Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Teljesen kétségbe vagyok...

SOS! Teljesen kétségbe vagyok esve! úgy tűnik tehéntej allergiája van a babámnak. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
tehéntej-allergiás babáddal mi lett később? kinőttevagy megmaradt? hogyan derült ki? milyen vizsgálatokat végeznek ennek diagnosztizálására?
2010. szept. 9. 20:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm! most spec. tápszert kap, tejmenteset. bár csak szerdán kaptuk, de már látványos a változás.

véres széklet nem volt, csak olyan kemény, hogy kúppal is alig tudja kinyomni. ekcéma van, de nem durva. feje, arcocskája, könyökénél leginkább. sokat köhög,hapcizik, nem értettem ezt sem, miért. most mondom a dokinak, hogy köhögcsél, de nincs megfázva. akkor mondta, hogy ez is utalhat a tejallergiára, a többi ünettel persze együtt kell nézni. az utóbbi időben, amit megevett (táp), azt ki is bukta rögtön. a múlt héten már odáig jutottunk, hogy inni se ivott.

nem lehetett megnyugtatni sem. gondolom, hogy milyen szörnyen érezhette magát. :) én merg egy csődtömeg szar anyának, hogy nem tudom megnyugtatni a saját gyerekem, aztán már etetni sem. elvan egész nap evés-ivás nélkül. amúgy tegnap egész jól evett, 4x és már 140-150 ml-ket. szerencsre hasfájás nélkül. kevesebbet is sírt, 2x is le tudtam tenni a járókába fél órára és eljátszott egyedül!!! ez nálunk most nagy szó!

nekem is mondta a doki, hogy 2 éves kor alatt ezt nem lehet vizsgálattal kimutatni, és mondta, hogy ki is nőheti.

az bánt, hogy már 9 hetesen is mondtam, hogy gond van, de nem hitte el senki, az orvos sem, mondták, legyek türelemmel, majd elmúlik a hasfájás. de nem múlt, hanem romlott.tartottam teljes tejmentes diétát a szopi alatt, akkor jobb lett a helyzet.


szóval így állunk, kezd visszaállni az önbizalmam, hogy kiderült mi a gond, hogy nem én vagyok a szar, hanem oka is volt a dolgoknak, és tkp. tehetetlen voltam ezzel a dologgal szemben.


el sem hittem, reggel mosolyogva ébredt, nem üvöltve. hiszen végre jól lakott, nem üres a pocija és nem is fáj neki.

2010. szept. 10. 09:22
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is tejfehérje allergiás. Már pár hónaposan felmerült a gyanú, így a szoptatás alatt tejtermékmentes diétát tartottam. Egy éves kora után megpróbáltuk bevezetni a joghurtot, túrót, de kiütései lettek tőle.

Nálunk 1 éves kor után vizsgálják a tejallergiát, méghozzá tejterheléssel. Be kellett vinni a kórházba, először csak a száját kenték be tejjel és vártak 5 percet, utána kapott pár ml tejet és megint figyelték a reakcióit. Fokozatosan növelték az adagot (van egy ütemterv, hogy milyen időközönként mennyit adnak). A kisfiamnak már 25 ml tejtől csalánkiütései lettek, itt befejezték a vizsgálatot.

DE! Itt az oldalon már többször olvastam, hogy vérvétellel állapították meg az allergiát pár hónapos babánál.

A 2 évet szerintem azért mondják, mert addigra a babák többsége kinövi a tejérzékenységet. Az emelt családi pótlék is csak 2 éves kor után igényelhető, mert csak onnan számítják tejfehérje allergiásnak.

2010. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

értem!

nagyon szépen köszönöm!!!!!

2010. szept. 10. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!