Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan feladat a baba/kisgy...

Van olyan feladat a baba/kisgyerek körül vagy a háztartásban, amit jellemzően csak te végzel, vagy csak a férjed végez?

Figyelt kérdés

Nyilván a szoptatás kivétel. De pl. fürdetés, pelenkázás, esetleg tápszeres etetés, éjjeli kelés, porszívózás, bevásárlás, etc.


Érdekel, melyik család hogyan osztja szét ezeket a feladatokat. Hétvége és hétköznap is érdekel.



#munka #házimunka #beosztás #gyerekápolás
2016. ápr. 30. 09:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

a vasalás, fűnyírás, a ház körüli szerelni, barkácsolni valók, a tankolás, autó mosás és néha a bevásárlás amit a férjem megcsinál. meg vigyáz a gyerekre ha nekem más dolgom van. az ingjeit minden reggel kivasalja maga, ez mániája, érzékeny rá de hálisten szereti csinálni


én főzök mosok takarítok, ezeket nem szereti csinálni de nem is vita tárgya. A kertet is egyedül viszem (kapálás, locsolás, befőzés stb) Általában én vásárolok, ő csak akkor ha elfogy a kenyér és megkérem h hazafele ugorjon be.


Ami a gyereket illeti, a pelenkázást nagyon ritkán csinálja, a fürdetésnél segít, de egyébként minden mást én csinálok születése óta, én altatom én etetem, és pelenkázom stb. De nem azért mert ő lusta hanem mert rengeteget dolgozik és tehermentesítem ahol tudom. Jó ideig ő volt szombatonként így is vele míg suliztam, akkor persze ő etette pelenkázta

2016. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
ja és mivel úton a kistesó nyilván azért ez majd változtat a dolgokon
2016. ápr. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés ilyen dolog van. A férjem fürdet mindig, talán 5x fürdettem őket én 5 év alatt, amikor munka miatt kimaradt neki. Mindig én főzök, ő is tud, csak lassan és két gyerekkel pörögni kell, hogy minden beleférjen egy napba :) Éjjel is felváltva keltünk, takarítást is az csinálja, aki előbb odaér, szó szerint, mosogat, tereget, felmos, akármit, ha kell. Bevásárlás: a második gyerek után már Tescoval hozatok mindent, erre nem szánunk időt, sajnáljuk rá, annyi minden mást lehet csinálni bevásárlás helyett! Felváltva pelusozunk, ezen sem szoktunk gondolkodni. Igazából nem "munkamegosztásnak" nevezném ezt, hanem inkább "csapatmunkának". Adottak a feladatok, mind a ketten pörgünk, és aki előbb odaér, csinálja :) Legyen szó bármiről. Hétvégén picit elviszi őket itthonról, akkor van saját időm, mert hétköznap értelemszerűen inkább én vagyok velük. Ilyenkor van időm körmözni, filmet nézni, stb. kb. 3 óra :)
2016. ápr. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Lakásunk van szóval kert körüli munka nincs. A ruhákhoz nem nyúl szóval én teregetek, vasalok, hajtogatok. Ezen kívül mindent csinálunk mindketten, főzni én szoktam de hétvégén néha van kedve neki is és szívesen átengedem neki. :D

Mosogatni elmosogatok mindent mire hazaér de ami utána kerül a mosogatóba azt ő szokta.


A baba körül: valahogy az apjának nem akar aludni. Csak dumál meg vigyorog. Így az altatás az enyém. Tápszeres, hetente vagy 2x eteti amikor éppen másban vagyok benne, kérni nem kell rá, szívesen eteti. Játszani mindketten, fürdetés az enyém. Éjszaka a babámnak csak a cumit kell odaadni, leggyakrabban én kelek hozzá de a férjem is megy hozzá ha éppen ő kelt fel.


Babám van így nem dolgozom. Nyugodt baba, 7 hónapos így tudok haladni mindennel. Nyilván ha visszamegyek dolgozni másabb lesz, baba előtt is feleztünk, még a fürdőt is takarította amíg én a konyhát így szerintem ezzel nem lesz gond.

2016. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Fűnyírást,favágát,fabehordást és a bevásárlást a férjem csinálja. Én főzök,mosok,takarítok :)


A kandallót hétvégén ő takarítja,meg a kéményt. hétköznap én,de csak a kandalló ablakját.


Virágok rendbentartása meg közös. Együtt szoktunk kertészkedni.

2016. ápr. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen, igy hogy belegondolok, annyi, hogy a furdetest mostanában o csinálja, de amúgy bármit megcsinal , főz, mos, tereget, vasal(!), mosogat stb. Foleg ha latja hogy elusztam aznap vagy nem vagyok a toppon. 34 hetes vagyok a kistesoval:)
2016. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%

Gyerkőc körül már nincs mit csinálni. Úgy értem,már 3,5 éves,nem kell pelusozni,kelni éjszaka de amíg kellett,én csináltam mert a férjem állandó éjszakás volt. Hétvégén besegített de nem mondtam,hogy segítsen csak segített. Ennyi.


Most már közössé vált a fiunk körüli teendő. Hol én hol ő ad neki enni,hol én hol ő törli ki a popót stb. Mikor melyikünk fürdet. 70%-ban ő játszik vele többet. Utolsó voltam.

2016. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti :D
2016. ápr. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ő porszívózik, viszi a szemetet, ő vásárol (kivéve nagy bevásrlást), ő keveri be a tápszert, néha ő mosogat. A többit én csinálom.
2016. ápr. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"vasal(!),"


Ez miért (!) jeles? Én is szoktam vasalni és más is írta már itt. Most várjuk első babánkat, apukája leszek. :)

Nálunk sincs szigorúan felosztva(nálunk is volt, hogy egyikünk fürdőt másik konyhát takarít), de amióta párom terhes azóta nyilván több mindent csinálok, mivel elég fáradt és sokszor csak feküdt munka után.

2016. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!