Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is érzett ilyet?! Császár...

Más is érzett ilyet?! Császár után nem kötődök olyan erősen és azonnal a babámhoz, mint a spontán után! Ez nagyon rossz érzés, meglepett és zavar. Vártam Őt is, mint a Messiást, de közel sem érzem azt az érzelmi-töltést, amit a kislányomnál.

Figyelt kérdés
A hitelesség kedvéért olyanok válaszát várom, akik szültek így is, úgy is! Köszönöm!
2015. szept. 8. 08:59
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Tudom, nem pont engem kérdezel, mert csak császárom volt, de én is furcsán éreztem magam. Később tudtam megfogalmazni, hogy az a bajom, hogy nem volt átmenet, hogy akkor most szültem és itt a baba, hanem csak felfeküdtem egy asztalra, és 10 perc múlva anya voltam. Egyszerűen túl gyors volt és hirtelen, nem tudtam hova tenni, hogy én nem csináltam semmit, mégis van egy lányom. De pár nap alatt helyre lehet ezt rakni, most két hónapos múlt, már eszembe se jut ez :) ja, ráadásul nekem programcsászár volt, szóval nem is vajúdtam egy percet se, ennyire volt hirtelen...
2015. szept. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Harom batyam termeszetesen szuletett. En csaszarral es a mai napig mondja anyum, hogy valahogy nem olyan volt. Nem tudott ugy kotodni hozzam mint a tobbihez. Sajnos a mai napig nem olyan a kapcsolatunk mint kellene. Nem rossz, de erezni a kulnbseget. En sem voltam sosem anyas es o sem volt sosem oda ertem. Mar 27 eves vagyok, de mondom a mai napig emlegeti.
2015. szept. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem feltétlenül szülési mód kérdése. Igaz, nekem császárom volt, sőt én még 3 napig meg sem foghattam, mert fertőzéssel inkubátorba került, de ahogy felébredtem, és megmutatta az apja a fotóját, már imádtam.

De természetesen szült barátnőm,meg akkor kezdte el igazán érezni,hogy kötődik hozzá, amikor hazajöttek a kórházból. Sok mindentől függ,hogy hogy alakul.

2015. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Oh, te szegény! Mikor született a kicsi? Én vaginálisan szültem, de az első két hétben csak úgy tudtam hívni, hogy a baba, és néha csak néztem, hogy ez a picike csomag tényleg belőlem jött ki?

A tanácsom: sok-sok összebújás (nem tudom szoptatsz-e, de ha nincs is tejed megpróbálhatod szimplán a meztelen mellkasodra fektetni és ott altatni), ismerkedje vele, a testével fürdés előtt vagy után a babamasszás sokat segít.

Ha nagyon elkeserít a helyzet akkor beszélj a védőnővel, hogy tudd-e tanácsolni orvost akivel beszélhetnél, nehogy belecsússz egy erős gyermekágyi depresszióba.

Nálunk több mint egy hónap eltelt, mire magamban is teljesen őszíntén úgy éreztem, meg tudnék érte tenni bármit, annyira szeretem és érzem, hogy a saját testemből született

2015. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. A sok testkontaktus tényleg nagyon fontos. Én szoptatom a kislányomat, nem tudom, ti ezzel hogy vagytok, de a sok összebújás is segít kialakitani a kötődést. Én a császár után másnaptól lehettem együtt vele nonstop (rooming in), az első nap végére már nem érdekelt semmi, imádtam :) teljesen odáig voltam, hogy mennyire megnyugtatja a közelségem, hogy milyen jól akszik a mellkasomon. Bújjatok össze, ismerkedjetek, el fog múlni ez az érzés :)
2015. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,én is császáros vagyok csak. Érdekes,nekem rögtön megvolt a kötődés miután kivették a fiamat és odahozták az arcomhoz. Utána fél órát volt velünk,bár én elég kába voltam akkor. Aztán pihenni kellett volna de nem tudtam mert csak arra tudtam gondolni,hogy mi van a fiammal mikor láthatom már. Így nem is szórakoztam amint lehetett már fel is keltem. Felvittek a gyerekágyra és saját lábamon mentem a fiamért. Egész nap fogtam. Az első éjszakára sem vittem vissza pedig lehetett volna,de azt akartam,hogy velem maradjon,velem is aludt az ágyban. Most 13 hónapos és imádjuk egymást. ☺nagyon nagyon anyás. Nem tudom mikor szültél de még kötődhetsz ugyanúgy.
2015. szept. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
10 órakor tudtam meg, hogy délben operàlnak. Amikor az arcomhoz tették, azonnal kibuggyant belőlem a síràs, szinte sokkoló volt, hogy Ő az, màr itt is van... 20 perc múlva màr szoptattam, pucéron voltunk vagy 6 óràn keresztül, csak négy óràra vitték el hajnalban, végig aludt, én semmit. Onnantól non-stop együttlét... Amit a hàrom bàttyal rendelkező hozzàszóló írt, nagyon megdöbbentö, szomorú... Még csak egy hónapos, remélem mi kialakulunk. A spontàn szülés utàn anyatigris voltam, jelenleg anyahal... :-/ Szoptatok 2-4 órànként, ahogy jelzi, hogy kéri. Fizikailag mindent úgy csinàlok, mint koràbban, a lelki része döcögősebb...
2015. szept. 9. 07:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem van a három bátyám és engem is szoptatott anyu, de pl mesélte, hogy en utána nem akartam mellette maradni reggel az agyban, hanem addig nyüzsögtem míg vissza nem tett a kis agyba. En sem igényeltek öt úgy és ő sem engem. Ez a mai napig így van. De lehet több oka is van. Sztem tegyél meg mindent és menj pszichológushoz ilyesmi. És ne add fel!
2015. szept. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 4 napja szültem császárral...18 óra 3 percesek után. A vajjudás megvolt köszöni! Nonstop velem van ellátom de baromi nehéz. Ugyan úgy vagyok mint te kérdező valahogy a nagy bumm elmaradt útl közben. Nem tudom..holnap haza mehetünk, talán alakul valami pedig rengeteget bújunk, szoptatok, ugrok ha sír. Valami baj van velem. A legrosszabb hogy mindenki kérdezgeti milyen anyanak lenni?! Nincs mit mondanom. Semilyen...
2015. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!