Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vagytok rugalmasak a...

Mennyire vagytok rugalmasak a csecsemőbabátokkal? Rugalmasság vagy felelőtlenség?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy pl. anyósomék nagyon messze laknak, úgyhogy ha elmegyünk hozzájuk, nem szólok rá apósomra, hogy a fekete kezét elöször mossa meg, mielőtt a gyerekhez nyúl (6hónapos), bár zavar. Vagy, bár otthon tisztaság van, de anyóséknál leteszem kúszni a gyereket a földre akkor is, ha nincs kitakarítva a kutyák után, és a cipőnket sem kell abban a szobában levenni. És abból sem csinálok gondot, hogy hetente egy-két estét rokonoknál töltünk, akkor ott fürdetjük, ahol éppen vagyunk, lefektetem az utazóágyba, amikor pedig megyünk haza, akkor be a kocsiba... általában fel sem ébred rá. Ilyen dolgokra gondolok. Felelőtlenség vagy rugalmasság?
2010. szept. 8. 13:56
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
52%
Én is azt gondolom, hogy kell a biztonság, és a rendszer a baba életébe. Így tanulja meg mi után mi jön, így érzi biztonságba magát. Ma 21 hónapos a babánk de fürdésre mindig hazajövünk. Nincs az a program ami fontosabb lenne a gyereknél. Azt gondolom az, hogy gyermeket vállalunk lemondással is jár, és el kell fogadni, hogy pár évig a gyermekhez alkalmazkodni kell!
2010. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
75%

Én rugalmatlan vagyok bevallom őszintén :) Nekem a gyerekek fektetése-fürdetése szent dolog. Annál is inkább mert magammal szúrok ki de nagyon ( a gyerekről nem is beszélve) ha úton mentén altatom, stb. Nem tud nyugodtan elaludni, se kialudni magát és aztán jön a hiszti, a sírás a kialvatlanság miatt és el van szúrva az egész nap vagy este.

Nincs kutyánk és macskánk se eddig szerettem volna, most így belegondolva nem bánom hogy még nincs:) Írtó macerás lenne csecsemők mellett megoldani hogy ne nyalják össze egymást:)ill.a gyerek a kutyás-szőrös stb. földet.

Nekem apósom mondjuk megfogta már földes kézzel a gyereket de már elmúlt 6 hónapos és nem a kezét meg a száját-arcát fogdosta, csak a testén a ruhát azt meg le tudom cserélni.

Földre így nem tenném le hogy kosz van.

2010. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
89%
Ez nevelés kérdése, aki rászoktatja a babát arra, hogy mindig pontban történjen minden annak a babája ezt igényelni is fogja. Nekem nagyon szerencsém van az enyémmel. Minden úgy van ahogy ő akarja, de nem áll meg körülötte az élet. Simán elalszik a kocsiban, sőt, ott mindig, és ha kiveszem a hordozóból, aztán beteszem a kiságyba meg se rezzen, nemhogy felébredjen:-)
2010. szept. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
69%
13.54 es vagyok a 14 esnek üzenném: igen ezzel teljesen egyetértek. Nálunk is gondolom azért lett mindkét gyerekem ilyen hogy csak nyugodtan békénhagyva a saját ágyukban alszanak jót, mert így alakult kezdetektől.
2010. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!