha ő elmondja, hogy az övé mit tud, örülök, ha azt az enyém is, de nem adom ki magunkat. Így nem is kapunk efféle megjegyzést.

2020. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja a fiadnak, nem kell más gyerekkel összemérni, az egyik puzzle-ba jó a másik legóba a harmadik balettbe....stb
2020. nov. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretek kirakózni, pedig 2 diplomával valószínűleg nem vagyok gyengébb szellemi képességű.
2020. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Huh hát először is, amit ezért a “kedves” jelzőért kapott volna tőlem azt nem tette volna ki az ablakba! Te hogy bírtad vissza fogni magad?

Semmi gond azzal ha a kirakózás nem érdekli, ezer más logikai gondolkodást kreativitást fejlesztő

játék van ami edzi majd az agyát és ami őt is érdekli .

2020. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pff..:D

Nekem 3 éves a lányom.Mindenki szerint jó ,,agya" van, viszont még a 2db kirakó mellé is csak nyögve nyelősen lehet leültetni, hajlandó összeszedni a párokat, de egymásba tenni már nem, az az én dolgom.Jó a finommotorikája, de képtelen vele elbibelődni, persze remélem hogy majd egyszer vehetek egy 10.000db kirakót, mert én szeretek kirakózni de attól mert őt ez nem érdekli nem gondolom hogy buta volna.Más érdekli.Pld szeret autózni, ő is legózik, építőjátékozik.Ehhez kell fantázia.Gondolkodást,logikát fejleszt.Kétlem hogy ettől a gyerekeink buták volnának:D:D

2020. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Nekem még most is van valahol egy 500 darabos puzzle-m, ami több mint 10 éve megvan... A sokdarabos puuzle-t azért nem szeretem, mert sokáig tart kirakni, a kevés darabost meg azért, mert hamar megvan, s kész.

De pl a Lara Croft GO típusú játékokat szeretem.

Amúgy azt az anyukát küld el melegebb éghajlatra az én nevemben is...

2020. nov. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Uh, szerintem inkább építsd le azt az anyukát. Pont annak a szellemi képességei vitathatók, aki egy szimpla kirakó alapján jellemzi a gyereket, és ilyen monumentális butaságra nekem nem lenne szükségem az életemben.


Nem minden ember szereti ugyanazt csinálni. Ettől még nem buta senki, csak mindenki másban jó, gondolom ez a te fiaddal is így van. Lehet, hogy a másik srác nem bír normálisan belerúgni a labdába, a tiéd pedig egy focizseni, és ezért bírálni valakit komoly sötétségre vall. A lányomat sem érdekli a kirakó, vagy pl a formabedobóval sem játszott nagyon, de memóriakártyában az apját is többször elveri 3 évesen, a fociban meg esélyünk sincs ellene.

2020. nov. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
2 diplomám van, 3 nyelvet beszélek folyékonyan, 130-as IQ-m van. Merem remélni hogy nem vagyok buta, viszont nem szeretek kirakózni, sosem szerettem, nincs türelmem hozzá egyszerűen és nem köt le pedig apukám nagy kirakósozó és folyton igyekezett belevonni, de nem tértem meg.
2020. nov. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!