Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnos sokszor van, hogy...

Sajnos sokszor van, hogy babám éjszaka felébred és kb. 2 óra hosszat altatjuk, ez nagyon megvisel. Ti rosszul viselitek a kevés alvást?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy extrának számítanánk az éjjeli többszöri felsírással, egyszeri evéssel, de én úgy érzem, nagyon "megsínylem" azt, hogy nem tudom kialudni magam. Ti honnan szedtek erőt ilyenkor, mivel nyugtatjátok magatokat? Tudom, hogy a babának nem tesz jót, ha ideges vagyok, de sajnos éjszaka nehezen viselem a fáradtságot. 7 hónapos a kislányom.
2008. dec. 15. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia, nekem 5 hónap után már végig aludta éjszkaát...Te babád miért kel?Éhes vagy csak úgy??Adsz már neki szilárdat enni??

Kérdésedre válaszolva...én megszoktam...ennyi...hétvégenként meg férjem kelt hozzá...most 2 éves kisfiúnk, ő most már 10 órát alszik végig, én kb 4-5 öt, már megszoktam h kelnem kellett.:)

2008. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
6 éven át éjszakai műszakban dolgoztam :) gond nélkül alszom állva ülve akár mozogva is. Nem érem magam fáradtnak. de van akkt nagyon megvisel mert egyszerüen nem tud ébren maradni. Mondjuk mindig is éjjeli bagoly voltam:-)
2008. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is elég rosszul viselem az éjszakázásokat, föleg hosszútávon, kiegyensúlyozatlan és eléggé hangulatváltozós leszek. Egy kissé segített, hogy úgymond "fütyültem" az órára, vagy a házimunkára, s mikor a kicsi napközben aludt, én is próbáltam egyet szundítani vagy esetleg csak pihenni ( közben valami megnyugtató zenét is lehet hallgatni).

Próbáld ki te is, hidd el, a vasalatlan ruha holnap is megvár!

2008. dec. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsó válaszolóval, próbálj napközben aludni egy-egy órát, amikor a kicsi alszik.

Engem is sokszor kimerített a kevés alvás, ingerültebb voltam, stb. Inkább álljon egy kicsit a mosás-mosogatás, stb házimunka, mint hogy esetleg ne legyen elég türelmed a babához. Néha fél óra délutáni alvás is csodát tesz!

Kitartás!

2008. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, próbálok én is pihenni. Férjemet is sajnálom, nem volna szívem hétvégén rábízni a kelést, van azért Neki is épp elég, mert nem csak a munka, de rohangál minden más után is. A lányom 7 hós és egyszer biztosan megetetem éjszaka, mert csak teával még nem sikerült kiváltani az éjjeli evést. Igen, napközben már eszik püréket, gyümit, zöldséget, néha este tejpépet is, de az megfogja a pocakját, így ezt csak egy héten egyszer adom.
2008. dec. 15. 14:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Engem is megvisel az éjszakai műszak, de megpróbálok nappal pihenni, ha nagyon fáradt vagyok. Néha 1 óra pihi is elég, próbáld meg Te is, ne a házimunkával foglalkozz, mint ahogy előttem már irták. A kislányom 3 hómapo, 1-szer kel éjszaka enni, viszont a nagyfiam - 6 éves - mióta megvan a pici, van hogy 3-4-szer ébred éjszaka. Szóval szörnyű néha este.

2008. dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!