Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha totál elrontotta...

Mit tegyek ha totál elrontottam mindent a babámnál? Hogy hozzam rendbe?

Figyelt kérdés
3hónaposan mikor megfordult,össze dőlt a rendszerünk.Azóta nem hajlandó csak kézben elaludni,de azt is már most csak kinlódja,nem szeretném ezt csinálni,de ha beteszem a kiságyba fél óráig is üvölt,sír,folyik a könnye sem alszik el.Mióta fogzik esténként is ,meg csinálja ezt.Már teljesen ki vagyok,mert semmi másra nincs időm miatta,nem akar egy 5percet sem egyedül lenni,de a nagyobb gond az elalvás.esténként is 2órákat szórakozok vele,mert elalszik és 10-30percenként felkel.nem hajlandó csak mellettem vissza aludni,de amint észre veszi,hogy nem vagyok vele,felsír.De inkább a nappali elalvások a problémák,mert egyáltalán nem akar aludni.Hogy csináljam vissza,mert ezt nem tudom meddig fogom bírni még.5hónaposak vagyunk
2008. dec. 15. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Nappal pobáld babakocsiban altani.Vidd ki se´tálni,vagy az udvaron,esetleg lakásbn.A la´nyom pici kora óta csak babakocsiban aszik nappal 2x1 órát.Este csak cicivel,2 hete alszik el egyedül szopi utánn.

Nem tudt´l mindent elrontani.

A lányom a mei napig e´bred éjjelnete 4x.Kitartás.

vagy próbáld meg a sírni hagya´st.meg simogatod,de nem veszed ke´zbe.

Nekünk nem vált be...+Èn sem bírtam..

10 hónapos kislány anyukája

2008. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nálunk az a baj,ha el is alszik nappal csak fél órára.Több idő a beöltözés lassan mint az alvása.Nem bírom ennyit a tizedikről lecipelni a babakocsit,mert 10lépcső van és nagyon nehéz,állandóan ki kell venni a babát,hogy felhúzzam.Akkor meg felébred,egyszer szoktunk menni le vele napközben,de mivel csak fél órákat alszik így állandóan és gyorsan lefárad és nem tudom ,hogy késztessem hosszabb alvásra,hónapok óta ezt játszom és már nagyon fáradt vagyok.nappal egy percre nem tudok leülni,hogy kicsit szusszanjak,mert állandóan vele foglalkozok.Mások azt mondják mennyit alszik a babájuk,nekem ha csak egy órát aludna nappal már tök jó lenne,legalább enni tudnék rendesen,de most még azt sem tudok.A babakocsiban is csak akkor alszik el ha tolom,ha már oda vissza tolom akkor nem akar aludni.Én elhiszem,hogy egy okos baba de neki is kellene pihenni.Cicin nem alszik el nappal amióta hozzá táplálok.Csak este akar cicizni de akkor egyfolytában rajta akar lógni.Szóval nem tudom mit tegyek.nekem is vérzik a szivem mikor sír,de néha már annyira ki vagyok,hogy ott hagyom,mert vergődik a kezemben is.
2008. dec. 15. 16:32
 3/14 anonim ***** válasza:
KISFIAM 3 HETES HASONLÓ GONDOK VANNAK NÁLUNK IS. ÉJSZAKA NE KARA ALUDNI MIKOR ÉN IS PIHENNI TNÉK. LASSAN ÉN SEM TUDOK TŐLE CSIN. SEMMIT, PEDIG Ő MÉG CSAK 3HETES DE ÉN IS MÁR SOKSZOR NON KIMERÜLT VOK
2008. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Babahordózó van? Próbáltad napközben beletenni.Én mindig ha vmilyen házimunkát kellett csinálni és fenn volt, akkor mindig abban volt (konyhában,fürdőben), beszéltem, énekeltem neki. A kiságya felett nincs forgójáték? Mert avval is eltudnak tölteni egy kis időt.Fogzás esetén pedig kenegesd az ínyét géllel, hátha segít. Szerintem már a baba is érzi, hogy nyügős vagy és ő mindig a közeledben akar lenni. Kiságyban kéne aludni, ne szoktasd rá, hogy melletted aludjon. Ha felsír akkor ne vedd fel, hanem simogasd az arcát, hátát, pociját.Énekelj neki. Sajnos a visszaszoktatás egy hosszú folyamat, de nem lehetetlen.

2008. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nem rontottál el semmit. Az én babám ugyanezt csinálta. Én minden este sírva vártam haza a férjem, mert napközben kiakasztott a gyerek. Képes volt 5 és nem viccelek 5 órán keresztül üvölteni ha nem tudtam elaltatni. Folyton szórakoztatni kellett , néha az sem segített. Üvöltött kézben, sétálgatva és fekve. Sehogy sem volt jó. Nálunk is 3 hónaposan kezdődött most 7 hónapos és már kb 5 perc alatt elalszik egy kis popópaskolgatás közben. Legyél vele türelmes, meglátod, ha már többet tud mozogni, forgolódni, megülni egyedül, meg mászni, annyira lefárad, hogy elaszik. Azóta az enyém alszik 2-2 órát általában. Valahol azt olvastam, hogy ez azért van, mert a bab agya nem tudja feldogozni olyan gyorsan a vele történt sok eseményt (értve ez alatt a mozgásfejlődést is) Ezért nyugtalanok és nyugtalanul is alszanak. Kitartás én igazán együtt érzek veled és remélem nálatok is rendeződik idővel a dolog.

7 hós baba anyuja

2008. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket én is tudom,de élesben nem olyan egyszerű.A gél nem jó megoldás,mert lidokainos,nem kéne azt használni.a babhordozóban kb 5percet akar elleni,tehát az sem túl jó.Ő már most szaladna ha tehetné,pedig csak 5hónapos.3hetesen is megvannak a gondok,akkor sem egyszerű,tudom,ráadásul én császáros voltam,8hét kellett mire jobban lettem,de hidd el amikor már aktívabb nehezebb!
2008. dec. 15. 17:24
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem rég kaptunk olyan hintaszéket amin csörgök is vannak es a himbálózó mozgast a baba saját mozdulatai valtjak ki.Nagyon szeret benne ülni.Néha még zenét is engedek neki és volt ugy hogy ülve elaludt.
2008. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha már forgolódik akkor tedd le a játszószőnyegre és pakolj köré játékokat. Eleinte legyél ott vele és később hagyd egyedül őt.
2008. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek,én is mindig ezt kérdezem magamtól.Hol rontottam el és hogy csinálhatnám vissza?Mintha én írtam volna.Az én fiam karácsonykor lesz 6 hónapos és szóról szóra ezekkel a problémákkal küzdök én is.Én nem tudok mit tanácsolni,mert már úgy érzem mindent kipróbáltam és semmi se jött be.Sokszor kiborulok,volt 1szer hogy rá is kiabáltam,utána meg sírtam meg ölelgettem úgy megbántam.Majd csak túl leszünk rajta,fel a fejjel!
2008. dec. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ajánlom az " Aludj jól gyermekem" című könyvet. Sokan kipróbálták és bevált. Igaz elmélet és más a gyakorlat, de egy próbát megér.
2008. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!