Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék? Komolyan...

Rossz anya lennék? Komolyan úgy érzem!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 hónapos kislányom van.

párom rengeteget dolgozik, vsn hogy nincs szabadnapja 1,5 hétig. Reggel 8-tól hajnali 1-ig dolgozik.


Nagyon hisztis a kislányom és nagyon úgy érzem, hogy ez mind az én hibám, mert nem vagyok türelmes eléggé. :-(

Nem minden napom ilyen, de amikor kimerülök én is rossz és hisztis vagyok. Ma már 1 órás földön fetrengős hisztije után kicsit vízzel meglocsoltam/töröltem az arcát, hogy fejezze be. Előtte persze segíteni akartam neki, hogy mi a baj. Semmi nem volt jó!! Ölbe vettem, étellel kínáltam és itallal, próbáltam 100 féle játékot..semmi :-(

Eddig 2x csaptam jelzésképp a popójára, de ezt is megelőzte minimum fél órás hisztéria;(

tudom, hogy rossz amit csináltam, de ember vagyok és elegem lett:-((

Mindrn este megbánom, hogy mennyire türelmetlen voltam. De másnap megint kezdődik :-(

Ráadásul a környezetembe van egy "szupermintaanyuka", aki mindenbe okoskodik. Ahányszor találkozunk, mindenbe beleszól. Az etetésébe, abba hogy mit nem csinálok jól és az ő gyereke milyen okos blablabla.

mindig kérkedik, hogy az én kislányom nem beszél és később tanult meg járni, míg az övé azért ilyen okos mert jól neveli.

Nem tudom kikerülni ezt a nőt, mert egy családi napközibe járunk. Szóval még ő is rátesz erre, hogy érezzem magam rosszabúl.


Mondjátok, hogy nem vagyok csapnivalóan rossz!!:-((

Tényleg azért nem beszél még a lányom, mert az én hibám?? 16 hónapos még csak...pár szót mond: anya,apa,baba,vauvau, ató(autó).


2014. dec. 20. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem rossz anya vagy, hanem fáradt ember. Ez teljesen érthető. Viszont a kommunikációs eszköztárad kicsit szélesítened kell, mert ütni nem megoldás, és lehet még rosszabb is a helyzet. Javaslom a Beszélj úgy, hogy érdekelje c. könyvet, a jövőben szerencsés lehet, ha elolvasod. A 16 hónaposnak meg nem kell még beszélnie. Lehet, hogy a mintaanyukád elkerülni nem tudod, de végighallgatnod sem muszáj. Ne érezz kényszert arra, hogy mindenkivel jóban legyél. Mondd meg neki nyíltan, ha kell, hogy "semmi közöd hozzá, van sajátod, vele foglalkozz" és pont. Védd magad!
2014. dec. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
hát pedig lehet van néha valami abban amit a mintaanyukák mondanak
2014. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Első!

Utána nézek a könyvnek!

2014. dec. 20. 22:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is nyugi. Mintaanyukaval ne foglalkozz. Nekem is van egy ilyen ismerősöm, az ő gyereke tökéletes, aztán egyszer csak lehullott a lepel és kiderült, hogy nagy bajok vannak a gyerkőccel. Nem kívántam neki, nem is mondtam neki semmit, de egyértelmű volt, hogy érezte ő már korábban, hogy baj van, és ezt kompenzálta. A hiszti kezelésre jó könyv még Vida Ági Babapszichilogia című könyve, mi pont ma nyálaztuk át újra, mert az őrület határán vagyunk mi is a kiafiunkkal, pedig a férjem itthon van gyeden, és én sem dolgozok túl sokat, így van időnk, energiánk rá, mégis kifáraszt minket néha, főleg a férjemet, mert mégiscsak ő van vele többet.

Kitartást!

2014. dec. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Általában a mintaanyukák a legrosszabb anyák. Rácsapni tényleg nem kéne. Neked kikapcsolódás kéne semmi más. Járj el amíg családi napköziben van szórakozni, barátokkal stb.

Teljesen normális, hogy nem beszél még. Fiam majdnem 3 volt mikor elkezdett beszélni.

2014. dec. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem simán rá lehet csapni a gyerek popójára, ha hiszti rohamot kap és igen én is törölgettem már meg hideg vizes ronggyal az öcsémet - én neveltem fel-, mikor hiszti rohamot kapott. Egészséges felnőtt lett belőle. A mintaanyukával ne foglalkozz, szólj be neki kettőt hármat és aztán elvonul.

Nem vagy rossz anya, kitartás, ez egy nehéz időszak.

2014. dec. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy rossz anya!! Ne viccelj! :) Csak ember és nem egy robot..a fáradság miatt vagy türelmetlen..nem is fog rá emlékezni h rácsaptál a popójára. :) Tényleg ki kellene kicsit kapcsolódnod. Ne emészd magad, mert az amit leírtál az mindannyiunkkal előfordul, kivétel nélkül!! Mindenkinél elszakad 1x a cérna! Én nagyon türelmesnek tartom magam, de nálam is előfordult már beszéltem vele, mert kiidegelt h szembe tudtam volna magam köpni utána napokig! A mintaanyuka meg csak egy látszat maszkot húz maga elé..semmivel sem jobb, vagy több ember nálad.
2014. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!