Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka a nem evésnek?

Mi lehet az oka a nem evésnek?

Figyelt kérdés

5 hónapos a lányom. 3 hónaposan már megette 5-6 alkalommal a 180mlt-3 óránként. Azonban nem tudom mi történhetett, 3 hónapos kora óta 150ml után csak játszik vele de nem eszik, ha bele eröltetem az ugye nem jó, de ha hagyom hogy 150et egyen csak akkor 2 óra múlva újra éhes. Mióta megkapta a 4 hónapos oltást nyűgös is sokat, felsír éjjel is, nyöszörög, nyugtalan. Vittem is orvoshoz egyből mikor elkezdett nem enni, szerinte fogzás. De ez már 2 hónapja tart és fog sehol. Más fajta tápszert el sem fogad, másik cumis üveggel pedig max. 30mlt eszik aztán torka szakadtából ordít.. Ujra orvoshoz mentem, azt mondta kezdjem meg a hozzá táplálást, próbálok vele kóstoltatni, azzal nincs is baj, azonban azóta megint fáj a hasa szerintem mert felhúzza a lábát sokszor és csak úgy tartja, a pukik pedig újra nehezen jönnek mint a pocakfájós időben :( Megvannak a tipikus tünetek a fogzásra, de fog sehol. Miért van ez hogy ennyire nem úgy eszik ahogy kellene? Elvileg már ki kéne birjon 4 órát evés nélkül. De alig telik le a 3 óra és már kéri, addig ordít amit nem kap enni.. mégis csak 150 ml-t eszik. :( Ha véletlen kibirta a 4 órát, akkor is csak 150ml-t evett, aztán csak nézelődik, rágja a cumisüveget, forgolózik, kilöki a nyelvével. :( A napokban hogy többet sírt, 2 napja mintha be lenne rekedve, néha köhécsel, tüsszent, de az orrába száraz fehér váladék van mintha a tejcsit szivta volna fel vagy valami hasonló.

Elnézést a rossz fogalmazásért, kicsit siettem miközben írtam.



máj. 24. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért erőlteted az időre evést? Nem kell 4 órát kibírnia, hiszen napi 3 nagy és 2 kisétkezés van az esetleges éjszakain kívül. Nem telik el 4 óra köztük. Ha ő 2 óránként éhes, akkor adj neki igény szerint. Nincs ezzel semmi baj.
máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogzas nem úgy zajlik, hogy hopp fogzik a gyerek másnapra kint a fog

Előfordul, hogy több hónap múlva bújik ki a fog

Ne etesd időre, ne gorcsolj rá, amikor éhes akkor adj neki .

Tapszerrel is ugyanúgy lehet igény szerint etetni mint anyatejjel

Lányom is tapszeres volt, volt, hogy három óránként szívott ki 150 ml-t, volt, hogy másfél óránként 50-60-at.

Nincs ezzel semmi baj

máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogzás...jönnek a fogcsírák
máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Azt hittem kötelező a tápszerrel bevárni a 3 órát. Legalábbis így mondta az orvos hogy a 3 órát várjuk meg mindenképpen. Tudom hogy nem egyik napról a másikra zajlik a fogzás, csak egyszerűen más gyerekét nem láttam ha fogzik, de mondták hogy szinte észre se vették csak az utolsó 2 hétbe volt nyűgös a gyerek, az enyém meg már 2 hónapja nyűgös.. rágókát is próbáltam, max 5 perc aztán elkezd attól is ordítani. :/
máj. 24. 15:00
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha az elsőket ennyire megszenvedi a többit is így fogja vajon? Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?
máj. 24. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Nekemis ezt mondta a gyerekorvosom hogy az emésztést segíti ha minimum 3 órát várok.Nálam a lányom 3 /3 és fél óránként kér enni.4 hós pont ma kapta az oltásokat. 180-210et eszik 5x.Éjjel nem eszik. Annyiban nem értek egyet a fentebb leirtakban, hogy igény szerint etesse a tápszeres babát. Anyatejes baba az anyatejet hipp hopp megemészti a tápszer azért nem ennyire egyszerű nekik.
máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De etesse igény szerint, mit tud tenni, ha nem ad neki enni 2 óránként a gyerek sír.#6
máj. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg nem szereti langyosan a tápszert. Kisfiam is kb ebben a korban kezdte, hogy nem itta meg, ha langyos volt. Csak hidegen kellett neki.
máj. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már hidegebben, melegebben. Van hogy szépen megissza. De mostanában egyre többször ahogy elkezdi inni felsír és nem lehet megnyugtatni. Ezért gondolom hogy talán a fogzás. Csak furcsa hogy már 2 hónapja ennyire furcsán eszik.. ha megkenem dentinoxal az inyét 10 perc múlva nyugodtabb és eszik szépen. Viszont nem kenhetem minden evés előtt az inyét. A gyógynövényes gélek nem csinálnak semmit.
máj. 25. 11:52
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nálunk sincs éjjeli evés már régóta. 2 hónapos kora óta kb.
máj. 25. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!