Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 napos a kisfiam. Eljött a...

10 napos a kisfiam. Eljött a gyerekorvos, de semmit nem értettem. Állandóan sír,15 percenként szopizik. Mit kell tennem? Mit kell tudnom?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha már most nem érthető a gyermekorvos tájékoztatása váltsatok mihamarabb...


szerintem sokat eszik és fáj a hasa emiatt.

egy ekkora babának is kell hogy pihenjen a pocakja igy elég kell legyen hogy kétóránként egyen.


vegyetek hasfájás elleni gyógyszert neki a patikában ahhoz nem kell orvos és szoptasd ritkábban.


Ird fel egy füzetbe mit eszel mert lehet hogy valami van a tejedben ami bántja a pocakját.

2010. szept. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A kérdéseidet ird össze, menj el a dokihoz tanácsadási dőben és sorra tedd fel őket neki. Figyelj a válaszra, ha nem érthető, kérdezd meg még egyszer.

A babát maximum 2 órás gyakorisággal szoptasd, annál gyakrabban ne kapjon enni. Akkor is max. 20-30 percig hagyjad szopizni.

2010. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a folyamatos, szinte vég nélküli szoptatást. Két szopi között minimum egy-másfél óra teljen el. Próbálj egy kis napirendet beiktatni. Tisztába teszed, megszoptatod, ami max 15-20 percig tartson, büfizteted, és leteszed a kiságyba. Ha sír, simogatod,de próbáld meg nem ölbe ringatni. Ha mindenképpen a közelében akarsz lenni, akkor tedd magad mellé az ágyra, és úgy cirógasd. Az én lányom pl. nagyon szerette, ha bebugyoláltam egy takaróba, mint egy kis csomagot. Én egyenlőre a méréssel nem vacakolnék. Ha 10 napos, akkor néhány napja vagytok csak otthon, úgyhogy ne izgulj, össze kell szoknotok. Nem kell rögtön orvos váltásban gondolkodni, lehet, hogy annyira izgatott voltál, azért nem értettél ezt azt. A védőnőtől is nyugodtan kérdezhetsz, ő is segít neked. Egyébként mi az, amit nem értettél? Hátha tudok segíteni.

Ne izgulj, össze fogtok szépen szokni.

2010. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Olyan,mintha nem lenne annyi tejem,már nem feszül úgy a mellem,mint a kórházban.Azért gondolom hogy nem eszik eleget.Ha cuppogtat akkor enni akar?Vagy adjak játszócumit?Valamit mondott a doktornő hogy szorozni kell a baba súlyával,de mit és miért?
2010. szept. 10. 11:02
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A baba súlya (kg-ban) szorozva 150, ennyi gramm (ml) tejet kéne megennie egy nap. Általában nem szokták javasolni a mérlegelést, de ha neked ennyire kétségeid vannak, akkor mérd meg a kisfiad szopi előtt és után is, és akkor tudni fogod, hogy mennyit evett (két mérés között persze ne cserélj ruhát, pelenkát, stb, hogy tényleg látszódjon a megevett tej mennyisége) Ha nincs mérleged, védőnőknél általában lehet kölcsönözni, de sokmás ilyen kölcsönzős cég is van.

Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor szerintem megérné pár napig mérni, minden evéskor. Így hamar kiderül, hogy eleget tud-e szopni!

2010. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is azt javasolnám, hogy egy ideig írd fel, hogy Te mit ettél, kisfiad mikor és mennyit szopizott (mérd le mérleggel etetések után pár napig), mikor aludt és meddig stb., és próbálj valamiféle rendszert alakítani a "szokásai" köré, ami neki jó. Ez sokat segít. Miket modnott a doki? Vagy mivel zavart össze amúgy?
2010. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se mérjed egyenlőre, mert bele fogod magadat stresszelni és teljesen elmegy a tejed.

A legfontosabb neked most a nyugalom!!! Pihenj, amikor tudsz, a lakással most ne foglalkozz, majd ha belerázódtál, addig ráér.

Szoptasd 2-3 óránként és mással ne foglalkozz. Feküdj, mellé, bugyoláld be, amiket tanácsoltak.

2010. szept. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

az nem baj, hogy nem feszül a cicid! ez így természetes!

az oltási könyv közepén van egy táblázat, abban le van írva, hogy mennyi az ajánlott anyatej/tápszer mennyiség kilogrammonként. Ha igény szerint szoptatsz, szerintem ezzel ne törődj.

Ha cuppog nem biztos, hogy éhes, az éhség általában az "eee-eee-eee" sírás/jelzés/nyekegés.

Cumit szerintem nem fontos adnod. Olyan 1-1,5 órát érdemes várnod szopik között legalább.

Ha nagyon sír és úgy gondolod éhség miatt van, akkor először beszélj hozzá, énekelj, dúdolj neki, közben ringasd, és ami a legnehezebb, próbálj a hangoddal nyugodtságot sugallni, mert az idegességet megérzik, és nem jól hat rájuk. Ha megnyugodott, utána tedd mellre. Ha a cicitől újra felsírt, akkor tuti nem éhes, inkább a közelségedre vágyik, úgyhogy ringasd tovább.

nekünk legalábbis így működött.

2010. szept. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta a nagy súlya miatt nyugodtan legyen cicin amennyit csak tud.Akkor most mit csináljak ha csak szopizáskor nem sír?Meg a mi ágyunkban sem.HA megetetem és sír utána akkor mi lehet a baja?Mit tudok csinálni?Állandóan sír...
2010. szept. 10. 11:29
 10/16 anonim ***** válasza:
Mivel Te nagyon feszült vagy, a kisbaba is érzi ezt, ezért sír, mert valami nem stimmel. 10 napja született, most ismerkedik a világgal. Ne légy türelmetlen, pihenj, igyál sok folyadékot, ne izgulj attól se, hogy nincs elég tejed. A szorzásos dolog tényleg úgy van, ahogy a doktornő mondta, elvileg ki tudod számolni, hogy mennyit kell ennie egy nap. De minden kisbaba más, és más. Nem dől össze a világ, ha sír a kisbaba, de ehhez az kell, hogy Te se érezd úgy, hogy összedől..
2010. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!