Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minek szül valaki, akinek...

Minek szül valaki, akinek minden babával járó feladat teher?

Figyelt kérdés

Egy másik kategóriában írt kérdés miatt gondolkoztam el ezen. Anyuka minden szárt összevásárol, mondván, hogy attól majd könnyebb lesz az életük és igenis kell a mozgós pihenőszék a csillámló körforgóval otthonra.

Sógornőm ugyanez volt, kellett babahinta a gyerekszobába, meg a nappaliba is, anyaméh hangot utánzó plüss, világítós körforgó. A gyerek még 1 hónapos se volt, már azt tudta, hogy másfél évesen melyik bölcsibe rakja be, mert hogy ő nem őrül meg 3 évig a gyerekkel. Hozzátáplálni csak úgy tudott, ha közben ment a tv, mert a gyerek máshogy kiköpte a kaját és mocskot csinált maga körül. A gyerekkel való foglalkozás az volt neki, hogy játékokkal együtt bepakolta a járókába, ő meg leült mellé a kanapéra telefonozni, sorozatozni.


Nem értem, hogy akinek ennyire teher a gyerek már az első évben, meg tudatosan úgy is vásárol a terhesség alatt, hogy minél könnyebb legyen, miért akar anya lenni? Gondolhatja, hogy nem egy sétagalopp a gyereknevelés.


2022. jan. 23. 18:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Az én sógornőm dettó ilyen, minden sz*rt összevásárol, meg most is, pedig 1 évesen többet van a nagyszülökkel a gyerek, mint vele, mert teher neki, azt se tudja, mikor kinek adja le.


Mondjuk, ettől függetlenül nem gondolom, hogy mindenkinek teher a gyerek, és ezért vásárol össze ennyi felesleges cuccot, szimplán sokan megvezethetőek ezzel a rengeteg kacattal.

2022. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
47%

Azért, mert iszonyatosan énközpontú világban élünk. Gyerek kell, mert NEKEM hiányérzetem van nélküle, de nehogy már bármi kényelmetlenséget be kelljen vállalnom érte. Ne kelljen megszülnöm, mert fáj, ne kelljen szoptatnom, mert bekorlátoz, nappal legyen el a méregdrága játékaival, éjjel aludjon úgy, hogy egy pillanatra se zavarja a köreimet, aztán 1 évesen bevágom a bölcsibe, mert "Úúúgy igényli a társaságot." Aztán csodálkoznak, hogy mitől csesződött el a gyerek, hiszen ők a lelkület is kitették érte, és ráköltöttek egy vagyont.

Ja, és aki szereti a gyerekét, és szívesen gondoskodik róla, az majomszeretettel csüng rajta, és amúgy is ősanya. Nyilván.

2022. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Egyetértek az első válaszoló második bekezdésével. Az hogy valaki ennyi mindent vesz még nem biztos, hogy ne foglalkozna aztán megfelelően a gyerekével.


Nem mellesleg, akinek nincs még gyereke és esetleg a közelében sincs gyerek, az nem feltétlenül tudja hogy mire is vállalkozik.


Én nagyon sokat foglalkoztam a fiammal de én se akartam otthon ülni 3 évig. Ezt is el kell fogadni, hogy van aki vágyik vissza dolgozni. Ez sem az anyaság fokmérője.


Engem azért érdekelne hogy miből gondolod hogy egész nap sorozatot néz a baba mellett? 0-24 ott vagy vele?


Etetni tényleg nem szerencsés mese közben. Én nem csináltam, de ha valaki így tesz én mondjuk ettől nem ítélem el.


Egyébként pedig mind követünk el hibákat a nevelés során.

2022. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%

Én is ilyen voltam, mint a sógornőd. Azért vettem ilyeneket, hogy pl ha már mindent ellenőriztem és még mindig sír a gyerek, hátha megnyugszik a ringató székében. Vagy hogy pl főzés közben ne kelljen beszaladgálnom a gyerekszobába, hanem ott volt a pihenőszékbe mellettem.

Könnyítésnek vettem ezeket, nem azért, hogy ne kelljen a gyerekkel foglalkozni

2022. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
86%

Te nem adod fel mi?:D

Van egyaltalan gyereked?

Az en gyerekem az első 2 honapban ejjel nappal orditott, alig aludtunk, hasfajos volt. Es nem azert, mert szar vagyok es nem tudtam ellatni a gyereket. Aztan elovettuk a rezgos minden fiszemfszommal telerakott pihenoszeket, amit odaig idonk sem volt kiszedni a dobozabol es voila a gyerek imádta.

Vettunk popsitorlo melegitot is, es sokaknak nem valik be, nekunk bevált. Sot kepzeld el, hogy anyaméh plusst is kaptunk ajandekba, nem volt felesleges es baldachinka meg racsvedoje is van a mai napig.

Neked miert faj ez, higy kerdest kelljen kiirni rola?

Amikor egy gyerek 0-24-ben ordit, akkor nagyon jol tud jönni peldaul egy tapszerkeszito stb.

2022. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
21%

Popsitörlőmelegítő, meghalok, a wc-papír tartóra szereltek majd fűtőszálat a gyereknek?


Látod kérdező, erről beszélek a megvezethetőség kapcsán.

2022. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Mi van savanyú a szőlő? Bocsi, ha más nem a puszta valagára szüli sorban a porontyokat és van pénze pihenőszékre. Képzeld el az én gyerekemnek két pihenőszéke is van ekkora gonosz állatok vagyunk. Ettől mást sem csinálok egész nap csak szeretgetem, játszunk, mondókázunk. Annyira elegem van az ilyen csóró, irigy, besavanyodott fapinákból mint te is kérdező.
2022. jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%

7-es, ez az irigykedős szöveg is uncsi már.


Az, hogy valaki nem vesz meg tízféle dolgot, mert feleslegesnek tartja, nem azt jelenti, hogy csóró és a semmire szül.


Nekünk pl. pont volt pihenöszékünk, de egy csomó minden nem, se körforgó, se hinta, se olyan állványos játszószőnyeg, se cumisüvegsterilizáló, mert nem találtam szükségesnek, mégse vagyunk csórók.

2022. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%
Nem vagyok én sem se irigy se csóró. Simán csak nem veszek meg minden flancos baromságot. Minek? Egy kisbabának 1 dologra van szüksége kb. Az anyjára. Erre vettem egy kendőt és hordoztam. Nem próbáltam mindenféle vacakkal helyettesíteni magamat.
2022. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
69%
Jó kedves 8,9 de ti rossz anyának tartjátok aki nem úgy gondolkozik mint ti és megvesz olyan dolgokat amit ti feleslegesnek tartotok? Mert ha nem, akkor nem nektek szólt a kommentem. Egyébként az én gyerekem utálta a kendőt. Akkor szakértő asszonyság mit ajánlasz? Nem mindenkinek ugyanolyan a gyereke. De honnan a fenéből tudná ha nem próbálja ki? Miért gondoljátok, hogy ti olyan rohadt okosak vagytok, hogy tudjátok minden családnak, babának mire van szüksége?
2022. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!