Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a nehezebb? 0-ról 1 gyerekr...

Mi a nehezebb? 0-ról 1 gyerekre átállni, vagy 1-ről 2-re?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi igazából, hogy két gyerekkel nehezebb-e bánni, mint egyel? 20 hónap lesz a korkülönbség amúgy, és a lányom éjszaka elég rossz alvó, félek, hogy ezt csak tetézni fogja a kistesó :/ mik a tapasztalatok?
2022. jan. 23. 16:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy tetézni fogja. Az első fél év brutális, ha a "nagy" is még akkora, hogy otthon van.
2022. jan. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, itthon lesz.
2022. jan. 23. 17:10
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

0-ról 1-re jóval nehezebb

Új, eddig nem látott "problémák", amikre megoldást kell találni

2 gyereknél úgymond "csak" több lesz, de már legalább vannak bejáratott módszerek, amik vagy beválnak, vagy nem

2022. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Kettővel nehezebb.
2022. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
0-1re
2022. jan. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Ha kicsi a korkülönbség, akkor kettővel nehezebb sokkal. Nálunk 2 év van köztük, iszonyú nehéz volt, főleg az eleje. Persze meg volt a nehézsége az eggyel is, de vele azért volt könnyebb, mert csak vele kellett foglalkozni.
2022. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván kettővel nehezebb, mint eggyel, de a változás sokkal nagyobb akkor, amikor az első születik, mint amikor a második.
2022. jan. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekünk 0-ról 1-re volt nehezebb, mivel nem akartunk kicseszni magunkkal ezért akkor vállaltuk a kicsit amikor a nagy már fixen aludt, értelmesen lehetett vele beszélni és ovis volt, 3 éves volt amikor megszületett a kicsi. Emiatt 1-ről 2-re egész simán ment a váltás, csak a két gyereket volt kicsit nehéz összehangolni néha, de egyébként volt egy értelmes gyerekünk aki mindenben együttműködő volt, sőt sokat segített is már, csak eggyel kellett éjszakázni is, napközben pedig javarészt oviban volt a nagytesó.
2022. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem összehasonlitható, mindkettő nehéz. Először meg kell tanulnod mindent egy gyerekkel, mikor már minden flottul megy jön a kistesó, felborul minden és kezdesz új rutint kialakítani. :) Nekem másfél év van a 2 fiú között, a nagy most éli a dackorszakot, a kicsi fogzik. :D Jó buli.
2022. jan. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A 0-ról 1-re

A 2. Gyerek nem gáz az első fél évben, ha birod a kevés alvást.


Utána indul a buli


19 hónap a különbség nekem.


Most lesz 2 éves a kicsi.. nekem a kutatásom a 2-ről 3-ra állás épp.


Most tartunk ott, hogy elgondolkodtunk rajta legyen-e mégis 3.


6 hónap és 1,5 év közti 1 évben kojelentettem, hogy mégsem lesz, pedig mindig 3-at akartunk.

Úgy vettünk házat is (nem csokkal, hanem szobaszám és méretben) és úgy mentem a 2. Babával szülni is, hogy lesz 3.


Szóval amíg a kicsi nem változtat helyet addig egész laza.

Nálunk kicsit bezavart a covid, mert sulizott a férjem meló mellett és össze vissza jártak..

Semmi rendszer.. vagy inkább csak sosem volt itthon pont ekkor.. majd még allamvizsgára is készült ( ez egy másik suli az említetthez képest)


De én szoktam a nem alvást.

Most a nagy épp 2-szer a kicsi 5-6-szor kell rosszabb napokon.. jobb napokon csak 2-szer kell kelni hozzájuk, ezt egyedül oldom meg.



Szóval szerintem nem gáz.., amikor már túl vagy rajta..

Mint a fogzás és hasfájás…

2022. jan. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!