Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázás?Milyen időközönként...

Pelenkázás?Milyen időközönként?Hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Pár nap múlva ha minden igaz megszületik a kisbabám.Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok pelenkázás terén,hogy milyen időközönként kell?Nyilván ha kakás egyből.De pl ha pisil egyszer akkor is rögtön cserélni kell vagy rá ér olyan 2 óranként?A popsikrémet minden pelenkázásnál használhatom vagy csak akkor kell használni ha piros a popó?Kislányoknál,hogy müködik a mosás és a törtéles pelenkázás közben?Oda nem kenünk krémet ha jól gondolom.
2022. jan. 16. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Nincs védőnőd? Ezeket mind elmondja
2022. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
39.hetes vagyok es semmit nem mondott el nem veletlen kerdezem.Es kb 5hete nem is kelett hozza mennem.De azert koszi.
2022. jan. 16. 17:45
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Igény szerint.

3 óránként illik a pisist akkor is, ha nincs tele, de lehet előbb is, ha nagyon sokat pisilt. Jellemzően az 1-es pelenkákon van pisit jelző indikátorcsík, ami segít az első időkben.

Popsikrém nem javasolt rutinszerűen, főleg a hámosító típusok nem, mert kislánynál összenövést okozhat az ajkaknál.

Kitapasztalod. Ha allergénmentes törlőt és nem agyonillatosított pelenkát használsz, lehet nem is lesz krémre szükség.

2022. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Kezdésnek dm-es babyloves pelenkat es illatmentes popsitorlot illetve popsi kremet vettem.
2022. jan. 16. 17:50
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha ráfogsz a pelenkára, érezni fogod, hogy tele van, vagy alig. A sok pisitől megdagad. Ezt nem lehet időtartamban meghatározni. Ellenőrizgetni kell, aztán az alapján cseréled.
2022. jan. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Amikor picik, akkor nagyon sokat pisilnek (és kakilnak) 2 órát nyugodtan maradhat rajta (ha nincs kaka). Amikor már nagyobb és csak néhányszor pisil egy nap akkor érdemes lecserélni miután pisilt (látszik, hogy megduzzad a pelenka a pisitől), mert az én lányom pl. kapott egy húgyúti fertőzést és lehet ez is közrejátszott, hogy nem cseréltem le mindig. Popsikenöcsöt én csak este kentem rá, szerintem nem jó ha egy lány folyton a kenöcsben úszik, fiúnál talán mindegy, törlöböl a rossmannos fehér, 99% víz tartalmú vált be legjobban.
2022. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Egy tipp: ha szoptatni fogsz, akkor szoptatás UTÁN cserélj pelenkát, mert mellen elernyednek és gyakran akkor kakilnak :)
2022. jan. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

Nyugalom, a kórházban a csecsemősök is megmutatják majd a helyes pelenkázást és válaszolnak a kérdéseidre, segítenek a szoptatásban is, megmutatják a helyes fogást, köldökápolást, stb

És remélhetőleg a védőnőd is összeszedi magát, mert ezeket neki is meg kellene mutatni, beszélnie róla…


Nekem fiam van, az első pelenkaméteteken volt vizeletjelző indikátorcsík, ha elszíneződött cseréltem, kaki esetén vékonyan, picit kentem a popót, pampers 0-as popsitörlővel kezdtem, majd ahogy nagyobb lett jött a sensitiv ès a többi aminakciós volt

2-3 hónapig csak libero touch, pampers care használtam pelusból.

Később dm, lidl, mindegy volt, nem bántotta a bőrét, időben cseréltem

is mondjuk :)

2022. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

"mert az én lányom pl. kapott egy húgyúti fertőzést és lehet ez is közrejátszott, hogy nem cseréltem le mindig"


Hutit leggyakrabban a felszálló e.coli okoz, az meg a székletben van. Nem a pisiben. (Kivéve pl: vur esetén)

Viszont a popsikenőcs jó táptalaj a baciknak, azért se ajánlott. Estére különösen nem.

2022. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
9 biztosan jobban tudod, de ezt a kórházban mondták, ahol kezelték. Igen én is tudom, hogy a székletből jön az e coli. Ennek ellenére azt mondják cseréld ki a pisis pelust, mert a vizeletben sem egészséges naphosszat ülni.
2022. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!