Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vagytok rugalmasak a...

Mennyire vagytok rugalmasak a csecsemőbabátokkal? Rugalmasság vagy felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy pl. anyósomék nagyon messze laknak, úgyhogy ha elmegyünk hozzájuk, nem szólok rá apósomra, hogy a fekete kezét elöször mossa meg, mielőtt a gyerekhez nyúl (6hónapos), bár zavar. Vagy, bár otthon tisztaság van, de anyóséknál leteszem kúszni a gyereket a földre akkor is, ha nincs kitakarítva a kutyák után, és a cipőnket sem kell abban a szobában levenni. És abból sem csinálok gondot, hogy hetente egy-két estét rokonoknál töltünk, akkor ott fürdetjük, ahol éppen vagyunk, lefektetem az utazóágyba, amikor pedig megyünk haza, akkor be a kocsiba... általában fel sem ébred rá. Ilyen dolgokra gondolok. Felelőtlenség vagy rugalmasság?
2010. szept. 8. 13:56
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
69%
Az első 3 hónapban még szóltam ilyenekért, utána már nem. 6 hónaposan már nem féltettem.
2010. szept. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
83%

Az első két példa nekem felelőtlenség, az utolsó... hát, nem tudom. Az valahogy nekem nem tetszik, ill. én nem csináltam soha ilyet, de lehet erre azt mondani, hogy én rugalmatlan vagyok, aláírom. Mi soha(!) nem toligáltuk a gyerek alvásidejét, soha nem ébresztettük fel csak azért, mert pl. megérkeztünk vlahova. Másfél éves és ha a kocsiban elalszik a mai napig ha kell másfél-2 órát olvasunk a férjemmel elöl ülve, de nem ébresztjük fel. Lehet mondani, hogy hülyeség, de mi sosem cibáltuk ágyból ki-kocsiba és fordítva. (igaz, azonnal fel is ébredne rá)

De a szutykos kézzel gyerekhez nyúlást és kutyás szobában kúszást igenis felelőtlenségnek tartom. Nálunk sincs patolyattisztaság, de az elemi dolgok azért megvannak. Mikor kúszós-mászós volt a gyerek nem porszívózgattam extrán, de nincs is kutyánk és koszos kézzel nem simogattam.

2010. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem rugalmasság.Én erre azt szoktam mondani,hogy nem vitrinbe szültem Őt.
2010. szept. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
49%
Én rugalmasan kezelem a gyerekeimet. mondjuk sose féltettem nagyon, ha elaludt és menni kellett akkor át tettem a biztonsági ülésbe. stb.
2010. szept. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
64%
Az első 2,főleg a második,számomra is felelőtlenség.Miért nem nyalogatod te a földet ahol kutyák járkálnak,és szaros meg kitudja milyen cipőkkle emberek szaladgálnak?Mert ugyanolyan,gondolom nem rohansz vele másodpercenként kezet mosni,ő meg a szájába veszi...Bélférget meg mindenfélét össze szedhetnek igy.A harmadik példád az simán belefér,jó nektek ha nem ébred fel a baba attól hogy ártakjátok az autóba.Mellesleg az apósod is egy érdekes fazon.
2010. szept. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
69%
14:01 vagyok ezek szerint tényleg én vagyok túl rugalmatlan. Mondjuk az tény, hogy nálunk az alvás és pihenés az tabu, szent és sérthetelen. nem tologatom az alvásidejét, nem hurcibálom, ahogy már írtam is. A kosszal kapcsolatos válaszom csecsere vonatkozott, azért az én nagyobb gyerkőcömmel már én is úgy vagyok, hogy nem kapok frászt ha levelet, követ, csigát, eszik. Volt már a szájában csikk,meg minden frittyesfranc, de míg 0-9 hónapos volt addig azért egész másképp kezeltem ezt a kosz dolgot.
2010. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Én fürdetés után mondjuk nem vinném ki ilyen időben, de te tudod.
2010. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
87%
csecsere=csecsemőre
2010. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
82%

amit csinálsz az felelőtlenség. Hogy ott kusszon a gyerekem ahol más cipőben??? nálunk se tiszta minden és nincs burokban nevelve de ez már kemény. Alvás fürdés szent. Én Nekem egy rokon sem ér ennyit hogy rángassam a picit. Ha kiváncsiak rá jöhetnek amikor nem alszik.

De csak ugy mint előttem: Te tudod.

2010. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
55%

nem kell steril körülmények között nevelni egy gyereket, mert így erősödik az immunrendszere

ha jó alvó a babád, akkor azzal sincs baj hogy nem mindig otthon a kiságyában alszik el

2010. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!