Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Teljesen kétségbe vagyok...

SOS! Teljesen kétségbe vagyok esve! úgy tűnik tehéntej allergiája van a babámnak. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
tehéntej-allergiás babáddal mi lett később? kinőttevagy megmaradt? hogyan derült ki? milyen vizsgálatokat végeznek ennek diagnosztizálására?
2010. szept. 9. 20:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi. Vidd el orvoshoz. Mondd el a tuneteket. Lesz egy szekletvizsgalat, abbol kiderul, hogy valoban erzekeny-e a gyerek.
2010. szept. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
tejfehérje vagy tejcukor érzékenység?
2010. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem régen olvastam itt a neten egy allergológustól,hogy 3 éves kor alatt nem lehet kimutatni az allergiát. Csupán tippelnek rá. A gyógyszer pedig nem gyógyít,csak enyhíti a tüneteke6t,és konzertválja az allergiát. Az a legjobb,ha fokozatosan,pici adagokkal kezdve hozzászoktatják a szervezetet az aellergén anyaghoz. Akkor az immunrndszer kialakítja a védekezési mechanizmust.

Természetesen vidd az orvoshoz,és kérdezd meg a véleményét.

2010. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

az orvos mondta!! ez az utolsó hónap már kész szenvedett volt, nem evett,amit igen, kibukta, nem hízott már 1 hónapja semmit (persze, mitől is hízott volna?), már a 7. féle tápszert próbáljuk, 4,5 hónapos. ez tehéntej mentes.

először én is csak azt hittem tejcukor, de sajnos nem az.

ezért érdeklődöm, hogy aki hasonló cipőben járt, írjon le mindent, amit csak tud!

nagyon köszönöm!

2010. szept. 9. 20:57
 5/13 anonim ***** válasza:

A tejcukor-allergia/laktózérzékenység nem múlik el, de a tejfehérje-allergiát ki lehet nőni, ha betartjátok a szabályokat, amiket az orvos előír, ha beigazolódik az allergia.

(Nekünk is volt rá gyanú, mert nem akart elfogadni semmi tápszert, meg tejterméket, védőnő mondta, elképzelhető, hogy tudat alatt így védekezik, de most szerencsére eszi, és nincs baja tőle.)

2010. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

én magam laktózérzékeny voltam és kinőttem!

átlagos hasfájással kazdtük 4 hetesen, és ez hétről hétre romlott!

2010. szept. 9. 21:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Anyatej? Nem próbáltátok? Ha tudsz kérj valakitől és próbáld ki, ha bejön doki felírja és kapjátok!
2010. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

szoptattam 3 hónapig, de a hasa már akkor is nagyon fájt. volt olyan, hogy éjjel be kellett vinnem a kórházba, olyan hasi görcsei voltak. és tápszerektől még sokkal rosszabb.

cataflam cseppeket kapott, mert volt olyan, hogy nem sírt, hanm sikított a fájdalomtól.

2010. szept. 9. 21:47
 9/13 anonim ***** válasza:
most milyen tápszert kap a babád? attól jól van? egyéb tünete is volt (pl. véres kaki, ekcéma...) a görcsök és a nem hízás mellett?
2010. szept. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Először is ne ess kétségbe!

Ha a gyermeked tejfehérje allergiás, az anyatej nem jó neki, mert a leadó anyukák nem tartanak teljesen tejmentes diétát.

Két éves kor alatt vérvétellel nem mindig lehet igazolni az allergiát, de ha a diétára megszűnnek a tünetek, akkor általában felállítják a diagnózist.

Létezik többféle, különböző szinten hidrolizált tápszer az ilyen babáknak, tehát éhen nem fog veszni, az biztos :)

Hozzátáplálásnál kell majd nagyon figyelned, mikor már csipegetne a tányérotokból. Nagyon szigorúan be kell majd tartani atejmentes diétát (rejtett tejre is figyelni kell, pl kifli, virsli, felvágottak), és akkor 6éves koráig ki fogja nőni.

Egy a lényeg: nem kell ezt az egészet katasztrófaként megélni, mert ha esetleg nem növi ki mégse, attól még teljes életet élhet, vannak sokkal súlyosabb betegségek is!

15 hónapos tejfehérje allergiás kislány anyukáka

2010. szept. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!