Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy egy gyerekkel...

Igaz, hogy egy gyerekkel egyre nehezebb minden?

Figyelt kérdés
6 hos mult a babam. Eleinte mindenki azt mondta egyre konnyebb lesz most meg mar kapom hogy fu egyre nehezebb nemsokara menni fog meg kisgyerek kis gond nagy gyerek nagy gond, majd visszasirom a babakorat stb. Miert kamuzik mindenki az elejen hogy egyre konnyebb lesz ha ez nem igaz?
2021. márc. 10. 17:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Persze, én is mindig hallgatom. Majd ha elkezd mászni, meglátod. Majd ha elkezd járni, meglátod. Majd ha elkezd beszélni, meglátod. Majd ha elkezd hisztizni, meglátod... De én még mindig nem látom :D
2021. márc. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%

Ha valaki úgy fogja fel a gyerekvállalást, hogy az csak leküzdendő akadályok és katasztrófák sorozata, annak tényleg egyre nehezebb és nehezebb lesz.

Ők azok, akiknek a gyerek csak egy újabb tényező, amit be kell illeszteni a korábbi életvitelükbe.

2021. márc. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
Szerint fél éves kortól 2 éves korig nehéz, utána egyre jobb.
2021. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
84%

Hát aki elhiszi, hogy kevesebb "gond" van egy járó, beszélő, rámoló..... Stb gyerekkel mint azzal akit leteszel és ott marad, az magára vessen 😂😂😂

De most komolyan. Igen nehezebb lesz mikor menni kell utána, mindenhová felmászik, pakolhatsz utána egész nap, hisztizik, makacskodik....... Estig sorolhatnám

2021. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
42%

Nem értem mi nehézség van egy járó gyerekkel. 6 hónapos korában állt fel, szerintem azóta le se ült. Egész nap magyon aktiv, megsem erzem nehéznek. Ugy alakitottuk a szobáját a házat hogy járkálhasson szabadon, veszélyes tárgyakat nem ér el, szekrényeken van zár. Én alakitottam ki szekrenyt, polcokat számára. Igy lefoglalja magát, nekem nem kell egész nap rászólogatnom (nem is bírnám, hogy magamnak nehezitsem meg az életem feleslegesen) és így nen hisztizik, nincs miért.

Van udvar, kint vagyunk sokat. Kutyázik, dobálja neki a botokat, simogatja a macskákat, gyűjtöget, szaladgál, nézzük az autókat. Bent pakolaszik, járkál, autózik, könyveket lapozgatja, együtt játszunk. Elvezem minden napunkat.


Ha akadalykent fogod fel, tényleg rossz lehet, de ezek csak megváltozott körülmények.

Alkalmazkodó keszsegen mulik.

2021. márc. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
7,5 évnél járunk, valóban egyre nehezebb
2021. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
68%
Múltkor olvastam, hogy a dackorszak meg a kamaszkor között van pár év szusszanni. :D
2021. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
5. Nem azt mondtam, hogy hű de nehéz. Azt mondtam nehezebb.
2021. márc. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igaz, hogy könnyebb, de gondolom mindenkinek más. Az első 3 hónap volt a legunalmasabb. Igaz, hogy többet kell foglalkozni egy nagyobb gyerekkel, de közben ő okosabb, lehet már vele játszani stb. Szerintem ne foglalkozz vele ki, mit mind. Csak a frusztrációjukat vezetik le rajtad.
2021. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
68%

De a szaladgáló, romboló pocokhoz nem kell éjjel felkelni, nincs minden pillanatban szüksége rád, ha valami baja van, akkor mondja, nem üvölt egész éjjel, ha nagyobb, már megy oviba is, nincs annyi ideje kikészíteni az idegeidet. És amúgy, ha szétpakol, akkor meg lehet tanítani, hogy pakoljon össze, nem kell neked a földön kúszni egész nap utána. Én nem tudok választani, hogy mikor a legnehezebb, mindegyik kornak megvannak a maga nehézségei. Talán a pici baba kor a kedvencem, van valami bája, amikor annyira össze vagytok kötődve. Nekem is mindig mondták a "majd, ha" mondatokat. Most ott tartunk, hogy majd, ha 3 lesz, de hallottam már majd, ha tinik leszneket is.

Nekem mindig az volt az érzésem, hogy azért mondják, mert nem akarják elhinni, hogy valaki nem pusztul bele a gyereknevelésbe. Nem kell foglalkozni velük.

2021. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!