Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Puffadás,"kurtyogás", hasfájás...

Puffadás,"kurtyogás", hasfájás 2,5hónapos anyatejes babánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom hogy mi lehet a probléma ,de 3napja megváltozott a kisbabám emésztése. Eddig enyhén hasfájós volt,ha sikerült pukiznia akkor a panaszok el múltak . De most minden evès után fel van puffadva a hasa és "kurtyog" . Tornáztatom és masszírozom a hasát finoman . Hiába pukizik sokat,a probléma újra kezdődik minden szoptatás után .Kakája van minden nap 1-2x,azzal nincs gond. Anyatejes ,én kerülök minden olyat ami problémát okozhatna.

Hátha valaki fel ismeri a tüneteket és tud segíteni abban hogy mi lehet a baj . Én még esetleg a laktóz vagy a tejcukor érzékenységre gondoltam ...



2021. dec. 31. 00:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt. Extrán hasfájós baba volt már a kezdetektől fogva. Mindenféle hókuszpókusz után (espumisan, biogaia, levendulás melegítőpárna, meggymagpárna, pocak masszázs, tornáztatás stb) a Lactase comfort csepp jött be! Ezek a kicsi babák még nem termelnek elég laktáz enzimet, nem tudják a tejcukrot lebontani, amiatt fáj a poci. Recept nélkül kb 5000 Ft, ha dokival felíratod akkor féláron meg tudod venni. Az egyetlen hátránya, hogy a tejcsibe kell cseppenteni, tehát ha cicizik, akkor fejni kellene a tejet és cumisüvegből odaadni. 50millinként kell egy csepp.
2022. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Érdekes módon,ahogy jött ,úgy kb egy hét alatt el is múlt . Mármint a "kurtyogás" még maradt de már nem zavarja . Egyébként a gyenge édeskömény tea nálunk sokat segít . :))
2022. jan. 4. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!