Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem, hogy rossz anya...

Miért érzem, hogy rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Holnap lessz két hetes a kislányom és teljesen a pánik van rajtam 😔 imádom és borzasztóan féltem és már lassan úgy érzem mindenben rossz vagyok!Igazából akkor kezdődött amikor kórházból hazaengedtek, eléggé leesett a súlyunk 2790gr jöttünk haza és enyhén sárgán(születési súly 3.08gr),sajnos tejem is alig van de igyekszem fejni és napi min.2szer adni, többi tápszer (ez már egy lelki pofon volt nekem), minden este mérjük a súlyát.Tegnap 3.25 mértünk, éjjel hányt utánna bukott is szegényem és érezhetően elég savas volt. Nem aluszékony imád éjjel ébren tartani minket, délelőtt kipiheni magát délután fent van, de jó kislány mert nézelődik és mosolyog tényleg ritkán sír 🥰 nemis panikoltam, de a mai mérésnél 3.22 mértünk itt totál kétségbe estem, h valamit rosszul csinálok! Azt tudni kell, hogy nem mindig 3orankent eszik és nem mindig ugyan annyit hiába szeretném, de megtömni se jó mert csak a pocija fog fájni 😔 szerintetek ez súly visszaesés bajt jelez? Vagy túl aggódom és nem törvényszerű a minden napi hízás? Esküszöm lehet mar irto fáradt vagyok, de legszivesebben csak bőgnek, nagyon féltem a kis csöppemet! Bocsánatot, hogy hosszú lett, de esküszöm olyan jól esett most kiirni magamból 🙏❤️
2021. dec. 29. 19:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
66%

Hetente mérd, ne stresszeld magad vele, tápot kap ami fix mennyiség.

Táp mellett nem is mérném.

2021. dec. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De a védőnő szigorúan kiadta, hogy minden nap mérni kell 😏 de tápból is változó álltalában 60ml, de van, hogy csak 30ml de van olyan, hogy 90ml is megeszik. Mikor milyen napja van.
2021. dec. 29. 20:04
 3/28 anonim ***** válasza:
Még dúlnak benned a hormonális változások, talán egy kis depresszió is jelen van, túlaggódod. A kis sárgaság természetes jelenség, amikor a magvas magzati vörösvérsejtek helyett a baba szervezete elkezd magvatlan vörösvértesteket előállítani. Evés után sokáig tartsd úgy, hogy feje a válladon, hogy a nyelőcsövén keresztül a lenyelt levegőt legyen képes felböfögni, közben paskolgasd a hátát, enyhén csipkedheted is, hogy ne aludjon el rögtön és tudjon böfögni.
2021. dec. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
Szerintem csak túl aggódod, nagyon jó anya vagy és jobban csinálod mint gondolnád.
2021. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Egyrészt jó anya vagy! És mindent a legjobb tudásod szerint csinálsz, ennél jobb anya nem is kell a picinek. Másrészt én felkeresnék egy szoptatási tanácsadót, ha szoptatni szeretnél, mert így esélye sincs a mellednek előállítani a megfelelő tejmennyiséget. A napi méregetésről meg no comment, bár nem vagyok szakember de szerintem nem az a lényeg hogy egyik napról a másikra hízzon. Szóval nagy levegő pár hét és minden menni fog!
2021. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Figyelj csak! Nézd logikusan: 2790 g-mal mentetek haza, és 2 hét alatt már most több, mint amivel született! Nagyon ügyesen hízik. Jól csinálod, ne aggódj.
2021. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Jajjj kedves 5-ös válaszoló!! Bocsánat mert szerintem nem a zöld nyilat nyomtam meg 😔 nagyon szépen köszönöm a válaszod!! ❤️
2021. dec. 29. 20:30
 8/28 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen, tudom, hogy még a hormonok is dolgoznak bennem+plussz egy fájdalmas császár is mögöttem van! Érzelmileg helyre kell jönnöm! De akkor nem aggódom túl a súlyt mint ahogy mindennel teszem! Hatalmas ölelés mindenkinek ❤️🤗
2021. dec. 29. 20:33
 9/28 anonim ***** válasza:

2790gr jöttünk haza és enyhén sárgán - a legtöbb baba sárga, normális

többi tápszer (ez már egy lelki pofon volt nekem), - nincs baj a tápszerrel, te pedig anyatejjel is táplálod, ha csak tápszeres lenne azzal sem lenne baj.

minden este mérjük a súlyát - nem kellene csak hetente egyszer!

éjjel hányt utánna bukott is szegényem - az nem hányás, hanem bukás, ha tényleg hány egy baba (sugárban) az baj, de tuti nem hányt.

nézelődik és mosolyog - 2 hetesen mosolyog?

Nyugi!

2021. dec. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

espumisan csepp, 2 csepp étkezés előtt és biogaiai csepp 5 csepp egy nap. Sokat büfizteted esetleg kicsit megemeled a bölcsőt hogy lejtsen, így nem lesz annyira refluxos. Szokott csökkenni a súlya hisz ki is ad magából valamennyit és eleve születési súlya után minden baba súlya csökken ez normális(van tartaléka ilyenkor szóval ha azt vissza hízza akkor nincs gond) nem érdemes folyamatosan mérni, elég pár naponta. Addig is folyamatosan tedd cicire hogy meglegyen a kereslet-kínálat cicinél.

2 hetesen max reflexből mosolyog amúgy még nincs mögötte semmi.

Bukás ellen az a jó ha büfizteted minden szoptatás után, akár fél órán át.

2021. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!