Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pelenkázás?Milyen időközönként...

Pelenkázás?Milyen időközönként?Hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Pár nap múlva ha minden igaz megszületik a kisbabám.Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok pelenkázás terén,hogy milyen időközönként kell?Nyilván ha kakás egyből.De pl ha pisil egyszer akkor is rögtön cserélni kell vagy rá ér olyan 2 óranként?A popsikrémet minden pelenkázásnál használhatom vagy csak akkor kell használni ha piros a popó?Kislányoknál,hogy müködik a mosás és a törtéles pelenkázás közben?Oda nem kenünk krémet ha jól gondolom.
2022. jan. 16. 17:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én 2 óránként cseréltem neki. Ne legyen pisisbe.
2022. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekem fiam van, de én azért a kakák után újra krémezem a fenekét, mert anélkül pöttyös lesz és jobban ragad rá a következő kaki. Nem kell vastagon, elég egy vékony réteg. És úgy kb az ezredik pelenka után úgyis érezni fogod már mikor van tele, de ha nem vagy biztos az elején benne, vegyél csíkos pelenkát (az 1,2esből kb mind az), ami mutatja mennyire van telepisilve. Nyugodtan csekkold le az elején óránként, ha nem vagy benne biztos.
2022. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
79%

Lányom van, krémet max a combhajlatba és a fenekére kenek, a nemi szervére soha. Illatmentes gyógyszertári kevert krénet használunk.

A kórházban mindent megmutattak, segítettek, de pl youtubeon a babadoktor csatornán hasznos videók vannak babaápolás témában.

2022. jan. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

2-3 óránként érdemes kicserélni a pelenkát, attól függően, mennyi pisi van benne. A kakisat nyilván rögtön, hogy ne marja ki. A pelenkán érezni, ha nagyon tele van, ha ruhán keresztül megfogod.

Ha anyatejes babád lesz, akinek nagyon híg a széklete és sok van belőle egy nap, akkor valószínű nem is a pisi lesz a téma; olyan gyakran kell majd pelenkát cserélned az első időkben a híg, anyatejes kaki miatt amúgy is.


Bízz magadban, nagy hibát nem tudsz csinálni, és gyorsan bele jössz. Ki fogod tapasztalni, nektek mi válik be a legjobban.


Mi pisi után nem krémeztünk. Viszont nekünk minden kaki után kellett, különben nagyon piros volt a bőre. Ezt hamar kitapasztalod magatokon. Nekem nem segítettek ebben a kórházban az újszülöttesek, hanem a szobatársam mutatta meg az első pelenkázást. Vannak fent ilyen témában videók is a neten.

2022. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2022. jan. 18. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!