Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Autópályán előlre vagy hátra...

Autópályán előlre vagy hátra kötnétek babátokat?

Figyelt kérdés
Egyedül utazok babámmal 220 km-t, én fogok vezetni. Légzsák kikapcsolható. Előlre vagy hátra kössem? Városban egyébként hátu szokott ülni. 7,5 hós, hordozóban
2010. szept. 8. 13:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Előre kötném, hogy lásson téged, mert ez elég hosszú út, nem valószínű h végigalussza. Légzsák kikapcs és kész.
2010. szept. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben én is előre kötném, te is nyugodtabban vezetsz, meg a baba is jobban viseli az utat szerintem. Jó utat kívánok!
2010. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi nagyon sokat utazunk autópályán kb ekkora távot, de mindig apa vezet, így én hátra ülök a kicsivel. Nagyon el tudja magát unni, túl hosszú az út. Ha egyedül mennék, akkor valószínű, én is előre tenném magam mellé.

Arra készülj, hogy biztos meg kell majd állnotok út közben. Az én fiam legalábbis nem bírja megállás nélkül, nem szereti a hordozót, muszáj út közben kicsit átmozgatnunk. 7 hónapos.

2010. szept. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hátra, mert elöl igencsak nagy a balesetveszély - elég, ha valaki beléd csúszik, és már meg is történt a baj. Nem véletlen nevezik az elsö ülést anyósülésnek, az a legveszélyesebb hely az autóban. Ha kikapcsoltad a légzsákot, akkor a gyereket semmi sem védi egy ütközésnél (persze, tudom, hogy másként nem lehetne odarakni a gyerekülést), egyszerüen kiröpül az ablakon keresztül.

Ha hátra teszed, akkor lehet, hogy többször meg kell állnod a gyerek miatt, de még mindig jobb, mint kockáztatni az életét. Sajnos hiába vezetsz te óvatosan, mindig akar egy-két eszetlen, és miattuk jobb a maximásli biztonságra ügyelni.

2010. szept. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ezaz! Mind a kettőben van logika. De azt hiszem előre kötöm, mert így tényleg lát. Esetleg majd pest határában megállok hátratenni, mert a városban jobban szeretem ott "hordani".
2010. szept. 8. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat utaztam egyedül lányommal vidékre 250 km, ennek a fele Utópálya. Mindig előre kötöztem be!

Alvàsidőben indultam mindig, kb. 2 órát aludt, az utolsó 50 km-re ébredt meg, akkor jó bolt hogy mellettem volt, tudtam neki inni adni. Cumit ha kiesett,Babapiskóta. láttam mit csinál.

2010. szept. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen hátra, ott biztonságosabb mint elől és szerintem az a legfontosabb bármilyen távú utazásnál. Ha lehetséges alvásidőben mennék. A maradék ébrenléti időben pedig inkább megállnék pihizni, neked is jobb.

Mi vettünk kiegészítő tükröt, az csak a babára van állítva, látom, hogy mit csinál.

2010. szept. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én mindig előre kötöm, bárhová is megyek vele.

így én is látom őt és ő is engem, nem kell paráznom, hogy mit is csinál hátul.

2010. szept. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

egyébként az autópályán nem valószínű, hogy szemből ütközne beléd bárki is... inkább hátulról! bár minden megtörténhet, de erre jobb nem is gondolni.

2010. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En hatra teszem mert az en kocsimba elol nem lehet kikapcsolni a legzsakot igy nincs valasztasom. Hatente jarunk a baratnomhoz (szinte egykoruak a babak) aki 110 km-re lakik reggel megyunk es este jovunk mi is autopalyan. Nekem eddig nem volt gondom. Van amikor egyaltalan nem alszik csak nezelodik vagy jatszik. Latom a tukorbe, hogy alszik-e vagy jatszik. Altalban enekelni is szoktunk, viszek baba cd-t. Lehet, hogy ez mar az elete reszeve valt es megszokta ezert nincs gondunk. :)
2010. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!