Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet, hogy szinte...

Hogy lehet, hogy szinte minden gyerek legkésőbb 1 éves korára elindul, mégis 1,5 éves korig normális?

Figyelt kérdés
Minden egyes ismerősöm gyereke legkésőbb 1 éves korára elindult, mégis 1,5 éves korig normális, hogy elinduljon. Akkor miért ez a korhatár, ha előbb megtörténik szinte kivétel nélkül minden gyerekkel? Vagy lehet, hogy régebben ez volt az elfogadott, csak mára vmiért felgyorsult a mozgásfejlődés?

2022. jan. 5. 11:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az egyik kislányom épp másfél évesen, a másik 15 honaposan indult el. Semmi bajuk. A környezetemben a legtöbb gyerek 1 éves kora után indult el. Ez azonban nem jelent semmit.
2022. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
66%

Nekem 18 hónaposan indult el.Semmi baja nem volt,nincs is.Csak ekkor érezte úgy,hogy neki el kell indulni és el is tud.

Miért is fontos ez amúgy? Édes mindegy,hogy mi a határ,ha a te gyereked nem úgy fejlődik,és nem is kell semmi kóros vagy rendellenes ahhoz,hogy két baba ne ugyan abban az ütemben fejlődjön.

Plusz amelyik gyerek hamar feláll többnyire kihagy mozgásfejlődés során valamit.Kúszást,mászást,forgást,ültetéssel ült csak fel,folyamatosan álltatva volt azért kezdett állni-járni..

2022. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
En fiam is 1,5 évesen indult el, aggódtam mar, mert nálunk is a környezetben 1 ev körül már jártak a babák. De mindenki ahova elvittem, akit kérdeztem megnyugtatott hogy rendben van, várjak türelemmel. Rendben is lett minden, hamarosan szaladt, ugrált, kb egy honap alatt mar semmi különbség nem volt azokhoz képest aki korábban indult el.
2022. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt nem írtam, hogy baj lehet, ha 1,5 évesen indul el, mert ugye addig normális. Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert mint már írtam, minden ismerősöm gyereke nagyjából egy éves korában már elindult, azért gondoltam, hogy a többség így van vele, már-már ez az elfogadott. És ha 1 évesen még nem megy, akkor jön a kérdés, hogy mikor fog végre elindulni, mintha kötelező lenne. Az persze lehet, hogy ezeknél a gyerekeknél kimaradt bizonyos mozgás, például a mászás, és az nem túl jó.
2022. jan. 5. 17:35
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a legtöbb gyerek mint mondtam ilyenkor erőltetve is van,hogy járjon.Gyakran felhúzzák,talpra állítják és járatják vagy bébi kompba teszik.

Azt hiszik ezzel jót tesznek pedig pont,hogy nem.

De valamelyik baba tényleg szimplán elindul sétálni,mert neki az jön be jobban a mászásnál,azzal ha akarnak se tudnak mit kezdeni.Felállt,jár és szuper hogy magasabban tud matatni 🥲

2022. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!